Skocz do zawartości

Janeo

Uczestnik
  • Zawartość

    34
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Panie Klor, już panu raz dosadnie odpisałem. W tył zwrot i do książek, w tym nauki dobrego wychowania.
  2. Może i jest możliwość zapisu bitratu w sposób nieprzetworzony, w postaci bitów jak mówisz. Ale nie wiem jaki program to odtworzy. To sprawy specjalistyczne, infpormatyczne, poza wiedzą przeciętnego użytkownika. Ale i taki informatyczny zapis będzie obarczony źródłowymi parametrami wideo jak stratność , bitrate, rozdzielczość). Co do obróbki bez rekodowania, to dotyczy takich filmów, których kodek i pozostałe parametry pliku wcześniej znasz - np. mkv->mkv - ja to stosuję tylko jak chcę pociąć wideo. W sprawach o których tu mówimy to poza tematem.
  3. Kolego, a co do tego wszystkiego ma kontener? Odpowiadam - nic. Możesz sobie dobierać kontenery jakie chcesz, jakość filmu pozostanie ta sama. Zrzucanie video prosto z przeglądarki internetowej do pliku, o ile to streaming, kończy się przekodowaniem. Chyba że dowloading gotowego pliku. O ile wiem przechytywanie danych (strumienia) wideo to nic innego jak zdolność karty/programu z wykorzystaniem sprzętu/ do wyłapania tego, co nadawca nie chciał żeby wyłapać i go zarejestrować 🙂. To się zawsze kończy przekodowaniem. Edit: acha, co co jeszcze nie trafiło na kodek to oglądanie 🙂
  4. Tak się sugerujesz tematyką forum, że i dźwięk chcesz porówywać? 😂🤣
  5. Streamingu nie zapiszesz w postaci streamingu, no może byłbyś najbliższy ideałowi gdybyś znał dokładne parametry materiału filmowego (kodek, bitrate, rozdzielczość) jakie zastosował nadawca i sam takie ustawił do zapisu. Ewentualnie zastosował zapis na maksymalnej rozdzielczości w ogóle bez kompresji czego nie oferują - o ile wiem - żadne programiki ani karty przechwytujące.
  6. O czym opowiadacie, o downloadingu? Chcecie testować po ponownym zapisie i to porównywać do źródła? Z parametrami zapisu ograniczonym przez dostawcę programu do ściągania, który nigdy nie będzie taki sam jak materiał źródłowy? Albo z kartami do przechwycania mającymi takie same ograniczenia, własne parametry zapisu? Nie ma co dzielić zapałki na 4, śledzi się fabułę filmu a jakość obrazu to tylko dodatek który się toleruje, jest się zadowolonym czy z rzadka kilka razy w trakcie oglądania zachwyconym.
  7. To że wywaliłeś na 4K do dobrze, bo na TV 4K masz gwarancję że jakość będzie lepsza niż przeciętna na pewno, a nawet w miarę dobra rozdziałka 1080p. Oczywiście o ile TV ma dużą przekątną. Inna sprawa to te filmy te same w kółko....
  8. O tej kmpresji to się przyłączam. Dla przykładu miałem raz na CDA odwrotnie, film "zwykły" na 1080p (+skalowanie) ale chyba przez pomyłkę mieli wersję mało skompresowaną (choć na pewno był dobry sprzęt filmowy) - do dziś pamiętam skórę twarzy aktorów pełną najdrobniejszych artefaktów, niedoskonałości typu mała czy większa plamka, zmarszczek różnego rodzaju czy jakichś sterczących włosków. Tak to wszystko naturalne, jak u ludzi to wygląda. Oczywiście reszta obrazu też na topie, po prostu szaleństwo i dziwiłem się wtedy - a przecież do dziś pamiętam - że jak to możliwe że aktor aż w takim stopniu nie zadbał o swój wygląd korzystając z makijażysty, to tak na marginesie 🙂.
