Skocz do zawartości

Kamilba

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Warszawa
  1. @tomek72 @Piotr Sonido Wszystkie takie "rozterki" nazywam "problemami pierwszego świata" :). Będę przełączał i oglądał bez amplitunera. Mam sparowane z TV 2x słuchawki bluetooth. Wieczorami, gdy dzieciaki śpią, wolę założyć dobre słuchawki i nie bać się, że scena wybuchu pobudzi maluchy. Dodatkowo używam Chromecasta do wypożyczania i oglądania filmów w sklepie Google Play, używam apki od Synology do zdjęć (nie potrzebuję w ogóle audio). Niedługo będzie konsola. Scenariuszy jest jeszcze kilka... Zatem Yamaha V6A. Dziękuję Panowie.
  2. Dziękuję Ci za odpowiedz. Okazuje się, że każdy producent implementuje obsługę Pass Through na swój sposób. Pogrzebałem na forach. Akurat LG TV i Yamaha AVR (i także Pioneer) potrafią fajnie się dogadać. TV w źródłach potrafi wyświetlić urządzenia HDMI podłączone do amplitunera i przełączyć wybrane HDMI amplitunera nawet w standby poprzez passthrough. Z Denon (i Marantz) też potrafi wyświetlić źródła z amplitunera ale już nie przełącza poprawnie. Rozumiem, że przez "dodanie w konfiguracji" masz na myśli taką (lub podobną) operację: https://www.samsung.com/au/support/tv-audio-video/set-up-universal-remote-on-your-tv/
  3. Cześć! Jako "nowicjusz" przychodzę z dość szczegółowym pytaniem... Aktualnie mam bieda kino domowe LG i pozbywam się go. Wybieram amplituner 5.1. Nie mam zbyt dużych wymagań akustycznych. Skupiam się głównie na aspektach użytkowania dnia codziennego. Mam kilka urządzeń które chcę podłączyć do HDMI w amplitunerze (Chromecast, Odtwarzacz Blu-Ray, w planach Xbox, dekoder kablówki). Wszystko podłączam do dość nowego telewizora LG z WebOs 22 przez HDMI eARC. Przede wszystkim, istotne jest dla mnie wygodna obsługa urządzeń w tym działanie urządzeń w standby amplitunera poprzez HDMI Pass Through. Miałem możliwość przetestowania Yamaha V6A w swojej konfiguracji. Wszystko działało względnie dobrze. Przy testowaniu Yamaha wszystkie urządzenia HDMI (bluray i chromecast) były podłączone do HDMI (1 i 2) w amplitunerze a dalej pojawiły mi się do wyboru indywidualnie bezpośrednio w menu źródeł w telewizorze! Nawet gdy amplituner był w standby (zdjęcie menu źródeł tv w załączeniu). Wszystkie te urządzenia są podpisane jako podłączone w TV do HDMI 3 (tam gdzie jest ampli). W Yamaha jest ustawiona opcja "Standby Through: Auto". Przełączanie odbywało się płynnie, urządzenia się wzbudzały (ampli pozostawał standby) i obsługiwałem je pilotem TV, dźwięk leciał przez TV (a nawet soundbar podłączony toslink). Dla mnie rewelacja. Pytanie zasadnicze. Czy taki efekt (przełączenia źródeł HDMI amplitunera poprzez wybór w menu TV) da się osiągnąć w Denon x2800h? Z instrukcji wynika, że w Denon w standby można bez wzbudzania przełączać źródła HDMI poprzez pilot a domyślne źródło może być tylko jedno (nie ma opcji typu "Auto"). Pytanie dodatkowe. Czy taki sam efekt przełączania HDMI amplitunera działa na TV innych producentów? Np. gdybym w przyszłości chciał zmienić na Sony lub Samsung. Mam duży sentyment do Denona i wolę ogólnie jego obsługę i estetykę. Ale nie ma dużej zalety na korzyść Denona i szczerze mówiąc kompleksowa obsługa Yamaha poprzez telewizor jest rewelacyjna.
×
×
  • Utwórz nowe...