Skocz do zawartości

Vars

Uczestnik
  • Zawartość

    23
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Vars

  1. Oj czepiasz się: zniekształcał. Dźwięk nie był czysty. Jak pisałem Primare brzmi świetnie z moimi kolumnami. Nie jestem audiofilem, jak ja razie, trudno mi to opisać, poza tym, że czuje jakby mocniejsza podstawę basowa i reszta jakby na tym tle też lepiej brzmi.

  2. Dnia 5.06.2023 o 20:54, Piotr Sonido napisał:

    To bardzo fajne kolumny. Brzmią lepiej z dociązonymi wzmacniaczami o łagodnej górze.

    W tej cenie

    Denon PMA 2000

    NAD 372

    Coś z Xindaka. 06 na przyklad,

    Spróbowałem 3 wzmacniaczy z moimi AE309: Roksana K3, Atoll 80 signature (nowszy) oraz Primare i15 analog. Powiem Wam, że wszystkie moim zdaniem na bardzo dobrym poziomie, ale nie wiedzieć czemu Roksan jakoś przekręcał dźwięk. Zacząłem się nawet zastanawiać czy coś zle nie ustawiłem, ale przełączanie z AV na Bypass nic nie zmieniało. 

    Wybrałem w końcu Primare choć Atoll jest też świetny. Oba dają bardzo "gęsty"  bass i dopiero zrozumiałem, jak to dobrze wpływa na odbiór calłości. Chyba też dlatego że mam mocno neutralne kolumny, prawda?

    Być może wybrałbym Atolla, gdyby odłamek zbitego kubka nie poleciał jakieś 3 m i zrobił na Primare małą ryske :)

  3. 3 godziny temu, lysy napisał:

    Masz kolumny o przyjaznej impedancji, co w przypadku A11 Tribute i A12 MkII jest pożądane, bo lubią się dość mocno nagrzewać przy wymagającej impedancji.

    Z drugiej strony Twoje kolumny mają słabą skuteczność i mocniejszy piec będzie swobodniej i płynniej je napędzał.

    Zastanawiam się nad połączeniem wzmacniacza Rotel z tytułowymi kolumnami, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu może być męczące w odbiorze.

    A słuchałeś tych 10-wzmacniaczy ze swoimi kolumnami w domu czy gdzieś w salonach?

    Słuchałem w domu. Nie czułem zmęczenia na Rotelu i MF. Natomiast wczoraj cały dzień słuchałem CA i poczułem zmęczenie, jakby za dużo detali, ale nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia.

  4. 1 godzinę temu, lysy napisał:

    Stawiam na ten piec z wytypowanych przez Ciebie.

    Ewentualnie posłuchaj wzmacniacza Rotel A12 MkII zamiast A11 Tribute, który zdecydowanie lepiej napędzi Twoje kolumny.

    Absolutnie się z tym nie zgadzam.

    A11 Tribute w porównaniu do A12 MkII jest słabiutki.

    A który z Was porywnywal je bezpośrednio na tych samych kolumnach? :)

  5. 3 godziny temu, lpomis napisał:

    To dźwięk z transformatora. Standard w Audiolabach z serii 6000A. Problem można w prosty sposób rozwiązać dokupując dedykowany DC Blocker - niestety to koszt około 500zł.

    Od siebie polecam Musicala M2si. Mocny, dynamicznie grający wzmacniacz z fajnym rytmem na basie. Środek czysty, może minimalnie ocieplony, z dociążeniem na niższym środku. Wysokie tony łagodne, uproszczone, lekko sztuczne. Szczerze, gdyby nie one to sam bym go sobie chętnie sprawił.

    A11 Tribute nie miałem okazji słuchać na żywo, ale zdecydowanie warto go sprawdzić. Może być ciekawy.

    A11 T jest naprawdę dobry, choć gra inaczej niż MF.

    Audiolab w porównaniu z CA odpada: gra o klasę niżej.