  9. dla mnie 4K czy 8K to jedno i to samo
  10. @BUTLER, to nie jest tak, że się bez przerwy zachwycam, bo większość codziennego obrazu jast po prostu dobra i jak mówisz sporo wynika z obróbki poprawiającej obraz (płynność, czystość kolorów itd). Nie mówiąc już o tym że do wszystkiego się człowiek przyzwyczaja i nigdy nie ma zachwytu na zawsze. Ale widzę skalowanie, a jak ktoś chce sobie udowodnić to może włączyć/wyłączyć. Ale oczywiście nie ma powalającej różnicy, bo być nie może i już wcześniej o tym była mowa. Ale jeśli mnie najdzie ochota to puszczam streamingowy film (w Netflixie premium są 8K), podjeżdżam pod ekran na 1,5 m, koryguję surround i oglądam. Ale rzadko. Na codzień to satysfakcja z obrazu z którego wyciśnięto maksimum co można. I to własnie lubię.
  11. Materiał do testów jest na wyciągnięcie ręki -> YouTube hasło 8K
  12. Jak mówimy o przyszłości, to raczej nie mów za siebie, a za swoje dzieci czy wnuki, czy będą oglądały rozdzielczość FHD która Ci wystarczy z podobnym zachwytem, jak ja starsze filmy czy materiały TVP z lat 60- 70-tych na 65" bez żadnej korekty bo skalowanie nie potrafi tu nic zdziałać. Przypuszczam, że będą rolowane ekrany TV pod zamówienie na pełną ścianę więc z windą wnuki sobie poradzą i bez brendzlowania🙂, a taki obraz sobie dowolnie zmniejszą/powiększą stosownie do odległości.
  13. Czytałem już dawno o takich testach, ta "nieznacząca różnica" jest średnią wypadkową. Wtedy to było o różnicy między Full HD i 4K. Generalnie w takich wypadkach większe różnice wynikają w zależności od: - wielkości ekranu (im większy na daną odległość, tym więcej różnic) lub odległość patrzenia na ekran -ale to oczywiste - szczegółowości treści obrazu, o tym wyżej napisał o "filmie demonstracyjnym natura" kol. Artur Brol. No właśnie, oglądając taki obraz grupa widziała różnice w nieporównywalnie wiele większym odsetku, niż w obrazie typu studio TV gdzie dominują duże, jednorodne fragmenty, a jedyna gęstość szczegółów to włosy, drobny wzorek na sukience czy z rzadka splot tkaniny. Albo pryszcz na twarzy starannie zamaskowany 🙂.
  14. Oczywiście, zgadza się. Tylko mówiąc o TV wyższej rozdzielczości musimy o tym wiedzieć co jesteśmy w stanie oglądać w 4K czy 8K, czyli jakie ograniczenia ma telewizor w tej kwestii.
  15. Tak patrzę i nie wiadomo co kto ma na myśli o tym 4K chwaląc, lub ganiąc. Jak już pisałem, obrazy telewizji naziemnej i satelitarnej nie mają więcej jak 2K (Full HD) a więc obraz na telewizorze 4K jest nadal 2K jeśli telewizor nie ma zdolności skalowania do wyższej rozdzielczości, a takie są przy najdroższych modelach. Lepszy obraz w opisywanych TV 4K może wynikać po prostu z lepszej jakości matrycy, to na pewno, a przede wszystkim z wysokiej jakości Full HD który ciężko jest rozróżnić od 4K. Bo jakość materiału video nadawanego ze stacji zależy od kompresji używanego przez nich materiału źródłowego. Często materiał źródłowy jest o rozdzielczości HD albo gorszej a nadawany w automacie na 1080p (Full HD). Należy o tym wiedzieć. Przykładowy model za 1999 zł, 4K, 43", ale bez skalowania obrazu do 4K: https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-philips-led-43pus8118-uhd-4k-smart-ambilight-3-tv-dolby-atmos-2023
×
×
  • Utwórz nowe...