Skocz do zawartości

Nunkor

Uczestnik
  • Zawartość

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Małopolska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Zgadzam się w 100%. Mój na BJT chodzi na starych Tungsramach i został zmontowany na chińskich płytkach zawierających zasilacz tranzystorowy wg projektu JLH. Wrażenia słuchowe po 2-3 dniach słuchania są takie, że jest to sprzęt którego można słuchać bez zmęczenia przez wiele godzin bez przerwy. Gra swobodnym, przestrzennym, aksamitnym dźwiękiem. W zakresie paru watów w jakim go używam (małe pomieszczenie, małe trójdrożne kolumny) nie odczuwa się żadnych ograniczeń w odtwarzaniu muzyki. Z braku docelowych radiatorów ustawiłem mu niski prąd spoczynkowy ok 0,65A. Na razie nie robiłem pomiarów, ale podejrzewam że przy tych ustawieniach i z kondensatorami 2.200uF na wyjściu w widmie sygnału jest dużo harmonicznych, a pasmo jest od dołu osłabione. Po pomiarach będą ewentualne eksperymenty ze zwiększeniem prądu spoczynkowego i pojemności kondensatora na wyjściu. Reasumując: fajna, prosta, ale dająca dużo satysfakcji konstrukcja z potencjałem do modyfikacji. Odtworzyłem trochę znanych konstrukcji i w moim indywidualnym rankingu stawiam JLH gdzieś obok lampowców PP na EL84 czy 6P6, przy czym JLH zdecydowanie lepiej radzi sobie z muzyką klasyczna graną przez większe składy instrumentów. Widzę że chodzimy podobnymi ścieżkami, ja tez zamówiłem płytki do Quada, ale 405. Natomiast na tego a21 patrzę od pewnego czasu i pewnie będzie następny Gdy go poskładasz, może założysz tu wątek i podzielisz się wrażeniami? Które płytki zamówiłeś, bo ja się dopatrzyłem na Ali przynajmniej 3 wersji?
  2. Tak z ciekawości: jak się rozwinął Twój projekt? Złożyłem go kiedyś na podobnych albo identycznych płytkach i mosfetach w stopniu mocy, ale mnie nie zachwycił. Całość powędrowała więc do szuflady. Teraz uruchomiłem 'tradycyjną' wersję na 2N3055 i efekt jest miłym zaskoczeniem.
  3. niedawno uruchomiłem swój wzmacniacz na transformatorach od 4Pietro wykonanych na kształtkach EI84, 0,5mm, niewyżarzanych trafa są wykonane bardzo starannie podczas pracy nie grzeją się w sposób zauważalny wrażenia odsłuchowe są bardzo pozytywne, nie zauważam obcinania pasma, wycofania jakichś częstotliwości itp to są 'dorosłe' transformatory, bez kompromisów i jakiegokolwiek dziadostwa wzmacniacz gra bardzo przyjemnym, gładkim a jednocześnie szczegółowym dźwiękiem z ładną sceną tak jak napisałem, są to wrażenia, nie robiłem jeszcze pomiarów jest to mój pierwszy wzmacniacz lampowy, więc porównywać mogę tylko do posiadanych sprzętów tranzystorowych: Kenwood KA7090 i Kenwood Basic M1 oraz klona Pass Aleph3 AN zdecydowanie najlepiej sprawdza się przy długim, wielogodzinnym słuchaniu jest też najbardziej 'muzykalny' z wyżej wymienionych zaskoczyło mnie szczególnie, jak dobrze radzi sobie z odtwarzaniem muzyki symfonicznej oratoryjnej zdecydowanie udany projekt, warto było robić!
  4. Sprawdź czy użyte podzespoły mają wartości takie jak nadruk na płytce, w szczególności kondensatory sprzęgające.
  5. Sprawdziłem pobieżnie rezystory.net i wygląda na to, że mają co trzeba. Jeszcze raz dziękuję. Prace przy moim wzmacniaczu PP EL84 na parę tygodni się zatrzymają w oczekiwaniu na transformatory wyjściowe. W międzyczasie przetestuję zmontowany niedawno przedwzmacniacz 'na motywach' Conrad Johnson.
  6. dziękuję za szybką reakcję i wyczerpujące odpowiedzi mnie głównie chodziło o to, czy macie miejsce gdzie można kupić wszystkie potrzebne wartości bez rozpraszania zmówień do kilku sprzedawców i mnożenia kosztów przesyłek kondensatory wejście/wyjście - tu jest mniejszy problem, w zasadzie do wyboru i koloru, Miflexy, Mundorfy itd bez większego kłopotu wiem gdzie namierzyć
  7. Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Również składam ten wzmacniacz na płytce z ali, z tego co się zorientowałem, odpowiada ona pierwszej wersji wzmacniacza. Wolno zapytać gdzie zaopatrujesz się w rezystory?
×
×
  • Utwórz nowe...