Należy doprecyzować, że u autora wątku samoczynne wyłączanie zasilania (SWZ) realizowane jest przez wyłącznik różnicowoprądowy. W instalacjach o układzie TN wyłączniki nadprądowe mogą stanowić zabezpieczenie rezerwowe w zakresie SWZ dla różnicówek, z uwagi na ich powszechnie znaną zawodność. Przed wymianą wyłącznika B16 na C16 w obwodzie końcowym należałoby się upewnić, jeśli jest dokumentacja instalacji, czy projektant nie przewidział owego rezerwowania.
W każdej innej instalacji, w której obwód końcowy nie jest zabezpieczony różnicówką, przed wymianą wyłącznika B na C elektryk powinien bezwzględnie wykonać pomiar impedancji pętli zwarcia, na podstawie którego oceni, czy po wymianie SWZ będzie spełnione. Taką ocenę należałoby też przeprowadzić u autora wątku, jeśli istniejący B16 rezerwuje różnicówkę w ochronie przeciwporażeniowej.
Na skutek złych rad fachowca, który „ogarnia hydraulikę”, nikt się nie utopi, co najwyżej zalejemy sąsiada. W przypadku prądu skutki mogą być bardziej tragiczne. Podziwiam odwagę kolegi @DiBatonio, który każdym kolejnym postem udowadniał swoją ignorancję.