Skocz do zawartości

Jonatan Fundament

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Jonatan Fundament


 1. Dnia 24.11.2020 o 08:05, Q21 napisał:

  Cześć,
  Yamaha WXAD10 to sprawdzone rozwiazanie i w swojej cenie warte każdej złotówki. Oczywiście nie zagra to tak jak Bluesound 2i, Audiolab 6000n czy wiele innych odtwarzaczy sieciowych ale pamiętaj, że porównujemy 700zł vs 2000zł. Jeśli planujesz rozbudowę systemu w przyszłości to możesz wziąć pod uwagę Audio Pro Link 1, którego będziesz mógł podłączyć kablem optycznym z lepszym DACiem

  cześć

  A co sądzicie o Yamaha NP-S303 jakie są różnice w porównania do WXAD-10 i WXC-50?


 2. Witam

  Dzisiaj używam swój sprzęt na innym mieszkaniu. Zmieniam kolumny, głównie ze względu na małe dzieci, a podłogowe kolumny często stają na ich torze jazdy :)

  Zakładam, że na co dzień monitory będą znajdowały się na szafce RTV, natomiast, gdy będę celebrował słuchanie muzyki - będę stawiał je na standach w bardziej rozsądnym ustawieniu.

  Szczerze mówiąc brzmienie Wharfedale połączone z Yamahą A-S500 jest przyjemne. Oczywiście to nie jest zestaw do wszystkiego, ale np do POPu są bardzo fajne. Instrumenty też fajnie brzmią, może nie są super precyzyjne - może też nie mam porównania :)

  Jonatan

   


 3. Docelowo chcę wymienić kolumny na coś ciekawszego (być może w przyszłości też wzmacniacz -np. NAD 368), więc skłonny jestem coś dopłacić, żeby zyskać na efekcie.

  Słyszałem że za bluesoundem przemawia bardzo dobra aplikacja.

  Czy orientujecie się też czy bluesound node 2i i moduł do NADa Bluos to, to samo?


 4. Cześć

  Zastanawiam się nad rozbudową swojego audio o część strumieniową / BT.

  Mam dzisiaj sprzęt Yamahy:

  Wzmacniacz: A-S500

  CD: CD-S300

  Brakuje mi możliwości odtwarzania z spotify / BT / .flac.

  Czy warto się pchać w puszkę za 700zł? Czy przy wyżej opisanym sprzęcie i tak będzie wystarczający?

  Zastanawiałem się nad odtwarzaczem Yamahy NP-S303 - ale nie wiem jakie są różnice. Kosztuje natomiast 2 razy więcej. No i Bluesound node 2i. Proszę o podpowiedź.


 5. Nie mam za dużego rozpoznania w kolumnach. Dzisiaj użytkuje Wharfedale Diamondy 10.6, A te Elaci słuchałem u kolegi podpięte do Pioneera i brzmiało super.

  Będę musiał się umówić chyba na jakieś większe odsłuchy. 

  Przede wszystkim nie mogę mieć bass reflexu z tyłu, bo głośniki zwykle będą stały przysunięte mocno do ściany.

  Zastanawiałem się czy nie kupić tego zestawu NAD 368 + te Elaci. 


 6. Witam

  Pozwoliłem sobie założyć temat, ponieważ borykam się z pewnym problemem przy planowaniu salonu, a dokładniej części audio.

  Poniżej znajduje się mojego salonu / aneksu kuchennego. Część salonowa nie jest za duża, a ściana na której będzie wisiał TV i chcę zainstalować nagłośnienie ma zaledwie 2m.

  Doradźcie proszę co może fajnie zagrać w takiej konfiguracji. Dzisiaj mam YAMAHA A-S500 + Yamama CD-S300 + Wharfedale Diamond 10.6, które rozważam wymienić na ELAC carina bs243.4.

  Czy zagra to fajnie. A może jedna monitory będą za małe? Cała otwarta powierzchnia ma około 33m2. Długa ściana na przeciwko TV ma ponad 6m.

  Z góry dzięki za pomoc

  a4037054028ca7aa4ce459148eaf3b13.png

×
×
 • Utwórz nowe...