  6. Odzywam się ponownie. Przez miesiąc przesłuchałem może z 10 wzmacniaczy i wytypowałem 4, które wg. mnie grają świetnie. I teraz trudno mi się zdecydować:) 

    1) Rotel A11 Tribute - dźwięk klarowny, analityczny, lekko zimny

    2) Musical Fidelity m2si - cieplejszy dźwięk, bardzo harmonijny, mniej analityczny, mam wrażenie bardziej wciągający

    3) Cambridge CXA81 (droższy ale myślę o zakupie używanego CXA80) - wg mnie gra z nich najlepiej, bardzo detalicznie, z energią, ale trochę słabiej w niektórych przypadkach (chyba gdy nagranie jest słabsze lub w muzyce klasycznej)

    4) Audiolab 6000A - dopiero zacząłem słuchać, jeszcze bezpośrednio nie porównywałem. Duży minus to głośny dźwięk samego zasilacza  - jak się nie uda poprawić, to go dla deklasuje. 

    Co byście sami wybrali do muzyki łączącej elektronikę, world, jazz, indie, balladę ...?

  7. Dnia 1.03.2023 o 08:15, Marek Kozłowski napisał:

    Najlepsze w nich jest to, że dźwięk tworzy jakby całość, jest spójny- ciężko to opisać, maja w sobie coś 😀

    Ale na razie dopiero się poznajemy...

    Piszę to po/ roku później, ale  kupiłem AE 309 (zdaje się rozmiar się od starszych modeli) i graja wyśmienicie. Bardzo klarownie i co ważne dla mnie: bas nie dudni, co jest wada większości podstawkowych jakie przesluchalem (może Focal Vestia  lub Aria - nie). 

  8. 1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

    są dociążone ale nie walą basem bez opamiętania. NAD bardziej to prawda. ale Denon nie. Jest w tym aspekcie po prostu solidny.

    Starsze Harman Kardon. HK 970.

    Basy to jedna sprawa a czy wwzmacniacz ma przy tym łagodną górę czy nie to jest inna sprawa. Jesli nie to mówimy o graniu Vką.

    Komis, albo sprawdzony sprzedawca na przykład z tego forum.

     

    Jakoś nikt nic nie oferuje swojego 

     

    Dnia 5.06.2023 o 18:57, Artur Charicki napisał:

    Mam ale nie wiem czy chce sprzedać 🙂 Wpadła mi w ręce Taga Harmony HTA1000B. Testuje ją od wczoraj i jestem w szoku jak to gra z moimi AE120. Słuchałem też Magnata MR780 bo brałem go pod uwagę do moich kolumn ale Taga jest pod każdym względem lepsza. Aż chyba za kilka dni opiszę ja w dziale nasze testy. A i zapomniałbym. Mam Marantza  PM6006 do sprzedania jakbyś chciał 🙂

    W zasadzie myślałem o Marantzie. Jaki stan i za ile? I czy w razie czego można zwrócić gdy nie podpasuje?

  9. 16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

    To bardzo fajne kolumny. Brzmią lepiej z dociązonymi wzmacniaczami o łagodnej górze.

    W tej cenie

    Denon PMA 2000

    NAD 372

    Coś z Xindaka. 06 na przyklad,

    Z tego co czytam to dwa z nich koncentruje się na basach /akurat właśnie wolę na środku i gorze/ a jeden kosztuje co najmniej 4 tys. 

    Przed chwilą, Vars napisał:

    Z tego co czytam to dwa z nich koncentruje się na basach /akurat właśnie wolę na środku i gorze/ a jeden kosztuje co najmniej 4 tys. 

    Koncentracja na basach to  właśnie łagodna góra ? A co oznacza "dociążony"?

    Podstawowe pytanie, gdzie znaleźć wzmacniacz po przeglądzie i w dobrym stanie? Komu zaufać?

  10. Spodobały mi się małe podłogówki AE309; próbowałem w salonie z bardzo dobrym (podobno) wzmacniaczem. Chciałbym jednak kupić jakiś dobry używany wzmacniacz, może być stary, nawet 10 letni. Czy ktoś tutaj miałby coś  sensownego do sprzedaży lub może polecić sensowną, wiarygodnego sprzedawcę? Budżet do 2000.

    Mam pokój 27 M2 , słucham raczej spokojnej muzyki typu indie, jazz, world.

  11. 10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

    Na Audio ze wzmacniacza.

    na przykład.

    Albo to.

