Witam serdecznie,
Poszukuję aktywnych głośników stereo do salonu w mieszkaniu, z których głównie będę słuchał muzyki przez bluetooth z telefonu, ale też będą podłączone do smart TV więc muszą mieć HDMI ARC.
Zależy mi żeby były jak najmniejsze, ponieważ mam ograniczone miejsce przy TV.
Salon 18,5m2. Odległość głośników od uszu 2,7m.
Budżet? Chciałbym wydać jak najmniej czyli 1-2 tysiące, ale jakby była znacząca różnica w jakości to mogę wydać więcej.
Wytypowałem dwa poniższe modele.
Argon audio FORTE A5 MK2.
Cena 2,9k
wymiary (szer.Xwys.Xgłę.) 16,5 x 27 x 23
Magnat Monitor Reference 2A
Cena 1,4k
wymiary (szer.Xwys.Xgłę.) 17,5 x 29 x 20,5
1. Czy warto płacić dwa razy więcej za Argon?
2. Czy są jeszcze jakieś głośniki, które warto wziąć pod uwagę? Ważne żeby nie były większe od tych, które wytypowałem, a najlepiej mniejsze.
3. Na zdjęciach na niebiesko zaznaczyłem dwa ewentualne ustawienia głośników. Wolałbym postawić je wyżej żeby nie zasłaniały ekranu. Podejrzewam, że lepiej jakby stały obok TV niż nad TV, ponieważ będą wtedy na wysokości głowy, ale czy to będzie jakaś duża różnica w odbiorze dźwięku?