Skocz do zawartości

pawel250

Uczestnik
  • Zawartość

    19
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Warszawa
  1. Ja bym obstawiał zimne luty na kulce BGA o ile kontroler HDMI tak jest lutowany. Nie zaglądałem do środka więc nie wiem. Możesz to zweryfikować biorąc suszarkę do włosów i podmuchach w miejsce gdzie wentylator wciąga powietrze. Jeśli to problem hardwareowy to obraz zaniknie natychmiast lub dużo szybciej niż po 30minutach.
  2. Mam 6ohm. W odsłuchu różnic za bardzo nie słychać. Musiałbym pewnie spróbować wychwycic przy jakim poziomie głośności wchodzą zniekształcenia. Z testów laboratoryjnych które analizowałem wychodzi że onkyo generuje zbliżona moc dla obydwu tych ustawień. Gorzej pod tym względem zachowują się amplitunery denon ktore obcinaja znacznie moc dla 4ohmow.
  3. Odnośnie pomieszczenia to jest dużo do zrobienia i wiem że jakaś/duża poprawa na pewno będzie. Już mam plan skonsultowany z akustykiem Bartkiem. Jak tylko poskładam szafki to zabieram się za montaż dwóch pułapek basowych (jedna za kolumną w rogu druga w rogu za kanapą) i rozpraszaczy na tylnej ścianie.
  4. Złe się wyraziłem. To nie jest charczenie jak luźna membrana. Raczej jak przesterowany wzmacniacz gdzie zniekształcenia są już duże. Kolumny Klipsch rp-6000f ampli Onkyo 696. Dzieje się to nie przy jakieś ogromnej głośności. Dla porównania jak sąsiad uzyskał taki efekt to głośność była taka że w pomieszczeniu nie mozna było wysiedzieć i na pewno było słychać kilka domów dalej. Zestaw budżetowy, dał 3000 za używkę. Nie wiem jaki ampli. Głośniki 5.1 jamo, nie wiem jaki model. Dlatego jestem rozczarowany, nie wiem tylko czym, bo musiałbym porównać aby potwierdzić moje przypuszczenia ale raczej stawiam że amplituner kiepski pomimo że ma opinie nie najgorsze. Natomiast co do jakości dźwięku przy niskich głośnościach myślę że Klipschom trochę brakuje. Przy wyższej glosnosci jest ok. Potrafią zatrząść podłogą. Niestety ciężko opisać to słowami, tym bardziej gdy nie ma się bezpośredniego porównania w tym samym pomieszczeniu. Dzisiaj doznałem olśnienia. W pewnym biurze w Sztokholmie miałem okazję posłuchać zestawu kali lp-6 z wbudowanym wzmacniaczem. Takie niepozorne głośniki są grały przepięknie. Mimo bardzo niskiej głośności ( taka Muzyka w tle ) bas był wyraźny, czysty a cała reszta średnica i wysokie idealnie zbilansowane i krystalicznie wyraźne. Nie wiem może to kwestia dużego pomieszczenia i braku odbić ale ten dźwięk mnie urzekł. Chciałbym aby tak grały moje klipsche.
  5. Może powiem tak nie przeszkadza ale spodziewałem się innego zachowania czyli pełnego zakresu. Bardzo cicho powinno być w okolicy 10-20 a bardzo głośno 80-90. Tutaj jest 25-35 oraz 60-70. To jest tak jakby w samochodzie gazem trzeba było operować tylko w środkowym zakresie.
  6. Ja mam Onkyo 696. on nie ma Diraca i chyba tutaj tkwi cały problem. Generalnie nie słyszę jakieś dużej różnicy pomiędzy nim a radmorem 5102. Spodziewałem się większej mocy a tutaj na co dzień słucham na ustawieniu głośności 45-55 (w nocy 35). Powyżej 70 kolumny już zaczynają delikatnie charczeć a wcale bardzo głośno to nie jest. Spodziewałem się szerszego zakresu użytecznego regulacji głośności.
