Cześć
Naszła mnie ochota na zmniejszenie ilości sprzętu i pojawił się pomysł na zakup streamera z dobrym daciem i najlepiej z cd. Przeczytałem milion testów ale sami wiemy jak to z tymi testami czasami bywa ;). Wolałbym zasięgnąć opinii użytkowników.
Aktualnie gram z maliny po usb do daca Gustard x16 podpiętego do Yaqina MC100B (po tuningu), kolumny Studio 16Hz Grande Canto a CD Micromega cd10.Gra to całkiem dobrze ale chciałbym ograniczyć zestaw do wzmacniacza i streamera. Mile widziany wbudowany CD w streamerze ale przeżyję bez bo i tak coraz bardziej dojrzewam do zgrania wszystkich płyt do plików, co od jakiegoś czasu czynię. Plików trochę będzie ale głównie, słucham Tidala w full opcji. Mile widziane wsparcie dla Amazona, Deezera i Spotify, żeby mieć wybór. MQA którego nie jestem zwolennikiem niestety zaczyna coraz mocniej się panoszyć więc dobrze by było gdyby obsługiwał.
Biorę pod uwagę:
Lumina D1 /D2,
Auralica Altaira (używkę)/ Altaira G1,
Marantza ND 8006 ale podobno jakość CD dramatyczna
Cocktail Audio X40 / N25 ale jakoś nie przemawia do mnie do końca wnętrze N25 taki wydaje mi się tandetny.
Jestem otwarty na inne sprzęty które spełnią moje oczekiwania a które może przeoczyłem. Może ktoś miał okazję porównać ze sobą te sprzęty.
Wiem, że osobno transport i dac i cd będzie lepiej ale powtórzę chcę 1 klocek dobrej jakości nie 3 więc prosiłbym o odpowiedzi na temat, żeby nie robić z postu śmietnika.
Z góry dzięki za pomoc.