Skocz do zawartości

marmed

Uczestnik
  • Zawartość

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Dokładnie wg Twoich rad na ślepo.... za każdym, choć raz nie byłem pewny ale było już za długo.
  2. Jestem po kilku próbach. Kolumny ustawione w takich samych odległościach od słuchacza i ściany, do testu te same utwory muzyczne, taka sama głośność, szwagier do pomocy. Ustawienia zostawiłem 4 Ohm. Wg mojej opinii wygrał bi-wiring. Dźwięk bardziej ,,soczysty,, wpadał w moje ucho, wyraźniejszy bas choć nie przeszkadzał w słuchaniu, nie dudniło nic. Tak czy inaczej dziękuję Wam za pomoc rozwianie wielu niejasności. Dzięki temu forum zdobyłem wiele cennych informacji, które pozwoliły mi na osiągnięcie zadowolenia z muzyki. Tak, ja zostaje przy bi-wiringu nawet jeżeli to nic nie daje wg opinii innych ... dla mnie zmienia wiele. Jeszcze raz dziękuję.
  3. Oczywiście dam znać może w ten weekend dam radę.
  4. TomekN dziękuję za wiadomość, rozumiem i szanuje zawsze uwagi innych i sam lubię sprawdzić. Pewnie za jakiś czas to zrobię oczywiście czytam różne fora i informacje i zdania są podzielone stąd moja chęć aby się samemu przekonać. Dziękuję
  5. klimkr dzięki za udział w dyskusji. Tak widziałem tą uwagę w instrukcji i wcale mi nie pomogła, tym bardziej, że piszesz zostawić 8 Ohm a wszędzie gdzie czytam sugerują przy kolumnach 4-8Ohm ustawić najniższą czyli 4. Znalazłem również ciekawy opis na www.hifi.pl w poradach "Wykonanie połączenia dwukablowego, czyli bi-wire" tu cytat: ,, Nastawa/wybór impedancji obciążenia we wzmacniaczu Niektóre wzmacniacze mają przełącznik, który ustawia się stosownie do impedancji podłączonych kolumn. Podobną sytuację możemy też spotkać w przypadku wzmacniaczy z wyjściem transformatorowym, czyli głównie lampowców. W takim sprzęcie zazwyczaj mamy do wyboru różne terminale i należy wykorzystać te, które są właściwe dla impedancji naszych kolumn. Połączenie bi-wire nie zmienia impedancji kolumn widzianej przez wzmacniacz. Jeśli kolumny są 4Ω czy 8Ω to ten parametr pozostaje taki sam zarówno przy połączeniu jednym kablem jak i połączeniu bi-wire. Wątpliwości użytkowników pojawiają się zwłaszcza gdy wzmacniacze mają zdublowane terminale wyjściowe, które można włączać/wyłączać, tak jak wspominaliśmy wyżej. Otóż podłączenie do terminali (wspomnianych A+B) dwóch osobnych kolumn to sytuacja technicznie odmienna od podłączenia dwóch kabli przy bi-wiringu. Przy podłączeniu dwóch osobnych kolumn 8Ω do terminali A i B otrzymamy przy uruchomieniu obu terminali sumaryczne obciążenie 4Ω. Natomiast w przypadku zajęcia obu terminali przez 8-omową kolumnę podłączoną dwukablowo dalej mamy obciążenie 8Ω. " I to co podkreślone wyjaśnia mi problem z impedencją. Przy jednej parze kolumn podłączonej standardowo lub w bi-wiring jaką wybiorę impedencję taka zostaje. Tak to zrozumiałem.
  6. Panie Piotrze dawno bym to zrobił problem w tym, że nie wiem jak rozumieć ten opis na tylnym panelu. Czy wtedy muszę przestawić impedancję z 4 Ohm na 8 Ohm czy to w ogóle nie ma znaczenia ?
  7. Adam7 na razie podłączyłem wg zaleceń kolegów ale nie odpuszczę będę drążył temat ale na spokojnie. Popytam tu i tam a na razie wygrzewam i wreszcie gram i cieszę się muzyką.
  8. Dziękuję Panie Piotrze to jest odpowiedź, która jest dla mnie zrozumiała i wystarczająca. Teraz dopiero zwróciłem uwagę na brak przecinka powinno być 2x4mm2 i 2x1,5mm2 ale chyba nie o to Ci chodził ale link wysyłam proszę bardzo https://allegro.pl/oferta/kabel-glosnikowy-bi-wiring-ofc-melodika-mdc2415g-6951952828 Co do zdjęcia i nazwy bi-amping czy bi - wiring. Tak chciałem podłączyć skoro w instrukcji jest napisane bi-wiring to tak to nazwałem a jak jest nie mam pojęcia. Druga sprawa pomyślałem skoro w instrukcji jest taka możliwość i w kolumnach są osobne wejścia czemuś to służy i tak chciałem podłączyć. Teraz wiem więcej nie będę kombinował bo przekombinuje. Dziękuję Wszystkim za pomoc i wyjaśnienie co i jak.
  9. Tak rozumiem Cię kolego i poczekam na inne uwagi co do mojego rozumowania ale dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie ... podłączam pod A jakie ustawienie dla kolumn HECO 4-8ohm w Denonie 4 ohm czy 8 ohm ( to 8 jest domyślnym ustawieniem ).
  10. Rozumiem, czyli nie komplikować sobie życia podłączyć standardowo pod np. A . A ta impedencja na 4 ohm ?
  11. Trochę z ciekawości. W instrukcji jest jako bi-wiring. Oczywiście nie będę się upierał ale skoro można to czemu nie spróbować takiego podłączenia.
  12. Witam, starałem się przejrzeć forum w szukaniu odpowiedzi niestety nie znalazłem odpowiedzi takiej abym mógł podłączyć swój sprzęt i wreszcie zagrać. Proszę wybaczcie po 50 latach życia dorobiłem się może inaczej dostałem od żony i dzieci swój pierwszy amplituner z kolumnami. Zestaw to Denon DRA 800h i kolumny Heco Aurora 700. Niby prosta sprawa podłączyć i grać. Niestety poddałem się i proszę Was o pomoc bo nie ruszę mam już mętlik w głowie. Chcę podłączyć zestaw w bi-wirning mam odpowiedni przewód Melodika 4-żyłowy 2x4mm2 i 2x15mm2. Problem powstał ponieważ na kolumnach jest napisane 4 - 8 ohm. Ze specyfikacji Denona wyczytałem, że można przestawić z domyślnych 8 ohm na 4 lub 6. Byłem bliski wykonania tego. Przewody rozprowadziłem, zworki wysunąłem z kolumn i podłączyłem przewody pod A i pod B, zmieniłem w ustawieniach Denona aby grały A+B. Teraz zostaje ta cała impedancja 4 czy 8 ohm ? Jak ustawić zostawić jak jest 8 czy na 4 ? a zmylił mnie opis na tylnym panelu ( A lub B 4-16ohm, A+B 8-16ohm ). Już zgłupiałem.
×
×
  • Utwórz nowe...