     

    No tak, tylko że piszecie jak dla ekspertow. Nie mam pojęcia co to resampling, wystawienie na HDMI oraz ekstrakcja. Nie wiem też do czego służy shield tv, czym to się różni od WiiM który tutaj mi polecano. Zaznaczę, że mam Smart TV z androidem.

  12. 55 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

    To moze napisz co dokladnie chcesz osiagnac, bo drog do celu moze byc wiele. Ja poki co zrozumialem to tak, ze chcesz ogladac cos na TV i jednoczesnie miec z tego przekazu dzwiek w jak najlepszej jakosci w systemie stereo. Na moje wyklucza to zarowno wysylanie dzwieku przez TV (wiekszosc z nich) jak i wykorzystywanie dodatkowych streamerow audio.

    Przykladowo zatem Shield TV + odpowiednik takiego czegos https://www.amazon.com/AmazonBasics-Audio-Stereo-Extractor-Converter/dp/B07KRWYN4R miedzy Shieldem a TV + jakis DAC z cala reszta analogowego audio, jako combo badz nie.

    Dzięki za chęć pomocy, tak, dobrze zrozumiałeś moje intencje. Jeszcze trochę musisz popracować nad prostym przekazem :) Widze że muszę po prostu kupić cokolwiek i sprawdzić czy działa. Wszyscy poza Tobą,  piszą że nie ma problemu :)

  13. 5 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

    A tego to nie wiem, czemu polecaja. Problem z WiiM robiacym za wejscie optyczne jest taki, ze dorzuci opoznienie. Kiedys bylo w okolicach 80 ms, teraz podobno jest mniej, ale nie weryfikowalem tego. Jak tego sie nie da skompensowac na TV, synchronizacji nie bedzie.

    Problem nr 2 z WiiM moze pojawic sie, jesli dalej bedzie szlo wciaz cyfrowo do DACa. Nie chce wchodzic w szczegoly, ale przez reclocking moga pojawic sie mniejsze badz wieksze nieprzyjemnosci, w zaleznosci od DACa i roznicy zegarow WiiMa, i sygnalu na wejsciu.

     

    Potencjalnym rozwiazaniem jest streamer audio-video, ktory przekaze cyfrowe audio dalej bez resamplingu, robionego na TV. Moglby to byc np. Shield TV jesli moze byc audio wystawione na hdmi i np. zrobiona ekstrakcja na toslink/coax dla DACa

    Oczywiście nic nie rozumiem :)

  14. 18 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

    Youtube z aplikacji TV, obraz na TV, dzwiek wychodzacy z TV cyfrowo i wchodzacy do WiiM Pro, dalej cyfrowo i bedzie asynchronicznie w mocnym tegoz slowa znaczeniu. 

    Mówiłem o puszczeniu sygnały przez wifi do Wiim...

  15. 14 godzin temu, Q21 napisał:

    WiiM Pro posłuży za odbiornik do Tidala/innych używanych przez Ciebie aplikacji streamingowych. Ma też wejście optyczne, dzięki czemu możesz podpiąć do niego TV i wtedy na telewizorze oglądasz koncerty. 

    Czy to znaczy, że włączając np. You Tube przez WiiM dźwięk idzie na Amp a wizja na TV, synchronicznie? W tym rzecz

    11 godzin temu, Mariusz Kopacki napisał:

    Youtube z aplikacji TV, obraz na TV, dzwiek wychodzacy z TV cyfrowo i wchodzacy do WiiM Pro, dalej cyfrowo i bedzie asynchronicznie w mocnym tegoz slowa znaczeniu. 

    W takim razie czemu polecają mi WiiM?

    Dnia 12.04.2023 o 01:21, Vars napisał:

    Trudny temat, wiem: jaki zestaw dla początkujących. Żeby posmakować dźwięku hi-fi, ale nie przepłacić. Mam pokój 30m2. Słucham muzyki world, elektronicznej, ballad, głównie ze Spotify lub Tidala, też bezpośrednio  z TV (Tidal, You Tube)

    Mam 2 pytania:

    1) Czy ma sens budowanie zestawu hifi mając  jako źródło dźwięku Smart TV? Dlatego myślałem, by kupić jakiś amplituner AV, podłączany bezpośrednio do sieci, ale z kolei ich jakość  jest raczej słabsza w tej samej cenie.

