Skocz do zawartości

southpaw

Uczestnik
  • Zawartość

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    PL

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Panowie, pomóżcie raz jeszcze, bo już oczopląsu dostaję od tych kabli. Czy znacie coś co ogarnie połączenie Optomy UHZ55 i Denona 4700H na dł. 15m? Wystarczyłoby pewnie 12m ale mocno na styk. Dziś dotarł Unitek, lola grubości kciuka, waży chyba z półtorej kilo. Na opakowaniu info że ogarnia 4K 60hz i że 18Gbit (model C11045BK). Tymczasem podłączam, a obraz pojawia się i znika. Chwilę jest, a później czerń. Wcześniej był Active Optical Cable (czy jakoś tak), ten to nawet nie mrugnął, plus kilka innych, które miałem pod ręką. Jedyny kabel, który cokolwiek pokazuje to 5 metrowy no-name, czasem też sobie mrugnie więc do ideału daleko. Jak macie to u siebie rozwiązane? Dodam, że raczej nie mam opcji postawić AVR pod projektorem, więc to raczej odpada.
  2. Widzę, że dyskusja całkiem się ożywiła. Dzięki za wszystkie sugestie. Wybór padł na Optoma UHZ55. Póki co wrażenia (te pierwsze - na szybko) bardzo pozytywne. Rozdzielczość, jasność, kolory, dynamika obrazu - wszystko na plus jak za tą cenę. Nie miałem jeszcze możliwości zerknąć jak HDR, walczę z kablami, potrzebuję około 15m i to niestety kłopot. Znaleźć coś co przy tej długości daje radę nie jest łatwe. We wtorek ma dojść Unitek, zobaczymy.
  3. @modelarz01 Dzięki za polecenia, co do lasera, to bardziej od nazwy/faktycznej technologii, przyciąga mnie żywotność źródła i jasność @Piotr Sonido Również dzięki, ale brak lens shift z tego co się orientuję, a to istotna kwestia w moich warunkach
  4. Dzień dobry, Po wielu latach dzielnej pracy padła lampa w moim dzielnym Benq W1070. Serduszko boli, ale to może być dobry pretekst, aby rozejrzeć się za czymś nowym. Założenia następujące: budżet: ok 7 000zł światło: laser rozdzielczość: 4k/uhd HRDy /DolbyVision: tak poproszę obraz: około 130"-150" z ok 4-5m DLP?: na Benq nie widziałem efektu tęczy, więc raczej mi nie przeszkadza. montaż: pod sufitem centrycznie do ekranu. Na ten moment patrzyłem na Optomę UHZ66. Ale brak mu lens shift - to dla mnie dość istotna wada ponieważ może ograniczyć wielkość ekranu. Jest 2x jaśniejszy niż Benq, nie wiem czy to nie za dużo. Ma zewnętrzny zasilacz, co przy montażu sufitowym nie jest aż tak wygodne. Podpowiedzcie coś proszę.
  5. @Gargan Dzięki. Szczerze, nie wiem jak patrzeć na załączony graf, ale tak - pozostaję przy 4 ohm.
  6. Dzięki z odp. Degradacji "nausznie" nie odczułem, więc póki co zostaję przy 4 ohm :).
  7. Hmm ja się najpewniej nie znam, ale poniżej cytat z audio.com.pl Tak, wiem, to dotyczy głównie wzmacniaczy stereo. Ale zasady fizyki się nie zmieniają a jedynie elektronika w ampli kompensuje pewne kwestie (np obniża napięcie), tym niemniej nie w sposób jak to opisałeś. Co do potencjometru głośności, to jeśli go nie dotykam przez wszystkie testy, pozostawiając na tej samej wartości, to czy ma on tu znaczenie? (Być może, a ja nie zwróciłem na to uwagi?)
  8. Cześć wszystkim. Ostatnio zaczął mnie trochę zastanawiać temat impedancji w KD. Spora część producentów kolumn, przynajmniej tych ze średniej i niższej półki oznacza swoje kolumny jako 4-8 ohm, co jak wiadomo jest dość naciągane. Amplitunery KD z kolei "wolą kolumny" 8 ohm i na taką wartość są zazwyczaj domyślnie ustawione. Mój setup dotychczas pracował na wartości domyślnej (8 ohm) do dziś, bez żadnych zgrzytów, ale jako że temat mnie nurtuje postanowiłem zrobić mały test z uwagi, na to że na moich paczkach również stoi napisane 4-8ohm. W takim samym ustawieniu, na tym samym kawałku koncertu zrobiłem pomiar głośności. Urządzenie pomiarowe (telefon) nie jest zapewne zbyt precyzyjne, ale nie o dokładność tu chodzi a o ewentualną różnicę w tych samych warunkach przy ustawieniu 4 i 8 ohm. Przyznam, że mocno się zdziwiłem, gdy okazało się że pomiary są różnią się nieznacznie, w dodatku nie w tę stronę. Wyższe głośność przy 8 ohm. Wiem, że amplitunery regulują to co idzie na kolumny zależnie od ustawionej rezystnacji i przy 4 mogły obciąć ciut za dużo, żeby się nie zgrzać, no ale żeby aż tak?! Czy u Was jest podobny efekt? Czy w ogóle jest sens schodzić na 4 ohm, skoro na 8 kolumny radzą sobie ok, a amplituner dzięki temu bardziej "odpoczywa" i daje więcej mocy? Mój setup to Denon x4700h i set Heco Auroa (1000 + 300 + central), sub był wyciszony w pomiarach. Testy przeprowadziłem 2x, żeby wykluczyć pomyłkę. (fota z 4 to 4 ohm, 8 ohm to ta druga).
×
×
  • Utwórz nowe...