  7. Orientuje się może ktoś jakie parametry są modyfikowane przez proces kalibracji ? Na pewno kalibracja wylicza odległości i crossover dla każdego kanału. Akurat te parametry to mogę dokładniej podać ręcznie. Pytanie jest czy kalibracja modyfikuje jakoś equalizer lub inne ukryte parametry które wpływają na jakość lub barwę dźwięku? Odnoszę wrażenie że uciekło mi trochę basu a dźwięk stał się płaski po ostatniej kalibracji.
  8. Przy tej konfiguracji możesz odtwarzać np radio w Denonie i korzystać z tv? Czy denon nie wymusza ci zmiany aktywnego wejścia HDMI? A jeśli wymusza to czy przełączając z HDMI amplitunera na inne HDMI amplituner zostanie wyłączony. Nie przeszkadza ci to ? Wiem, jest to nie standardowy przypadek gdy dwie osoby korzystają z sprzętu jednocześnie.
  9. Nawet mi nic nie przypominają o arc. Producenci olewają te kwestię mocno. Zarówno w tv oraz w amplitunerze mogę jedynie włączyć HDMI CEC lub wyłączyć. Konfiguracje są ograniczone. Mam tv Sony 4k i on automatycznie przełącza się na HDMI amplitunera gdy wykryje aktywność. Np. Jedna osoba gra na Xboxie, ampli wyłączony. Włączam FM radio w amplitunerze i tv od razu przełącza na obraz z amplitunera. Gdy przełączam obraz na HDMI Xboxa to tv wyłącza amplituner przez Cec. Aby to rozwiązać muszę wyłączyć Cec Onkyo ale wtedy nie mam dźwięku po arc więc gdy będę chcial coś oglądać na tv z dźwiękiem przez amplituner to znowu tym razem muszę włączyć Cec w Onkyo. W tv mam tylko opcje wyłączaj automatycznie podłączone urządzenia. Oczywiście mam na off. Brakuje opcji "nie reaguj na włączenie urządzenia HDMI" w tv. Lub w Onkyo powinno być " nie włączaj automatycznie podłączonych urządzeń"
  10. Z tego co wiem to lepiej ustawić 6 bo wtedy amplituner nie próbuje przycinać mocy. Odnośnie Onkyo to już wiem dlaczego dużo osób mówi że Onkyo ma gorszą kalibrację niż denon. Zauważyłem u siebie że co kalibracja to potrafi być finalnie inna jakość dźwięku przy tym samym ustawieniu kolumn. Generalnie mam Klipsch rp-6000f plus Onkyo 696 i jestem bardzo rozczarowany. Zestaw nie warty swojej ceny w stosunku do jakości dźwięku. Żałuję że nie wziąłem Denona z podobnej półki i tagi f100v3.
  11. Z tym drugim subem to już chyba żartujesz :). Chcesz podbudowę pod fundamentami zagęszczać ?
  12. No właśnie z tym próbowaniem nie za bardzo mogę sobie pozwolić. Bo suba jeszcze nie mam i nie wiem czy będę kupował bo klipsche rp6000f zaskakująco dobrze trzęsą podłogą ale wszyscy piszą że sub to podstawa. Teraz projektuje meble i muszę zaplanować ewentualne miejsce jeśli w przyszłości sub jednak się pojawi. Zostaje mi jeszcze jedno miejsce. Z tyłu pod ścianą za sofą. Pokój ma 5,5m długości. W połowie jest sofa. Wtedy szafki RTV nie będę dziurawił. Tylko czy to nie będzie dziwne uczucie jeśli bas będzie szedł z tyłu ?
  13. Podepnę się pod temat. Mogę wstawić subwoofer w szafke po wyjęciu półki ale żeby stał na podłodze musiałby wyciąć dziurę lub skrócić dolną płytę na której stoi szafka (nie ma cokołu). Czy będzie ok gdy subwoofer będzie stał na podłodze ale będzie otoczony szafką, 5cm przestrzeni z każdej strony ? Drugie pytanie, nie chcę wycinać dolnej płyty szafki więc pomyślałem żeby zawiesić subwoofer na żyłkach/linkach i podwiesić w szafce. Czy ma to szanse prawidłowo zagrać? Praktykuje się takie metody ? Wydaje mi się że przez linki drgania nie będą się przenosiły na szafkę.