    2) Jaki zestaw byście polecali w takiej sytuacji? Mój budżet to 3500-4000 zł, ale amplituner może być używany. Głośniki używane to chyba większe ryzyko?

    Przykro mi to powiedzieć, ale wszystkie odpowiedzi pomijają główny temat: jaki sprzed by  oglądać i słuchać koncerty (audio w jakości HiFi). Nie chodzi o sam dźwięk, a dźwięk i obraz. 

    5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

    Nie ma sprawy. Ciesze się że mogłem pomóc.

    Jaki wiek? Ja nie mam nic przeciwko starym wzmacniaczom. Teraz za 1500 kupisz wzmak który gra na poziomie takiego za 5-6. Z tym że on będzie miał 30 lat.

    Czy wolisz coś nowszego?

    Roksan K2 + Aurora 700. Będa za drogie to praktycznie to samo w innym wykonaniu Music Style 900

     

    Nie idź w amplituner kinowy.

     

    Nadal nie rozumiem, jak mam przy jego pomocy oglądać koncerty?

    Dnia 12.04.2023 o 10:38, Q21 napisał:

    W outlecie tylko Cambridge AXA25, więc może być na styk w kwestii mocowej.  

    Jak on pomoże mi oglądać koncerty?

    5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

    Nie ma sprawy. Ciesze się że mogłem pomóc.

    Jaki wiek? Ja nie mam nic przeciwko starym wzmacniaczom. Teraz za 1500 kupisz wzmak który gra na poziomie takiego za 5-6. Z tym że on będzie miał 30 lat.

    Czy wolisz coś nowszego?

    Roksan K2 + Aurora 700. Będa za drogie to praktycznie to samo w innym wykonaniu Music Style 900

     

    Nie idź w amplituner kinowy.

     

    Ok, ale jak mam oglądać koncery?

  16. 1 godzinę temu, Q21 napisał:

    WiiM Pro posłuży za odbiornik do Tidala/innych używanych przez Ciebie aplikacji streamingowych. Ma też wejście optyczne, dzięki czemu możesz podpiąć do niego TV i wtedy na telewizorze oglądasz koncerty. 

    Czy to znaczy, że włączając np. You Tube przez WiiM dźwięk idzie na Amp a wizja na TV, synchronicznie? W tym rzecz

  17. 40 minut temu, Artur Brol napisał:

    Odtwarzacz bluray/4k tez by sie dało. 

    Problem polega na tym że obecnie niewiele ich na rynku jest z wbudowanym wyjściem cyfrowym czy analogowym dla sygnału audio.

    Naprawdę dobre to drogie zabawki są.

    Cambridge miał taki kiedyś,  Panasonic chyba też coś wciąż oferuje i nowe firmy jak Revon.

    W dawnych czasach firmy produkowały coś takiego jak kino domowe. Wzmacniacz z odtwarzaczem DVD, bluray. W zestawie były też głośniki. Mam coś takiego z LG.

    Możesz kupić/poszukać jakiegoś dobrego odtwarzacza płyt BR i 4K - z wyjściami cyfrowymi lub jeśli jego przetwornik jest dobrej jakości to analogowe by wystarczyły plus HDMI dla video ( choć chyba bzdury pisze bo który odtwarzacz ich teraz nie ma) dopasować Wzmacniacz audio video i kolumny i już. Gdzieś chyba już wspomniałem że brat ma Sony odtwarzacz wraz z Amplitunerem Onkyo i kolumnami Jamo z Atmosem i jest zadowolony. Na początek powinno wystarczyć a jeśli dobrze trafisz to na dłużej. 

    Często zamieszanie panuje w nazwach, czy mowa o amplitunerze audio czy AV. Pisałem o audio, że rzadko mają HDMI. Nadal nie wiem jaki wzmacniacz AV polecasz.

  18. 10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

    nie polecam TV jako źrodła dzwieku.

    Malina, Wiim, Taga 10 cokolwiek tylko nie TV

    A reszta używany.

    No chyba że chińczyk w formie wzmacniacza i nowe kolumny wówczas.

