Spróbuję poszukać miejsc gdzie mógłbym posłuchać tych kolumn. Przeglądając net dzisiaj wpadły jescze Elac Debut 2.0 F5.2, ale obawiam się, że potrzebują one porządnego źródła a Pioneer z 2x70 4 Ohm nie podoła, nie wiem czy Fosi też by sobie poradziło.
Hej!
Szukam kolumn od salonu ~30m2 z otwarta kuchnią. Na razie będą grały z moim starym wzmakiem Pioneer SX-P01 + Wiim Pro Plus. W niedalekiej przyszłości planuje dokupić Fosi Audio V3. Szukam używanych podłogówek za ~2500 zł. Wpadły mi w oko kolumny Q Acoustics 3050 (prawdopodobnie uda mi się też je posłuchać przed zakupem) Jeśli chdzi o gatunki muzyczne które mnie interesują to post-rock/elektronika. Myślicie, że te q acoustics to dobry wybór? Jakie kolumny ewentualnie mógłbym brać jescze pod uwagę?
Dzięki!
Przeszukuje internety, czytam i aktualnie zastanawiam się nad źródłem dźwięku:
Onkyo TX-8130 (wymiarowo może uda się wepchnąć) albo Loxjie A40
Do tego chciałbym podpiąć któreś z tych kolumn:
Polk s20e
q acoustics 3010i
Kef q150
Dali Spektor 1/2
ELAC Debut 2.0 B6.2
Salon ma jakieś 30m2. Czy możecie coś więcej powiedzieć o tych kolumnach (Sprzęt używany wchodzi jak najbardziej w grę)? Czy ewentualnie należałoby już myśleć o podłogówkach przy 30m2?
Dzięki z góry!
Cześć wszystkim!
Aktualnie posiadam mały zestaw Pioneer P1-K (SX-P01 + PD-P01) ze stockowymi głośnikami + Chromecast. Gra w 30m2 salonie. Chciałbym pójść trochę dalej i zastanawiam się nad zmianą. W związku z tym, że nie ogarnąłem tematu, szafka RTV mieści idealnie ten zestaw ale na większe klocki nie ma za bardzo miejsca. Takie dwie opcje przyszły mi do głowy:
- Mini wzmacniacz Loxjie A40 + CD z zestawu Pioneera + Chromecast + Gramofon (w przyszłości) wraz np. z ELAC Debut 2.0 B6.2
- Zostawić aktualny zestaw i pomyśleć nad lepszymi głośnikami.
Mam zagwozdkę czy wymiana Pioneera na Loxjie będzie sensowna/odczuwalna?