
Hfstjast
Uczestnik-
Zawartość
17 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez Hfstjast
-
Wysokie i średnie były zdecydowanie lepiej oddawane niż w Fyne. Bas jest słabszy, jednak w Fyne było go naprawdę dużo i w nowszych nagraniach z podrasowanym basem zdarzało się mu przechodzić w buczenie (zapewne kwestia akustyki, mój pokój nie ma najlepszego układu do ustawienia kolumn). W Carinach basu jest trochę mniej, ale we wszystkich utworach był do końca kontrolowany. Im dłużej słuchałem Carin tym bardziej byłem na tak. Nie są to kolumny, które zaraz po włączeniu wywołały u mnie efekt wow!, ale po kilku godzinach odsłuchów nie męczyły, słuchałem ich z prawdziwą przyjemnością i cały czas miałem ochotę włączyć kolejny utwór, żeby posłuchać jak zabrzmi. Jak pisałem ma tę chwilę zostają, a na jak długo zobaczymy. Czytając forum widać, że poszukiwanie doskonałego brzmienia jest zajęciem długotrwałym i praktycznie nie do zakończenia
-
Po kilkudniowych odsłuchach Elac Carina FS247.4 (wypożyczonych ponownie od S4Home) decyzja podjęta. Zostaję przy Carinach (przynajmniej na jakiś czas
-
U mnie w TuneIn zarówno zetka, jak i antyradio działają prawidłowo. Problemem jest implementacja TuneIn w BlueOs. Po klikudniowej korespondencji z serwisem BlueSound otrzymałem informację, że ich inżynierowie uwzględnią odpowiednią poprawkę w najbliższej aktualizacji systemu. Niestety, nie są w stanie podać daty tej aktualizacji...
-
złomek, poprawiło się u Ciebie? U mnie nadal nie działa, próbowałem również z Antyradiem i jest to samo. Prowadzę korespondencję z serwisem Blue Sound, niestety na razie bez efektu. Kierują się w stronę problemów sieciowych. Proszę innych użytkowników forum posiadających taki sam sprzęt (NAD C368 + MDC BlueOs 2i) o sprawdzenie, czy u nich radio Zet działa. Jeżeli jest to problem nie tylko u mnie zapewne błąd siedzi w aplikacji, jeżeli występuje wyłącznie u mnie to może rzeczywiście sieć (chociaż ta sama sieć pozwala na słuchanie radia Zet i Antyradia przez TuneIn na innych urządzeniach) lub karta MDC.
-
Problem w tym, że TuneIn i radio Zet działa OK na innych urządzeniach (komórka, TV), problem jest tylko z BlueOs.
-
Witam! Sprzęt: NAD C368 + MDC BluOs 2i Problem: w aplikacji TuneIn uruchamianej z poziomu aplikacji BluOs nie działa radio Zet. Wszystkie inne radia działają bez problemu. Na innych urządzeniach (telefony, telewizor) w aplikacji TuneIn radio Zet uruchamia się bez problemu. Zrzut ekranu z błędem poniżej. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jakieś pomysły jak poradzić sobie z problemem?
-
Od 2 dni odsłuchuję Fyne Audio F501 wypożyczone dzięki uprzejmości S4Home. Brzmienie zdecydowanie mi odpowiada, ale... Zawsze jest jakieś ale. Kolumny odbieram jako raczej ciemniejsze, nacisk bardziej położony na środek i dół pasma. Nie oznacza to, że wysokich tonów nie ma, ale czasami wydają się trochę wycofane. Z kolei w nowych nagraniach często bas jest zbyt gęsty. Oczywiście są to moje osobiste odczucia. Jak prawie we wszystkich wątkach dotyczących pomocy w doborze sprzętu pojawia się myśl o nagięciu budżetu, pytanie tylko co zamiast F501. Jak zaznaczyłem wyżej generalnie brzmienie kolumn mi odpowiada i szukam czegoś grającego w tym stylu. Pojawiają się 2 pomysły: Fyne Audio F502 (zastanawiam się tylko, czy większa wersja testowanych obecnie kolumn ma szansę poprawić te elementy, o których pisałem wyżej) oraz Elac Carina FS 247.4 (choć to już spore nagięcie budżetu). Może jakieś inne pomysły?
-
S4Home pisał o moich 40m2 :) Kolejne pytanie jak dźwiękowo różnią się Fyne F 502 i Tannoy XT 8f?
-
Tweeter2016 - 10k za kolumny zdecydowanie przekracza mój budżet. S4Home - jeżeli Fyne to który model byś polecił dla mnie?
-
Zdecydowanie nastawiam się na odsłuch w domu, ale 1, góra 2 wybranych kolumn. MA Bronze 6 słuchałem z CXA 80 i zdecydowanie mi nie podeszły. 500 gra podobnie?
-
Pokój ok 40 m2, budżet w sumie do 10 tys. S4Home - zastanawiałem się też nad Heco Aurora 700, bardzo dużo pozytywnych opinii, ale jak poczytałem więcej obawiam się, że bas może być podobny do KEF-a. Niestety, na odsłuch do Ciebie mam trochę daleko...
