Witam wszystkich, ponieważ od kilku minut jestem na tym forum
Mam głośniki 5.1 (5 głośników + subwoofer z wbudowanym wzmacniaczem). Podłączane są kablami cinch (każdy sygnał osobno).
Korzystam z odtwarzacza multimedialnego Mi TV Stick Xiaomi. Urządzenie to ma wtyk HDMI.
Oglądam Netflixa, który nadaje dźwięk 5.1 w Dolby Digital Plus (DD+).
Aktualnie posiadam taki ekstraktor: https://allegro.pl/oferta/pass-2-0ch-5-1ch-hdmi-dekoder-audio-15361890355 Ekstraktor nadaje w DTS/AC-3. Ma gniazda HDMI 1.4b.
Przy ustawieniu Mi TV Stick Xiaomi na Dolby Digital Plus na Netfliksie pojawiają się ścieżki 5.1, ale brak jest jakiegokolwiek dźwięku w głośnikach, a przy ustawieniu na Dolby Digital nie pojawiają się nawet ścieżki audio 5.1 do wyboru.
Ze specyfikacji wynika, że ekstraktor ten obsługuje Dolby Digital (AC-3), a nie obsługuje Dolby Digital Plus, bo byłoby napisane EAC-3?
Jakie rozwiązania/ urządzenia polecacie, abym mógł korzystać z DD+?
Czy muszę kupić inny ekstraktor i/lub innym odtwarzacz multimedialny?
Czy zastosowanie innego odtwarzacza multimedialnego, takiego z gniazdami HDMI i SPDIF i jednoczesny zakup ekstraktora z wejściem SPDIF rozwiąże ten problem?
Piotr