Skocz do zawartości

kresut

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poland
 1. Tylko, że te rode tyczki nie są tanie, taniej wychodzi taki selfie stick https://allegro.pl/oferta/teleskopowy-wysiegnik-ramie-monopod-gopro-lub-1-4-11690296369 z adapterem: https://allegro.pl/oferta/redukcja-adapter-gwintowy-1-4-cala-na-5-8-cala-11746832185 do https://allegro.pl/oferta/gravity-clmp-34-uchwyt-do-mik-bezprzewodowego-12004392379 tylko nie wiem, czemu ten selfie stick nie może być? 90cm mi starczy. W każdym razie gdyby miał więcej kasy to wolałbym takie rozwiązanie, że ktoś tylko stoi z mikrofonem bezprzewodowym i kieruje go na usta mówiącej osoby znajdującej się w odległości około 1.5m od trzymającego mikrofon a obok niej siedzą inne osoby. Tylko nie wiem czy mikrofony typu shotgun są na tyle kierunkowe, żeby uchwycić tylko dźwięk tej mówiącej osoby.
 2. @audiowit @tomek4446 okazało się, że jestem w błędzie jeśli chodzi o tę szerokość mikrofonu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3884495.html#19965003
 3. Ok a gdybym miał więcej kasy, czy da się zrobić coś takiego (chodzi o pomieszczenie, w którym na ścianach umieszczone są głośniki po obu stronach (wysoko, blisko sufitu), na środku pomieszczenia siedzi kilka osób, za nimi też kilka, ktoś chce coś powiedzieć to żeby można było podejść do jednej z takich osób i przysunąć jej mikrofon do ust, tak, że to co ona mówi słychać w tych głośnikach w całym pomieszczeniu żeby nie sprzęgało) co byś polecał, chodzi o rozwiązanie bez kabli, bezprzewodowe, lekkie, wygodne w noszeniu. Czy np jakiś mikrofon typu shotgun superkardio, z adapterem xlr sennheiser bezprzewodowym pozwoli na to, by jak np. w rzędzie jest 5 osób, stanąć przy skraju i tylko nakierować mikrofon bez podawania go by ta osoba mogła mówić, czy będzie sprzęgać? np: https://www.thomann.de/pl/sennheiser_xsw_d_xlr_base_set.htm + https://audiostacja.pl/produkty/mikrofony/film-radio-tv/rode-ntg4-mikrofon-shotgun-2/ ? (bo te adaptery xlr nie dadzą phantom a ten rode ma własne zasilanie) Czy myślisz, że taki lub podobny, (jaki?) zestaw z odległości 3m wyłapie prawidłowo głos mówiącej osoby bez sprzęganie z głośnikami na ścianie wyżej?
 4. To co masz na zdjęciu wyjdzie za drogo, bo będę musiał wywalić zestaw który już mam, ten akg mini i kupić adaptery xlr. A swoją drogą możesz napisać jakie masz te rzeczy na zdjęciu dokładnie? Tzn modele kija, mikrofonu, adapterów, uchwyty, wszystko?
 5. Dzień dobry. Czy mógłby mi ktoś pomóc ponieważ szukam tyczek, najlepiej teleskopowych do mikrofonów wms 40 mini firmy akg. Jak widać w specyfikacji szerokość jednego mikrofonu to 51mm https://www.akg.com/Wireless/wireless-components/HT40Mini_.html I nawet, jak już znajdę tyczki albo monopody z gwintem 1/4 to nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś uchwytu na tak szerokie mikrofony. Musi to być tanie rozwiązanie, dlatego myślę, żeby to było np: https://allegro.pl/oferta/teleskopowy-wysiegnik-ramie-monopod-gopro-lub-1-4-11690296369 + jakiś adapter gwintu + uchwyt, tylko skąd uchwyt to nie wiem.
×
×
 • Utwórz nowe...