Skocz do zawartości

w e r r o n

Uczestnik
  • Zawartość

    15
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Przy podłączeniu TV do amplitunera kablem optycznym dźwięk jest przesyłany prawidłowo. Dokładnie tak jak sugerował to @Piotr Sonido, czyli że wzmacniacz rozpoznaje nadawany sygnał wielokanałowy i "ustawia" odpowiednio głośniki. Ale to nie znaczy że HDMI Arc może sobie nie działać.
  2. No właśnie nie idzie - opcja jest nieaktywna. W opcjach "tryb HDMI-eARC" jest do wyboru: 1. auto 2. wyłączony. Kabel miał w opisie zgodność z eARC.
  3. W menu do wyboru są: PCM, Auto i Przelot. Ustawiony mam na Auto. Przelot (czyli chyba ta opcja "bitstream" o której piszesz ) jest nie dostępna (wygaszona), prawdopodobnie przez błąd portu HDMI ARC. W środę ma dojechać do mnie serwis samsunga (zgłosiłem błąd portu). Przez telefon serwisant zasugerował że zabiorą telewizor "na zakład". Tak wiec szykuje się kilka dni bez TV, więc na chwilę przestanę Was tu męczyć ;] Ciekawe tylko jak to "bydlę" zabiorą.
  4. Mój stary amplituner nie ma możliwości auto kalibracji.
  5. No i znalazłem przyczynę że nie przełącza mi się w odpowiedni "tryb głośnikowy" przy danym rodzaju dźwięku. Mam prawdopodobnie uszkodzony port HDMI ARC w telewizorze (Samsung Qled). Przy podłączeniu optykiem amplituner dostaje poprawnie sygnał i wówczas przełącza się odpowiednio. Będę musiał reklamować usterkę u producenta. Spotkał się ktoś może z tym problemem w samsungu? Co do samego dźwięku z subwoofera - jest lepiej, dużo lepiej. Ale wciąż aby bas był wyczuwalny muszę głośnik rozkręcić na 70-80%. W porównaniu do starego amplitunera to jest dużo więcej (przypomnę że tam miałem rozkręcony max na 10%) To samo źródło dźwięku, ten sam rodzaj podłączenia TV-ampli (przewód optyczny) a mimo wszystko przy słuchaniu czuć różnicę w basie na korzyść poprzednika (do czasu aż nie rozkręcę regulację głośności suba przy graniu onkyo). I dzieje się tak w obu subach które posiadam. Pozostałe głośniki działają tak samo.
  6. Możesz to rozwinąć? Jak już wspomniałem nie mam doświadczenia, więc nie bardzo jestem zorientowany co i jak powinno poprawnie działać. Nie dziw się jeśli zadają banalne lub naiwne pytanie. Mój poprzedni amplituner działał poprawnie prawie 20 lat lecz nie maił zbyt dużo "technologii". Jeśli dobrze rozumiem Twój wpis to dla przypadku: mam ustawiony w onkyo dźwięk na 2+1 (lub samo stereo) to przy włączeniu sygnału np. filmu na TV z dźwiękiem wielokanałowym (netflix 5.1) to ampli powinno przełączyć się w system wielokanałowy 5.1? A ma znaczenie w jakim trybie jest amplituner? Ma być włączony movie czy music? Czy nie jest to może istotne? TV do amplitunera mam podłączony poprawnie - hdmi arc. Sterowanie włączaniem i głośnością dwóch urządzeń za pomocą jednego pilota też działa. Jak sprawdzić gdzie może leżeć problem? Przejrzałem instrukcję dokładnie i nie mogę znaleźć informacji o temacie kótry mnie dotyczy. A może jest gdzieś w sieci jakiś filmik na YT (mi się nie udało znaleźć) w którym widać jak powinno być to "zestrojone" i jak powinien zachowywać się amplituner. Masz rację. Znalazłem w ustawieniach możliwość zmiany frontów na "Full Band " co aktywowało pozycję Duble Bass i możliwość przełączenie na ON. Zmiana ta niestety nie wniosła poprawy w zachowaniu suba - problem z dźwiękiem występuje nadal. Kurcze, jestem rozczarowany Onkyo i załamany tym że nie idzie (umiem) go ustawić. W stereo wszystko super. Przy zmianie na 2.1 bądź na 5.1 lub każdy inny system wielokanałowy sub odzywa się tam gdzie trzeba ale tylko na kilkanaście procent mocy pomimo rozkręconego regulatora. W końcu w weekend mogłem narobić zaległości w pozycjach filmowych i niestety oglądałem a właściwie słuchałem ścieżki dźwiękowej przy podpiętym starym amplitunerze.
