Skocz do zawartości

RV1

Uczestnik
  • Zawartość

    166
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez RV1

  1. Witam szukam kabla do Hifimanów Sundara.
    Do ~200zł, najlepiej w srebrnym bądź jakimś przezroczystym oplocie, 4 żyłowy(?). Nie wiem, gdzie szukać takich i jakimi "parametrami" się kierować. Chętnie wziąłbym z Allegro z pakietem Smart! gdyby taka okazja się znalazła.
    Nie za bardzo wiem jak je wyszukać i czy może być to dowolny, niekoniecznie "dedykowany" kabel do tych słuchawek
    Proszę o pomoc i sensowe propozycje.

  2. Cześć. 
    Potrzebuję wypchać pady w moich AKG K550 MK2. Podobną operację przeprowadził Pan Jakub Łopatko na swojej stronie przy modyfikacji AKG K550 MK1.
    Chodzi o lepszy docisk do głowy w celu lepszej izolacji, co za tym idzie - mniej sybilacji, przyciemnienie brzmienia, słyszalny bas 40hz~ itp.

    Ze zwykłej gąbki:
    image.thumb.png.5db84c2ec94d6123e762445392d9190b.png

    wyciąłem dwa takie "banany", które przykrywają małżowinę, jednak szukam czegoś lepszego, lepszej izolacji, nie wiem co to może być i jak to uciąć - ja nożem tapicerskim uciąłem to bardzo "amatorsko". Szukam, żeby było to równe.
    Jeśli jest ktoś kto ma wskazówki/jest w stanie wykonać coś takiego to bardzo proszę o wiadomość.

    Dodatkowo informuję, że pady są (na 99%) oryginalne (nie są to jakieś większe/mniejsze zamienniki itp, mają R i L wpisany nawet na górze od wewnątrz, czego w żadnym zamienniku nie widziałem...), a więc wycięcie musi zrobione być wg ich rozmiaru.


    Pozdrowienia :#
     

  3. 6 minut temu, MobyDick napisał:

    Odpowiedni kabel do podłączenia Cobalta do gniazd RCA musi mieć oczywiście z  jednej strony wtyki RCA i z drugiej jack 3,5 mm 3-polowy :D Wydawało mi się to oczywiste . Taki kabel z reguły trzeba kupić :) osobno. Co do mocy to bym na to nie zwracał za bardzo uwagi. Ważniejsze mogą się okazać właściwości brzmieniowe. Szukanie wzmacniacza o mocy min 200 mW przy 300 ohm moze być dość trudne i bez większego sensu :) . Sama moc nie jest bezpośrednio powiązana z brzmieniem, a już z zapasem powietrza raczej nie :) . Często mamy więcej mocnego basu i energii.

    Czyli jeżeli dla mnie słabo zgrywa się z Cobaltem już teraz, to znaczy, że wzmak nie załatwi sprawy?
    Szukać czegoś innego?

  4. 4 godziny temu, MobyDick napisał:

    Te dwa to są właśnie wzmacniacze słuchawkowe. Wydawało mi się że to oczywiste że podłącza się je do wyjścia analogowego  źródła dźwięku. Oba mają wejścia analogowe jak każdy wzmacniacz. Nie mają tylko selektora wejść, bo jest ono tylko jedno. Wyjście analogowe Cobalta moze służyć jako wyjście do podłączenia takiego wzmacniacza. Potrzebny jest tylko odpowiedni kabel. Takie połączenie wzmacniacza słuchawkowego z DAC-iem, to DAC/Amp słuchawkowy. O2 jest produkowany w wielu wersjach, a w tym z wbudowanym DAC-iem. Te 2 wzmacniacze, to tylko przykłady wzmacniaczy słuchawkowych które mają być odpowiednie dla słuchawek które masz. Czy sprostają Twoim wymaganiom? Tego nie wiem. Są wzmacniacze tego typu wielokrotnie droższe. 

    Czy ten "odpowiedni kabel" jest w zestawie, czy trzeba go dokupić? Jaki jest wystarczający?
    Domyślam się, że są droższe - pytanie tylko czy mają chociaż 200mW na 300Ohmach, bo na tym mi zależy. Nie mówię, że na takiej głośności słucham, ale chodzi o zapas i powietrze, jak słuchawki mają max input power na 0,5W, to myślę, że dobry wzmak zrobiłby różnicę

  5. Dla zainteresowanych:
    Po rozmowie z elektrykiem, warto wyzerować gniazdko. Nie trzeba mieć "kija" wbitego na dworze w celu uziemienia, podobnie zadziała zerowanie.

    Czyli kupujemy gniazdko z bolcem, następnie zerujemy, podłączamy np. listwę z filtrami EMI/RFI i szumy powinny być praktycznie zerowe, dla ucha i tak niesłyszalne nawet bez listwy. Można zaopatrzyć się w osobny filtr za 100-150zł z obudową, który podłączymy do gniazdka.

    Opcją dla bogatszych może być transformator, który oddawać będzie równe 230V oraz czysty prąd (to już koszt minimum 600-700zł).

