DominikX
Uczestnik-
Zawartość
16 -
Dołączył
-
Ostatnio
Informacje osobiste
-
Lokalizacja
Polska
Ostatnio na profilu byli
Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.
-
Cześć wracam do Was z tematem. Idąc za Waszą rada udało mi się znaleźć w dobrym stanie kolumny Monitor Audio BX6, do tego zdecydowałem się na amplituner Denon AVR-S770H. Póki co już to daje wielką satysfakcję z korzystania. Kompletując dalej zestaw jako głośniki Atmos kupiłem Cambridge audio minx 12. Teraz poszukuje głośników tylnich. Szukam według wskazówek jakiś dipoli/bipoli, jednak mam problem znaleźć cokolwiek nowego/używanego w rozsądnym budżecie. Polecilibyście coś konkretnego? Nie ukrywam że w przypadku tych głośników zależy mi na estetyce a większość konstrukcji wygląda bardzo nieatrakcyjnie. Widziałem gdzieś na forum że ktoś na tylnie głośniki używał też Cambridge audio minx 12. Takie rozwiązanie będzie miało sens w przypadku gdy mam kanapę przesunięta do ściany ? Jakieś inne rozwiązania jak najbardziej smukłe i z niewielkimi gabarytami przychodzi Wam na myśl?
-
W tym problem ze nie wiem co w jakie modele mogę celować. Z polecanych tutaj najbardziej dostępny jest Klipsch F1, jednak nie w moim województwie. Dodatkowym minusem jest wygląd, który moim zdaniem jest specyficzny. Klipsch F2 na olx rzadko dostępny i raczej też w większych cenach Monitor Audio RX6- tutaj cena zawyczaj przekracza sporo budżet. Mission M34i- ciężko znaleźć jakiekolwiek sztuki.
-
Cześć wracam do Was z tematem doboru audio, a dokładniej głośników frontowych i centralnego. Zastosowanie to 50:50 filmy i muzyka. Kierując się Waszymi wskazówkami szukałem mocno Klipsch F1 ale niestety od kilku tygodni nie ma żadnych ofert w promieniu kilkudziesięciu kilometrów ode mnie. W związku z tym chciałbym zapytać czy polecilibyście coś innego do budżetu powiedzmy 1500 zł, nowe lub używane, (w tym przypadku przydałby się w miarę popularny model, aby łatwo było znaleźć cos na serwisach aukcyjnych, w miarę rozsądnej odległości). Chciałbym jeszcze zapytać czy zamiast kolumn podłogowych mógłbym zdecydować się na podstawkowe i umieścić je na szafce RTV? Jak takie coś wpłynie na jakość dźwięku ?
-
Gdybym zmieścił się w 2000 za zestaw nie licząc subwoofera i amplitunera byłoby ok. Z czasem będę rozwijał to co mam, ale nie chce przesadzać z inwestycją na start. Kwestia porady w które głośniki warto więcej zainwestować. Używki również rozważam, ale w większości polecanych przez Was głośników ciężko znaleźć coś używanego. Byłaby to nawet lepsza opcją bo mógłbym po czasie bez większej straty modernizować sprzęt.
-
Taga Harmony Tav-S jako bipole to dobry wybór ? Cos polecicie mocno budżetowego na centralny i frontowy prawy/lewy, co znajdzie zastosowanie również przy odsłuchu muzyki?
-
Na ten moment na liście mam takie pozycje Amplituner- Denon s970 Subwoofer- Victa Prime Sub 252 A Głośniki sufitowe Cambridge Audio Minx 12 Nie wiem co wybrać jako głośnik scienny- bipol Jest ten zestaw sensowny? Mógłbym zamienić któraś z pozycji ma tańsza bez utraty jakości? Zestaw będzie używany zarówno do kina jaki i słuchania muzyki.
-
Cześć, wracam do Was z tematem audio. Na początku chciałem podziękować za całą dotychczasową pomoc bo dzięki cennym wskazówkom przebrnąłem przez remont i wydaje mi się że udało się sensownie rozmieścić przewody. Zdecydowałem się na opcję z szynoprzewodem na którym osadzone będą głośniki. Opcja ciekawa i wydaje mi się że najbardziej estetyczna Teraz pojawia się kolejne bardzo ważne pytanie. Na jakie głośniki, subwoofer oraz amplituner się zdecydować. Z racji tego że kumulacja kosztów jest ogromna prosiłbym o poradę w doborze sprzętu na start jak najtańszego, ale też takiego który spełni podstawowe oczekiwania. Wiem że w tym temacie sky is the limit więc chciałbym zacząć od jakiegoś minimum a później z czasem wymieniać poszczególny osprzęt na wyższą półkę. Z racji ułożenia kanapy, tak jak zasugerowaliście na ścianie za głową rozważam bipole, na suficie chciałbym coś miniaturowego i tu spodobał mi się Cambridge Audio Minx 12. Jeśli chodzi o amplituner to widziałem jako polecany Deon AVR-X2800H, tu pytanie czy jestem w stanie znaleźć coś bardziej budżetowego co obsługuje Dolby Atmos? Nie mam pojęcia w którym kierunku uderzyć w kwestii subwoofera.