     

    Tak, wiem, że TV to nie jest to. Rozumiem, że Wiim czy Taga 10 to coś w rodzaju łącznika Wifi lub Bluetooth między komórką a wzmacniaczem?

    No dobrze, czyli puszczam z komórki Dźwięk z Tidala, a co z wizją? Poza tym dźwięk z komórki, przez BT jest dobrej jakości? 

    Dnia 12.04.2023 o 10:21, Q21 napisał:

    Cześć, z nówek warto spojrzeć na zestaw składający się z Toppinga PA3s, do tego WiiM Pro, który posłuży za DACa oraz streamer.

    Z kolumn mamy w outlecie dwie świetne propozycje. Q Acoustics 3050i oraz System Audio Saxo 40. Q Acoustics są nastawione na fun, a System Audio są bardziej neutralne. Obie pary to jednak bardzo dobre wybory :) 

    A co z wizją? Jak pisałem chciałbym oglądać i słuchać koncerty? Rozumiem, że źródłem przy Wiim byłaby aplikacja na komórce i przesyłanie bluetooth (czy może wifi)?

    Dnia 12.04.2023 o 07:03, Kraft napisał:

    Możesz kupić chiński wzmacniacz z wejściem cyfrowym i BT pokroju Toppinga lub SMSL. Do tego jakieś niedrogie, ale przyzwoite kolumny podłogowe, np. Q ACOUSTICS 3050i czy Heco Aurora 700 i na początek powinno wystarczyć. 

     

    Same kolumny to min. 3,5 tys :(

  19. Dnia 12.04.2023 o 08:45, Kraft napisał:

    Zamiast wspomnianego Chińczyka możesz się też rozejrzeć za paroletnim wzmacniaczem, np. Denona, Pioneera czy Yamahy. Da się je dostać za 500-800 zł. Do tego najtańszy odtwarzacz Wi-Fi lub BT i też będzie pięknie. 

     

    10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

    nie polecam TV jako źrodła dzwieku.

    Malina, Wiim, Taga 10 cokolwiek tylko nie TV

    A reszta używany.

    No chyba że chińczyk w formie wzmacniacza i nowe kolumny wówczas.

     

    Dzięki za sugestię, ale piszesz dla laika, nic nie nie mówi że ma być Wiim zamiast TV. "Reszta używany" to sam wiem, ale jaki?

    4 minuty temu, Kraft napisał:

    Taki jaki będzie do kupienia niedaleko Ciebie;). Poziom reprezentują ten sam, bo ostro muszą że sobą konkurować. 

    Czyli co, wzmacniacze też są takie same, bo ostro konkurują? :)

  20. Dnia 12.04.2023 o 07:03, Kraft napisał:

    Możesz kupić chiński wzmacniacz z wejściem cyfrowym i BT pokroju Toppinga lub SMSL. Do tego jakieś niedrogie, ale przyzwoite kolumny podłogowe, np. Q ACOUSTICS 3050i czy Heco Aurora 700 i na początek powinno wystarczyć. 

     

    W sieci widzę tylko Toppingi słuchawkowe lub przetworniki DAC więc musiałbyś podać model i jakie pasują do niego głośniki . SMSL podobnie, choć tu wiedzę mocniejsze wzmacniacze, ale wcale nie tanie.

    Dnia 12.04.2023 o 08:45, Kraft napisał:

    Zamiast wspomnianego Chińczyka możesz się też rozejrzeć za paroletnim wzmacniaczem, np. Denona, Pioneera czy Yamahy. Da się je dostać za 500-800 zł. Do tego najtańszy odtwarzacz Wi-Fi lub BT i też będzie pięknie. 

    Ok, ale właśnie jaki dokładniej? Chyba sa jednak trochę lepsze i gorsze.

    Dnia 12.04.2023 o 06:22, Artur Brol napisał:

    No rzeczywiscie 4000 zl to nie wiele.

    Moim skromnym zdaniem budowanie takiego systemu wokolo telewizora chyba raczej sensu nie ma.

    Jesli do muzyki to raczej dwukanalowy wzmacniacz.

