Skocz do zawartości

MariuszZ

Moderator
 • Zawartość

  3 251
 • Dołączył

 • Ostatnio

2 obserwujących

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kołobrzeg

Ostatnio na profilu byli

4 869 wyświetleń profilu
 1. Oczywiście PA5. Wyedytuję wcześniejszy post żeby była jasność.
 2. Nie zrozum mojego przesłania źle. BMNy nie grają "gorzej". Jest inaczej. Bardziej detalicznie, z lepszym konturem i separacją. Blachy w końcu jakotako wybrzmiewają, a tego właśnie oczekiwałem. Teoretycznie są lepsze przetworniki ale to teoria. Z setem dla przykładu BMNy zgrywają się lepiej przy tych poziomach głośności na jakich słucham. Myślę, że pełnię możliwości te "nowe" kolumny pokażą z D klasą na jakichś wypasionych modułach Purifi. Kto wie? Może się skuszę za jakiś czas.
 3. Znaczy, ze BMNy stoją pod ścianą na razie Była okazja to nabyłem DIY wynalazek. Bifrost się nazywa. Do wykończenia ale w stanie pozwalającym na słuchanie. Na razie meczę je z puszpulem moim i jestem pod wrażeniem bardzo pozytywnym. Gdybym miał coś o porównaniu z BMN napisać to niech ten widok poniżej będzie tymczasowym przesłaniem
 4. To może Topping PA5. W rankingach SINAD jest tuż tuż za Benchmarkiem AHB2. Chętnie sam bym go przetestował na moich "nowych" kolumnach ale list do Mikołaja napisałem już jakiś czas temu, a to nowość z listopada jest
 5. Zapamiętałem tylko "frustracja i konstatacja" z twojego wywodu Od razu skojarzyłem jesień z tą twoją deklaracją. Ogólnie na jesień zwalniamy. To okres wypalenia po letnim przesileniu i nie dotyczy to tylko audio hobby. Przychodzi czas na refleksję i powrót do źródła. Zaczynamy bardziej słyszeć siebie od środka. Ty byłeś bardzo aktywny w dziedzinie testów i pisania o nich. Zapewne wiele czytałeś recenzji, magazynów audio, studiowałeś parametry itd. Bodźce informacyjne atakowały Cię zewsząd. Oglądałeś, dotykałeś, słuchałeś u siebie i u innych. Bardzo aktywny sposób uprawiania tego hobby. Wg mnie za dużo bodźców przyjąłeś i się trochę wypaliłeś. Nie piszę tego żeby coś negować, tylko tak sobie tłumaczę mechanizm tej deklaracji o kończeniu poszukiwań lepszego mimo, że zgrabnie wytłumaczyłeś "dlaczego". Dlaczego ja to piszę? Podświadomie oczekuję i mam nadzieję, że to tylko jesienne smutki, a na wiosnę weźmiesz się za nowe testy i będziesz dalej "kraftował" kolejne kolumny Pozdrawiam.
 6. Jesienne smutki. Przejdą z nadejściem wiosny. Poczujesz powiew świeżego powietrza, a z nim ochotę na zmiany. Tak sobie prorokuję tylko
 7. A mają odczepy UL? Poza tym masz za słabe trafo zasilające. Jest tylko jeden odczep do zasilania żarników lamp 6A. Tylko tetrody i dwie diody w zasilaczu to ponad 7A. Czym zasilisz resztę żarników? Jeżeli to twój pierwszy wzmacniacz to pomyśl o lepiej udokumentowanym projekcie lub dobierz schemat do tego co masz Pozdrawiam.
 8. To jest ta sama ścieżka. Nie wiem czemu nie zalakierowali. Może żeby było widać co gdzie "leci"? Jest kilka nadmiarowych ścieżek ale nie pomylisz bo nie ma punktów lutowniczych. PCB jest OK. Odpala od pierwszego "kopa"
 9. https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1ZlTOYxmPs938gqHjtDABkWS-MApu7uJjzIGnJ2Elm6Y/htmlview Strona dla audiogeek`ów z rankingiem wzmacniaczy wg parametrów THD+N / SINAD. Podano również moc, cenę oraz link do recenzji technicznej. Dużo linków z naszego Audio
 10. Trochę filozoficznie się zrobiło. Proszę łaskawie z kurami i jajkami zdryfować do innego wątku, a tu pozostać przy temacie "zmian na forum". Pozdrawiam.
 11. Serdecznie witam i zapewniam, że całe forum cieszy się i gratuluje lepszego. Niestety nic konkretnego Kolega nie napisał na temat czego brakuje w tym lepszym wydaniu. Pisanie o doradzanie w wymianie okablowania z takimi danymi to chyba jakaś mała prowokacja jest. Zachęcam do posłuchania tego co Kolega ma jakiś czas i powrót do pytań z bardziej sprecyzowanymi oczekiwaniami. Pozdrawiam.
 12. Wstępny to by był gdyby Kolega zrobił pomiary. To nie jest prosta sprawa zaprojektować zwrotnicę, tym bardziej, że przetworniki są 3. Można próbować symulacje robić ale te będą dalekie od rzeczywistości i naprawdę szkoda czasu. Proponuję prześledzić wątki na forach diy'erskich lub zapoznać się z jakimiś kursami jak wykonać pomiary ZG i jak zaprojektować zwrotkę. Sam jakiś czas temu zakupiłem serię kursów nt. i z czystym sumieniem mogę polecić. W promce były po ok. 40 pln. Acoustics 201 : Loudspeaker measurements Loudspeaker engineering : How to design speaker crossovers Pozdrawiam.
 13. Ja osobiście nie używam więc nie pomogę. Trzeba cierpliwie poczekać lub szukać po innych forach podobnych tematów.
 14. Forum jest między innymi po to, żeby sobie pomagać. Czasami w sklepach mają urwanie głowy bo black friday, remanent czy wydawanie towaru. Czasami telefonów jest 50 dziennie, a na forum jak widać zawsze się ktoś znajdzie, kto czasu ma za dużo. Nie ma co się bez powodu unosić. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...