-
W załączniku przesyłam przekrój szyny która rzuciła mi się w oko. Jeśli macie jakieś sprawdzone konstrukcje które adaptowaliscie do montażu głośników proszę o podzielenie się typami. Co do przewodów to planowałem puścić przewody pod tynkiem do punktów docelowych, a następnie przewiercić szynę w miejscu montażu głośników. Przewody które zamówiłem to OFC 2.5 Jeśli chodzi o kwestie kucia technicznie jest to możliwe i rozważyłbym wykonanie otworu pod jakieś najbardziej standardowe wymiary, a następnie montaż adaptera do konkretnego głośnika. Również pracuje w branży mocno powiązanej z CNC więc myślę że ogarnięcie jakiegoś frezowanego adaptera czy nawet z wydruku 3D nie byłoby problemem, ale kwestia tego żeby póki jeszcze mam możliwość wybrać opcję najbardziej praktyczna i przede wszystkim najbardziej estetyczna.
-
Cześć wracam do Was z tematem. Sporo rzeczy już się od Was dowiedziałem, podłogą peszle puszczone, wykuty tynk na przewody sufitowe, kable zakupione, ale stoję przed dylematem jak zamontować głośniki sufitowe. Sufit jest na wysokości 2.3, z racji tego nie mogę zrobić nic podwieszanego. Mam do wyboru dwie opcje: 1. Zastosowanie oświetlenia szynowego oraz dorzucenie do niego głośników. Opcja, która podrzuciliście mi tutaj na forum. Bardzo podoba mi się wizualnie, jak również pasuje do wystroju. Zastanawia mnie jednak sposób montażu głośników w takim rozwiązaniu. Z tego co widziałem we większości rozwiązań na całości szyny poprowadzony jest w dwóch prowadnicach prąd. Nie wiem czy wiercenie w takiej szynie nie jest kłopotliwe, jak również montaż głośnika w takiej szynie. Do tego z początkowego rozeznania widzę że większość głośników ma średnice około 16 cm. Zastanawia mnie czy zamontowanie tego w szynie, da estetyczny efekt. Macie jakieś zdjęcia takiego rozwiązania ? Dodatkowo chciałbym zapytać o sposób wyjścia przewodów z sufitu. Zamontować tam jakąś puszkę, w której schowam naddatek przewodu, zamontować, gniazdo do którego podłączę się z głośnikiem, czy kable powinny bezpośrednio wychodzić z sufitu? 2. Wykucie otworu na głośnik Opcję tą rozważałem w celu ukrycia głośników, nie jest to proste zadanie z racji dosyć dużej średnicy oraz konieczności kucia, jednak z racji niewielkiej wysokości myślę, że możliwe do wykonania. Głośnik powinienem umieścić bezpośrednio w suficie, czy powinien być w jakiejś obudowie ? Jakie są wady tego rozwiązania ? Jestem z stanie wykuć uniwersalny otwór, do którego później będę miał w miarę szeroki wybór głośników, czy raczej już na tym etapie będę musiał najpierw dobrać głośnik a dopiero potem dopasować otwór ?
-
Ok, czyli wstępny rozkład, który jest mi potrzebny na tą chwile mam ogarnięty. Dorzucę więcej kabli, tak jak koledzy sugerowali na ewentualną rozbudowę systemu w przyszłości. Co do głośników sufitowych na obecną chwile spodobała mi się opcja z umieszczeniem ich w lampie. Pozostała kwestia okablowania. Z jakiś wątków na forum wyczytałem, że zaleca się umieszczanie ich z daleka od kabli prądowych, są jeszcze jakieś zasady o których muszę pamiętać? Planuje przeciągnąć przewody przez pokój za pomocą peszla. Do głośników z tyłu i na suficie idzie jeden przewód, powiedzmy OFC 2.5mm i nic więcej ?