    Szumy/przebicia itp. spowodowane są śmieciami w sieci oraz spadkami napięcia, a także nanosekundowymi napięciami do nawet kilku tysięcy Volt (oczywiście nie wpływają one na sprzęt tak bardzo, ale już kilkusetny taki "bum" napięciowy może coś uszkodzić)


    Mam nadzieję, że ta informacja się przyda komuś :)
     

  6. 10 godzin temu, MobyDick napisał:

    Sennheiser HD650 mają impedancję 300 ohm. Aby grały wystarczająco głośno potrzeba tyle samo watów co do słuchawek i niższej impedancji. Sęk w tym że te o niskiej impedancji nie potrzebują odpowiednio wysokiego napięcia do tego. Dlatego potrzebną informacją dla Ciebie nie będzie ile  ile wzmacniacz ma mocy przy impedancji 32 ohm , tylko ile ma jej przy 300 ohm. Dla tego wzmacniacza moc przy niższej impedancji jest z zasady większa. Kolejną kwestią są właściwości brzmieniowe wzmacniacza i dopasowanie ich do słuchawek oraz oczekiwań użytkownika. Powinien się tu sprawdzić taki wzmacniacz jak Drop O2 https://drop.com/buy/drop-o2-amplifier . Tańszą opcją były taki wzmacniacz https://pl.aliexpress.com/item/4001138548804.html .

    Z Cobaltem słucham ich na około 35% głośności. Sęk w tym, że cobalt nie daje im powietrza, nie wyciska całego potencjału ze słuchawek, a także scenicznie nie jest najlepiej. 

    Źródłem dźwięku byłby sam komputer, na czym mi nie zależy, chciałbym, żeby był to także jakiś DAC, mógłby to być cobalt. Ale jak te wzmacniacze połączyć z Cobaltem? 

    Mogę dać więcej niż te 300zł, byleby wycisnął faktycznie sporo

     

    Czy są jakieś ciekawe AMPy do 500zł? Do 1000zł?

     

  7. Witam, czy mogę kupić sam wzmacniacz do słuchawek (Sennheiser HD650 [Irlandzkie]) i jakoś połączyć go z Cobalt'em?
    Szukam czegoś, co pomoże mi dodać tym słuchawkom powietrza, a Cobalt jest za słaby (wystarcza, ale to nadal tylko USB)

    Myślałem też nad chociażby Aune X1S, bo jest trochę mocniejszy od Cobalta, ale niektórzy deklarują 80mW, inni 200 i nie wiem jak to jest, zależy mi na chociaż 100-200, żeby ten wzmacniacz miał jednak jakąś moc (mW), a nie tylko napięcie, chyba, że się mylę i nie do końca tak jest - proszę o poprawę :P 
    Jakieś porady?

  8. 1 godzinę temu, MobyDick napisał:

    I pewnie niewiele dało by coś takiego. Może zasilacz oparty o układ impulsowy. Te są mniej wrażliwe od transformatorowych na spadki napięć. Albo przynajmniej zasilacz liniowy, czyli ze stabilizacją napięcia na wyjściu.

    A właściwie to wzmacniacz słuchawkowy oparty o takie zasilanie.

    Dlatego myślę nad jakimś ifi Zenem z zasilaniem z ANC od iFi. Ponoć fajnie to tłumi te szumy, chciałbym wziąć i sprawdzić jak działa
    Swoją drogą... takie przebicie jest w stanie uszkodzić przetwornik w słuchawkach, albo samego wzmaka?

  9. 2 minuty temu, MobyDick napisał:

    Ten trzask zapewne jest spowodowany gwałtownym obniżeniem napięcia zasilania w sieci w mieszkaniu. Tu pomogło by chyba tylko użycie znacznie większego przekroju przewodów doprowadzających zasilanie przed licznikiem. Albo trzeba się z tym pogodzić.

    Czyli nic nie da się zrobić... 
    To prawda jest nagły przeskok, bo ogrzewanie pobiera nagle bardzo dużo prądu

    Dziękuję bardzo za pomoc!!!!

    Mimo wszystko jednak, to ten "trzask" jest mniejszy, ale kupowanie listwy za kilkaset złotych to chyba mija się z celem

  10. Dnia 11.06.2021 o 00:42, MobyDick napisał:

    Pozostaje użyć więcej niż jedną listwę z filtrami.

     

    Dnia 10.06.2021 o 21:43, marecki napisał:

    Nie znam takiej listwy, która ma filtrację pomiędzy gniazdkami. Takie możliwości posiadają niektóre kondycjonery. Tylko to już nie ten poziom cenowy.
    Jeśli komputer będzie podłączony przez listwę, to będą tłumione wszystkie zakłócenia sieciowe. Wcześniej pisałem, że listwa działa także bez uziemienia (ale z mniejszą skutecznością).

    Niestety listwa nie pomogła i nadal słychać delikatny trzask przy włączaniu ogrzewania w mieszkaniu :/ 

  11. Dnia 6.06.2021 o 21:59, CarlosG napisał:

    Witam!