-
Witam Wszystkich! Temat wielokrotnie poruszany na forum, przejrzałem mnóstwo wpisów w powyższym temacie i ciągle mam wątpliwości. Planuję zakup nowego sprzętu. Na 99% padnie na NAD-a C368 + MDC BluOS 2i. Do tego poszukuję kolumn. Niestety, możliwości odsłuchu w mojej okolicy są skromne, a wypożyczanie na odsłuchy 3 czy 4 par kolumn jest kłopotliwe. Na wyjazdach posłuchałem wybranego wzmacniacza z KEF Q750 i nie przypadły mi do gustu. Jak dla mnie dźwięk za bardzo stłoczony, masa basu, w szybszych kawałkach niskie dźwięki jakby zachodziły na siebie. Drugie odsłuchane kolumny to PSB X1T. Jeśli chodzi o dół to zdecydowanie bardziej mi odpowiadał, jednak wysokie tonu były bardzo metaliczne i ostre. Stwierdziłem, że jeśli po 30 minutach mi to przeszkadza to na dłuższą metę będzie dla mnie nieakceptowalne. Słuchałem również Polk Audio RTiA 7, ale z innym wzmacniaczem - Cambridge Audio CXA80. Ze względu na funkcjonalność odrzuciłem taki zestaw, ale zastanawiam się czy te kolumny z C368 to dobry zestaw. Muzyka której słucham bardzo różna, ale najwięcej muzyki rockowej, ale również jazz, blues, ale także pop czy metal. Ciekawy jestem opinii bardziej doświadczonych i osłuchanych kolegów. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi i sugestie.
-
Problem tylko w tym, że C368 + MDC bluos to już zdecydowanie wyższy wydatek.
-
Witam wszystkich! Odświeżam wątek po ponad pół roku. W między czasie trochę zmieniły się wymogi co do funkcjonalności - tuner FM już nie jest konieczny. Postawię jednak na dostęp sieciowy. Drodzy forumowicze, czy możecie się wypowiedzieć na temat porównania Nad C338 vs Audiolab 6000a Play? O ile Nad jest dość szeroko opisany, to o Audiolabie za dużo opinii nie znalazłem. Interesuje mnie porównanie dźwięku, ale również ciekawy jestem który oferuje lepszą i wygodniejszą obsługę funkcji sieciowych.
-
Q21, kiedy będziesz miał Audiolaba 6000a Play? Jestem bardzo ciekawy wrażeń z odsłuchu. Cenowo wychodzi porównywalnie z Atolle IN 80, a jednak funkcjonalność większa. Pytanie czy brzmienie Audiolaba i Atolla bardzo się różnią? Nad Pylon Audio Sapphire 31 już się zastanawiałem, chociaż mam wątpliwości czy nie wystarczyłyby Sapphire 25. Muzyka gra u mnie często, ale nie cały czas głośno. Chciałbym, aby przy cichym odsłuchu sprawowały się przynajmniej przyzwoicie. Pomimo dość dużego pomieszczenia nie mogę też kolumn odsunąć mocno od ściany z tyłu, szczególnie jeśli będą duże - po przestudiowaniu forum obawiam się, że może to mieć niekorzystny wpływ na ich brzmienie.
-
Q21 dzięki za odpowiedź i od razu przepraszam, że moja wypowiedź nie była kompletna. Monitor Audio bronze 6 niestety mnie rozczarowały, miałem wrażenie, że przy szybszych numerach z większą ilością instrumentów robił się natłok dźwięku. Przy stosunkowo wolnych, spokojnych numerach było fajnie, ale już przy Dire Straits nie bardzo mi się podobało,, a na Metallice jak dla mnie poległo kompletnie. Ostatecznie odsłuch skończyłem na Polk Audio RTI A7 i w zestawieniu z CA AXR 100 podobało mi się zdecydowanie bardziej. Zastanawiałem się nad Audiolabem 6000a Play, tylko pytanie czy wzmacniacz jest rzeczywiście dokładnie taki sam jak jak w 6000a i nie chciałbym się całkowicie uzależnić od sieci (w miejscu gdzie mieszkam bywają problemy z dostępem do sieci), a radia słucha sporo - stąd chęć zakupu tunera FM. Swoją drogą Pro Ject ma fajną cenę, ale stylistyka zdecydowanie mi nie pasuje... Z kolumn rozważałem jeszcze Pylon Audio Saphire 25, choć nie miałem okazji ich posłuchać. Jak to wszystko ma się do CA AXR100 + Polk Audio RTI A7.? Jeśli chodzi o to, jakie brzmienie lubię, to jest mi dość ciężko to określić. Na pewno lubię słyszeć detale i wydaje mi się, że preferuję brzmienie raczej neutralne, nie męczące. Na pewno nie chcę Yamahy, jej brzmienie nie przypadło mi do gustu. Na koniec pozostaje kwestia budżetu - po tych wszystkich rozważaniach pierwotne 6 000 zł zaczyna być kwotą zbyt niską. Jestem w stanie trochę ten budżet nagiąć, ale na pewno nie o połowę więcej
-
Witam wszystkich! Planuję zakup sprzętu stereo i mam poważnie namieszane w głowie. Informacje podstawowe: 1. Sprzęt stereo, kino domowe mnie nie interesuje. 2. Planowana kwota do wydania: 6 000 PLN 3. Sprzęt nowy 4. Powierzchnia pokoju 48 m2 Planowałem zakup amplitunera (radio FM musi być koniecznie, funkcje sieciowe mile widziane, ostatecznie Bluetooth) i kolumn podłogowych. Po przeczytaniu wielu postów na forum wybór padł na Onkyo TX-8250 i Monitor Audio bronze 6. Ponieważ w życiu nie ma lekko skończyło się na odsłuchu amplitunera Cambridge Audio AXR 100. Jak dla mnie zagrał bardzo fajnie, spodobało mi się na tyle, że byłem gotowy go kupić. Niestety, z nieznanych powodów CA zdecydował się produkować nowe modele tylko w wersji srebrnej, niestety dla mnie nie do przyjęcia - musi być czarny. Teraz rozważam różne opcje: od powrotu do Onkyo TX-8250 (nie jestem pewny czy zagra przynajmniej porównywalnie od AXR100) po Audiolaba 6000a (tylko pozostaje pytanie co radiem?). W związku z tym proszę o poradę/pomoc/pomysły. Wszystkie pomysły mile widziane.