-
Zrozumiałem co kolega Maciek miał na myśli, ale ta opcja też jest problematyczna ponieważ w planach jest kanapa L, a w takim układzie zablokuje ona wyjście na taras. Opcja z obrotem 90 stopni była moim wcześniejszym zamysłem i dlatego o niej wspomniałem.
-
Bardzo ciekawe rozwiązania jeżeli chodzi o mocowanie głośników i myślę, że coś z tego na pewno mi przypasuje. Pytanie jak to będzie wyglądać z tymi głośnikami z tyłu. O ile przy zachowaniu kątów siedząc w punkcie centralnym na kanapie glosnik po prawej jest szansa ustawić prawidłowo, to głośnik lewy będzie blisko, a przy osobie znajdującej się w rogu pokoju to wręcz około 30 cm od głowy. Da się takie coś ustalić, czy jednak kanapa jest za blisko ścian. Linie pokazują gdzie mniej więcej według wytycznych powinny znaleźć się głośniki Ściana ma 440 cm, po 60 cm zaczyna się otwór (przejscie) w ścianie na szerokość 200cm. Zostaje około 170/180cm sciany Kwestia przeprowadzenia przewodów. Jakie wybrać i jak je przeprowadzić, żeby miało to sens. Z forum wyczytałem o OFC 2.5mm. Znajdzie tutaj zastosowanie ? Jak wygląda w ogóle połączenie. Z poradnika wynika, że potrzebuje Amplitunera A/V (AVR), głośników i źródła czyli u mnie telewizora. W jaki sposób łącze to wszystko ze sobą?
-
Z racji miejsca zamieszkania kominek jest naturalną opcją, która nie będzie nastręczać zbyt dużej ilości kłopotów, a pomimo funkcji rekreacyjnej będzie również funkcje ogrzewania w okresie przejściowym, gdy pompa ciepła nie będzie uruchomiona na stałe. Wady i zalety tego rozwiązania znam, ale pojawia się pytanie czy kominek sam w sobie jakoś negatywnie oddziałuje w kwestii nagłośnienia ? Teoretycznie jestem na etapie modernizacji więc wszystko przede mną, ale pojawia się pytanie czy montaż takich głośników na suficie bez sufitu powieszanego jest możliwy? Przeglądając internet zauważyłem, że sporo osób sugeruje płaskie głośniki które są przykręcane do sufitu, ale nie licują z nim jak Dali Oberon on Wall. Wstępnie analizując dokument wydaje mi się, że układ 5.1.2 Overhead Speakers byłby odpowiedni, ale pojawia się pytanie czy kanapa dosunięta w róg ściany umożliwi montaż głośników z tyłu. Z dokumentacji zrozumiałem, że głośniki powinny być montowane z po okręgu, którego środkiem powinno być miejsce, w którym znajduje się słuchacz
-
Jeżeli chodzi o obrócenie ustawienia to niestety, ale to nie przychodzi mi do głowy żadna inna opcja. Telewizor według wstępnych zamysłów miał być obok kominka, ale niestety nie ma wystarczającej ilości przestrzeni. Ściana w tamtym miejscu ma długość 170cm, po zamontowaniu kominka zostanie pewnie około 120 cm. Do tego nie wiem jaki wpływ może mieć ciepło na sprzęt elektroniczny, ale zakładam że niekorzystny. Ustawienie kanapy w obecnym miejscu telewizora też wydaje się problematyczne, ponieważ mocno zależy nam na kanapie w kształcie L, a to będzie blokowane przez okno balkonowe. Co do gniazdek elektrycznych to nie mam żadnego projektu, jest to remont istniejącego domu, ale planuje umieścić przynajmniej dwa gniazdka za kanapą na przyszłą ewentualność. Jestem otwarty na wszelkie wskazówki w tym temacie. Remont prowadzony jest w szybkim tempie i niestety nie miałem czasu, żeby wszystko na spokojnie przemyśleć i rozplanować. Jeżeli chodzi o wypuszczenie kabli to mógłbym wypuścić je z nadmiarem, ale przyznam, że nie mam póki co pojęcia w jaki sposób rozplanować te miejsca, dlatego przychodzę do Was z pytaniem, które miejsca zasugerujecie. Ile ich będzie ostatecznie to zadecyduje się w przyszłości. Sufitu podwieszanego raczej nie planuje ze względu na niewielką wysokość pomieszczenia (230cm). Jeżeli byłaby taka konieczność w celu ułatwionego montażu głośników, rozważyłbym wypuszczenie jakiegoś fragmentu przy ścianie za kanapą, żeby móc umieścić tam głośniki