    Szukam słuchawek do telefonu do 300zł. Wymagania to bluetooth, nauszna konstrukcja zamknięta, głośne, możliwie najlepszy dźwięk w tej cenie, chociaż najbardziej zależy mi, żeby były głośne(większość słuchawek na tel są dla mnie za ciche)

    Do słuchania rocka i metalu, nie interesują mnie modele "zlane" basem. 

    Rozejrzałem się trochę i z modeli które mi wpadły w oko to: 

    SENNHEISER HD 350BT

    SENNHEISER HD 4.40 (niby poprzednik 350BT, jestem ciekaw jak w porównaniu)

    PHILIPS TAA4216BK/00

    poza tym bardzo popularne są JBL TUNE 700BT, ale obawiam się, że te będą zlane basem, jakoś nie jestem przekonany do JBL

    Nie wiem też, czym się kierować w przypadku specki słuchawek Bluetooth, bo podana jest tylko dynamika w dB, a zero informacji o Ohmach. Sennheisery HD 4.40 niby mają najwięcej dB, jednak ktoś się wypowiadał, że brakuje im 2-3 kreski głośności, więc chyba ta specyfikacja jest bezużyteczna? 🙃

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc :) 

    Dla mnie, któreś z Sennheiser :)

    Większość słuchawek Bluetooth gra na wystarczającym poziomie, żadna przyjemność słuchać, gdy jest za głośno. Chyba, że uszkodziłeś swój słuch, ale aż takich "głośnych" raczej nie ma.

  12. 14 minut temu, marecki napisał:

    Lampka LED nie ma znaczenia, podłącz tam, gdzie jest wygodniej. Między gniazdkami jednej listwy nie ma filtracji. W tej listwie jest tylko jeden filtr wspólny dla wszystkich gniazdek.

    a znasz jakąś listwę z filtrami także między gniazdkami?
    Jak na razie w takim wypadku będę korzystał w listwie tylko z komputera i myślę, że rozwiąże to problem, chociażby częściowo. Ogólnie listwa daje dużo i faktycznie reguluje jakieś szumy i zakłócenia. A jak myślisz, czy jeżeli np. spoza mojego pokoju byłoby coś co mogłoby powodować trzaski, to czy ta listwa sobie z tym poradzi (przypominam o tym, że nie jest ona uziemiona) ?

  13. 1 minutę temu, marecki napisał:

    Dokładnie tak, od tego zacznij. Grzejnik (i lampka) ma być zasilany bezpośrednio z sieci. Następnie sprawdź podłączenie grzejnika poprzez listwę, a komputer bezpośrednio z sieci. Wybierz wariant, w którym trzaski będą mniej słyszalne. Jeśli w obu wariantach będzie taki sam efekt, pozostaw wariant z komputerem podłączonym do listwy.
    Ważne, żeby komputer i grzejnik nie były podłączone razem do jednej listwy.

    Przy lampce LED kilka Watt nie ma mowy o przebiciach, to chyba zostawię, bo nie mam gdzie indziej jej podłączyć.
    Czyli wygląda na to, że muszę mimo wszystko używać tylko dwóch gniazd, jeżeli nie chcę mieć trzasków. Ale ten filtr nie powinien jakoś działać w listwie między gniazdkami także?

  14. 6 godzin temu, marecki napisał:

    Sprawdź podłączenie grzejnika przez tą listwę. Czasami takie podłączenie daje lepszy rezultat. Filtry blokują przeniknie zakłóceń z urządzeń do sieci.

    Nie za bardzo rozumiem, do listwy podpięty jest komputer, monitor i lampka ( z tymi trzema nie ma problemów ), jednak po podłączeniu do tej samej listwy (Acar 504WF) występuje ten problem z trzaskami.
    Chyba, że mam nie podłączać do niej nic poza komputerem...

  15. Dnia 7.06.2021 o 15:49, marecki napisał:

    Wycinek z podanej strony:

    image.png.fba09f801a78db142bde147cf695962e.png

    Mam dwie takie listwy, i obie mają filtry przeciwzakłóceniowe. Czy warto kupić droższe musisz sam zdecydować.

    Niestety, w moim przypadku nie sprawdziła się :/
    Nadal np. po podłączeniu grzejnika 400W po uruchomieniu go słychać trzask w słuchawkach, także przy wyłączaniu :(
     

    Bardzo proszę o jakieś sugestie dalsze

  16. 20 godzin temu, marecki napisał:

    Zakłóceń nie powinno być. To jest zło, z którym walczymy za pomocą filtrów.

    Chcę ją zamówić właśnie, ale na stronie:
    https://www.budujesz.pl/listwa-zasilajaca-acar-504wf-przeciwprzepieciowa-5-gniazd-3-m-czarna-w0073-83467/
    jest napisane, że nie ma tego filtru RFI/EMI. Nie mogę się dokopać, czy taki filtr jest, bo chyba o to się rozchodzi, prawda?

    Widzę też inne listwy marki chociażby Brennenstuhl, ale to już cena 2x większa, czy warto dopłacać, czy filtry są raczej te same?

×
×
  • Utwórz nowe...