  14. tak wiem, wszyscy piszą że sub to podstawa kina. Tylko nie mam gdzie wstawić. Miejsce mam tylko za sofą pomiędzy surroundami. Tylko sygnału nie dostarczę, musiałbym kabel wzdłuż okna tarasowego ciągnąć. Zrobiłbym to jeśli przeskok efektów byłby bardzo duży. Może pożyczę od sąsiada i przetestuję. Na tę chwilę muszę rozwiązać problem z centralnym bo mi spać nie daje. Nie wiem czy tak zawsze powinno być że dialogi są dużo cichsze od dźwięków tła i efektów. Muszę podjechać gdzieś i porównać. Zawsze ? Kalibracja ustawiła mi surroundy na 50Hz a centralny na 40Hz. Front oczywiście na full band. Czy skoro nie mam suba to tak zostawić czy lepiej centralny i surroundy ustawić na 80Hz ?
  15. Krzysztof, Może moje spostrzeżenia coś Ci pomogą w wyborze. Od grudnia posiadam Onkyo 696 do tego Klipsch RP6000F na front, RP150M na tył i centralny RP500C. Długo się wachałem pomiędzy Taga F100v3 a klipsch RP6000F. Taga grała jaśniej, z wyższą górą i precyzyjnym basem.Generalnie lepsza do muzyki. Natomiast w kinie domowym Klipsche mnie zaskoczyły dołem. Nie mam suba i chyba nie czuję potrzeby. Klipsche potrafią mocno przywalić że aż bas czuć na plecach przez sofę. Taga tego nie potrafi. Strach pomyśleć co będzie z subwooferem. Odnośnie różnic pomiędzy serią R a RP to polecam przesłuchać kilka głośników na stronie: https://www.crutchfield.com https://www.crutchfield.com/Product/CompareTo.aspx?g=37900&cc=01&compareItems=01|714RP150ME&compareItems=01|714R50M Przy dobrych słuchawkach można usłyszeć różnice w barwie dźwięku. Seria RP przenosi więcej, głębiej, niżej. Tak się zastanawiam że na tyle seria R mogłaby u mnie zagrać lepiej z uwagi na więcej wyższych tonów. Wydaje mi się że na tyle nie muszą grać idealnie czysto. Odnośnie centralnego jestem rozczarowany. Wszyscy mówią że to najważniejszy głośnik więc zakupiłem od kompletu. Według mnie dźwięk powinien być dużo jaśniejszy, dialogi byłyby wyraźniejsze. Przy standardowych ustawieniach gra cicho i jest przytłumiony. Poziom głośności dialogów jest ok dopiero gdy główną głośność ustawię powyżej 50, jest to kłopotliwe przy słuchaniu poźnym wieczorem/nocą. Dlatego w ustawieniach często podbijam głośność centralnego na +12. Ewentualnie mam w amplitunerze opcję regulacji bass/vocal/treble więc podbijam vocal na +5 i wtedy dialogi przenoszą się z centralnego na fronty. Zyskuje wtedy na głośności i jasności dialogów. Głosy aktorów są bardziej wyraźne, jest więcej średnicy, bo na samym centralnym jest nisko, basowo, cicho. Nie wiem czy tak to powinno wyglądać. W ostateczności mogę jeszcze pokręcić equalizerem dla centralnego ale kurcze, to powinna załatwić kalibracja. Jestem rozczarowany. Zastanawiam się jeszcze aby oddać RP-500C i kupić używany RP-440C. Ma on 4 głośniki średniotonowe 4 calowe zamiast dwóch 5,25 cala. Mam nadzieje że zagra trochę wyżej i głośniej w standardowych ustawieniach. Podsumowując, klipsch wygląda super. Gra dobrze w kinie, daje mocny bas bez suba. Niestety co do muzyki to nie każdy kawałek gra fajnie. Chyba trochę brakuje jasnej średnicy kosztem basu bo czasem wchodzi dudnienie. Mam nadzieję że dużo jestem jeszcze w stanie poprawić montując pułapki basowe i wytłumiając przeciwległą ścianę. W tej chwili, jeden front stoi w rogu, po lewej mam zasłony na całą ścianę, a z tyłu cała goła ściana więc jest gdzie się odbijać.
×
×
  • Utwórz nowe...