  7. Dla jasności. Subwoofer się odzywa, lecz jest to 10% tego co mam na poprzedniku. Tam miałem ustawioną regulację głośności suba na na ok 10%, Przy onkio muszę dać 90-100% aby był ten sam efekt. I nie ma to znaczenia czy słucham radia w ampli, film na TV z odpalonym netflixem, czy plik audio z USB. Również czy jest to odsłuch w stereo z subem (2+1) lub wielokanałowy (5+1). W trybie wielokanałowym pozostałe głośniki słychać poprawnie głośno. Odpalam na TV Netfilix pozycje z dostępnym dźwiękiem przestrzennym (5.1). Ostatnio tez Disney + (też pozycje z 5.1) - w poprzedniku działa i gra jak powinno. W onkyo problem pozostaje. Czyli że powinno mi automatycznie przełączyć dźwięk w amplitunerze na wielokanałowy i wyświetlić informację o dźwięku (pokazać się ikonki 5+1)? Robię to ręcznie, czyli przełączam odtwarzanie dźwięku na opcje movie 5.1 (wyświetlają się ikony 5+1). Jak ją odblokować?
  8. Na początek zaznaczę że nie jestem jakimś znawcą tematu. Większość terminologi jest niestety mi obca. Od okresu jak interesowałem się sprzętem audio/video (zakup sprzętu który używałem do dziś) minęło 19 lat. Od tego czasu technologicznie sporo się zmieniło. Ponadto, te lata temu ustawiłem pod siebie sprzęt i grał bez zmian w setupie do dziś (wydaje mi się że poprawnie). Proszę więc o wyrozumiałość. telewizor (Netflix, HBO, spotify) Nie rozumiem pytania więc nie odpowiem. Jak to sprawdzić? +6.5 dB w menu crossover jest pozycja Duble Bass - ale jest wygaszona (nie można , lub nie umiem ją aktywować.
  9. Od kilku dni jestem użytkownikiem Onkyo 6100. Mam problem z dźwiękiem z subwoofera, a właściwie z jego brakiem (prawie). Dziś zestawiłem Onkyo z moim poprzednim amplitunerem. Podłączyłem oba sprzęty pod jedno źródło dźwięku a kabel od suba podpiąłem zamiennie raz w jednym, a raz w drugim ampli. I tak, w poprzedniku idealnie ustawienie głośności subwoofera to ok 7-10% jego możliwości. Natomiast z Onkyo aby dźwięk był choć zbliżony do pierwowzoru muszę suba rozkręcić na 100%. Przy 85-90% właściwie go nie słychać. Zaznaczę że przeprowadziłem auto-kalibrację za pomocą dołączonego mikrofonu. W czasie kalibracji sub odzywał się "normalnie". Podczas ręcznego przeskakiwania w trybie testu na poszczególne głośniki, "szum" słychać i w subwooferze. Również przy konfiguracji wyboru systemu głośnikowego - przy niskotonowym mam ustawione YES. Poradźcie proszę jak sobie z tym problemem poradzić.
  10. Skoro gra nie specjalnie, to może to jest powód takiej obniżki. Sub - tak będzie.
  11. A te - Polk Audio Monitor XT70 ? Też można je wyczaić co jakiś czas w b.dobrej cenie w porównaniu z rynkiem krajowym. Jak wypadają w porównaniu do tych wymienianych wyżej? Lepiej to zagra w kinie z onkyo? Gabarytowo większe (i nieco cięższe), mają też radiatory w innej technologii ale parametry zbliżone. Komplet - na razie tylko 2.0. Reszta musi pozostać na razie "stara", ale przyjdzie i pora na nie.
  12. Malizny, czyli że "małe" ? Te Polki mam możliwość kupienia kompletu w cenie jednej sztuki.
  13. Raczej zdecyduję się na Onkyo 6100. W planie mam zamiar wymienić w ratach cały sprzęt grający w salonie. Na pierwszy ogień idzie właśnie amplituner oraz fronty. Zastanawiam się nad Klipsch R-620F lub Polk Audio Signature Elite ES50. Poradźcie, które z tych zestawów lepiej zagra z onkyo? Powierzchnia salonu to ok. 35m2. Kino / muzyka - 90/10. Za jakiś czas wymienię kolejno suba oraz centralny z tyłem. Nie będę inwestował w dodatkowe systemy głośników sufitowych (brak możliwości), ewentualnie rozważę do ATMOSa głośniki efektowe.
  14. Jeśli to samo, to wydaje się że rozsądnym wyborem będą tylko kwestie wizualne.
  15. A są jakieś znaczące różnice pomiędzy tymi dwoma? Szukam jakiegoś "tabelkowego" zestawienia porównawczego i nic nie znalazłem.
×
×
  • Utwórz nowe...