Skocz do zawartości

Lorenz7

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Katowice
 1. Chętnie się tym programem pobawię tylko nie mam pojęcia jak do niego załadować charakterystyki tych głośników? Wszystko jest po niemiecku - czy jest opcja pobrania tego programu w wersji po angielsku? Z Twoich symulacji wynika, że pierwotna opcja podziału na 1,6 kHz nie była złym pomysłem tylko należałoby dołożyć jakiś "tłumik" częstotliwości 3,5 kHz?
 2. Witam, jestem tutaj nowy i proszę o wyrozumiałość. Czy możecie polecić dobre głośniki o średnicy 6,5-8" do kolumny dwudrożnej z podziałem w okolicach 2000 hz? Głośnik wysokotonowy dość nietypowy - Beyma TPL200. W innym temacie poruszam temat zwrotnicy, ale mam wątpliwości czy posiadane przeze mnie Beyma 8MC500Nd są wystarczającej jakości do budowy zestawu klasy Hi-End. Posiadam też głośniki Beyma 12MI100, ale na wstępnym teście gorzej wypadły na wokalu od modelu 8". W internecie można znaleźć różne ciekawe projekty kolumn typu open buffle z wykorzystaniem TPL150.
 3. Po pierwsze WIELKIE DZIĘKI za zaangażowanie w temat! Po drugie nie mam pojęcia jak "wklepałeś" charakterystyki tych głośników do programu, ale świetnie widać na symulacji jak to teoretycznie wypada. Z tego co widzę to 8" przydałoby się ciąć z większą stromością tzn 12 dB/okt. Czy mógłbym Cię prosić zasymulowanie zwrotnicy bez opornika z podziałem 1800 hz dla 8" i stromością 12 dB/okt + 2000 hz dla TPL ze stromością 6 dB/okt? Czy program zasymuluje przebieg fazowy dla takiego rozwiązania? Dodam od siebie, że TPL200 po podłączeniu do czegokolwiek brzmią po prostu magicznie, ale mam problem z wykonaniem obudowy i zwrotnicy... Jak myślisz czy dołożyć głośnik basowy i wykonać zwrotnicę 3-drożną z podziałem w okolicy 250 hz czy zastosować dwa aktywne subwofery? Może ktoś tutaj ze Śląska chciałby za opłatą pomóc w sprawie obudów?
 4. Witam, chciałbym wykonać we własnym zakresie najprostszą z możliwych zwrotnic dwudrożnych (6dB/okt) dla głośników Beyma 8MC500Nd i TPL200S. Zaplanowałem podział pasma na częstotliwości 1600 hz i chciałbym spytać o ewentualne sugestie czy dobrze wprowadziłem parametry do kalkulatora zwrotnic na bazie przebiegu impedancji głośników. 1. 8MC500Nd dla częstotliwości 1600hz ma impedanację około 10 Ohm, 2. TPL200S dla częstotliwości 1600 hz ma impedancję około 5,9 Ohm, Dla powyższych założeń kalkulator proponuje następujące parametry elementów: 1. cewka 1,69 mH, 2. kondensator 7,81 uF. Będę wdzięczny za pomoc w doborze elementów i zastanawiam się nad wyższą częstotliwością podziału dla wysokotonowego ze względu specyfikę charakterystyki częstotliwościowej (mocno opada poniżej 1,8 kHz), a niższą dla niskotonowego (aby mocniej wytłumić peak skuteczności w okolicach 3,5 kHz). Interesuje mnie zwrotnica o minimalnym filtrowaniu ze względu na niskie zniekształcenia fazowe i naturalność brzmienia.
×
×
 • Utwórz nowe...