    Albo moze by sie znalazly jakies dobre aktywne kolumny oczywiscie w tym budzecie z drugiej reki. 30 m bedzie chyba wymagalo czegos mocniejszego - tak mi sie wydaje - ja mam malutki pokoik wiec z doswiadczenia nie moge powiedziec.

    A odtwarzacz AV jest rozwiązaniem? Jaki sensowny? Inne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy, ale nie wiem czy tak się da, to puszczanie dźwięki wprost że wzmacniacza sieciowego i osobno wizji z TV. Nie wiem czy to nie wymaga łącza z ARC, a wzmacniacze z HDMI są zdecydowanie droższe...

  21. 8 godzin temu, Vars napisał:

    Trudny temat, wiem: jaki zestaw dla początkujących. Żeby posmakować dźwięku hi-fi, ale nie przepłacić. Mam pokój 30m2. Słucham muzyki world, elektronicznej, ballad, głównie ze Spotify lub Tidala, też bezpośrednio  z TV (Tidal, You Tube)

    Mam 2 pytania:

    1) Czy ma sens budowanie zestawu hifi mając  jako źródło dźwięku Smart TV? Dlatego myślałem, by kupić jakiś amplituner AV, podłączany bezpośrednio do sieci, ale z kolei ich jakość  jest raczej słabsza w tej samej cenie.

    2) Jaki zestaw byście polecali w takiej sytuacji? Mój budżet to 3500-4000 zł, ale amplituner może być używany. Głośniki używane to chyba większe ryzyko?

    Dziękuję za odpowiedzi. Może niezbyt jasno napisałem, że chciałbym oglądać koncerty? Jeśli nie przez TV to chyba zostaje  jakiś odtwarzacz AV sieciowy (kabel sieciowy lub wifi)?

    Poradzicie jakiś z niezłym dźwiękiem, nie tylko z basami (akurat basy nie są dla mnie ważne)? Jakie do niego kolumny?

    3 minuty temu, Q21 napisał:

    Cześć, z nówek warto spojrzeć na zestaw składający się z Toppinga PA3s, do tego WiiM Pro, który posłuży za DACa oraz streamer.

    Z kolumn mamy w outlecie dwie świetne propozycje. Q Acoustics 3050i oraz System Audio Saxo 40. Q Acoustics są nastawione na fun, a System Audio są bardziej neutralne. Obie pary to jednak bardzo dobre wybory :) 

    Akurat wzmacniacz może być używany? Macie coś ciekawego?

    1 minutę temu, Vars napisał:

    Dziękuję za odpowiedzi. Może niezbyt jasno napisałem, że chciałbym oglądać koncerty? Jeśli nie przez TV to chyba zostaje  jakiś odtwarzacz AV sieciowy (kabel sieciowy lub wifi)?

    Poradzicie jakiś z niezłym dźwiękiem, nie tylko z basami (akurat basy nie są dla mnie ważne)? Może być używany.

    Jakie do niego kolumny?

     

  22. 1 godzinę temu, Kraft napisał:

    Zamiast wspomnianego Chińczyka możesz się też rozejrzeć za paroletnim wzmacniaczem, np. Denona, Pioneera czy Yamahy. Da się je dostać za 500-800 zł. Do tego najtańszy odtwarzacz Wi-Fi lub BT i też będzie pięknie. 

    Co to jest "odtwarzacz wifi lub BT"?

  23. Trudny temat, wiem: jaki zestaw dla początkujących. Żeby posmakować dźwięku hi-fi, ale nie przepłacić. Mam pokój 30m2. Słucham muzyki world, elektronicznej, ballad, głównie ze Spotify lub Tidala, też bezpośrednio  z TV (Tidal, You Tube)

    Mam 2 pytania:

    1) Czy ma sens budowanie zestawu hifi mając  jako źródło dźwięku Smart TV? Dlatego myślałem, by kupić jakiś amplituner AV, podłączany bezpośrednio do sieci, ale z kolei ich jakość  jest raczej słabsza w tej samej cenie.

    2) Jaki zestaw byście polecali w takiej sytuacji? Mój budżet to 3500-4000 zł, ale amplituner może być używany. Głośniki używane to chyba większe ryzyko?

×
×
  • Utwórz nowe...