
zvid_
Uczestnik-
Zawartość
10 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez zvid_
-
Nie sprawdziłem niestety 7100 bo mi wychodziło że ma za mały Lens shift. Więc nie powiem czy jest faktycznie dużo jaśniejszy. Mam szary ekran z Elitescreens który (teoretycznie) ma wzmocnienie 1.5. Więc, nawet biorąc pod uwagę że jest to wartość zawyżona nie powinien on wpływać na to że obraz wydaje się ciemny. Myślę że to po prostu kwestia parametrów projektora i dystansu do ekranu. @southpawkabel mam 20m w standardzie 2.0. sprawdzone z Xboxem i wszystko śmiga jak powinno. Więc jak coś to polecam https://www.amazon.co.uk/dp/B073V1CB6B?ref_=pe_109253361_1103576791_fed_asin_title
-
@southpaw Jakiś miesiąc temu poszukiwałem czegoś podobnego. Również chciałem coś z dużym Lens shift, a to skutecznie zawęża wybór. Ostatecznie zdecydowałem się na wspomnianego już Epsona EH TW9400. Jak wrażenia. Lens shift daje olbrzymie pole manewru więc ustawisz projektor nawet w kącie pokoju (dokładnie możesz to sprawdzic kalkulatorem na stronie Epsona). Jest to mój pierwszy projektor więc nie do końca wiedziałem na co zwrócić uwagę i czego się spodziewać. Zdecydowanie nie jest to jakość oled jeśli chodzi o czernie i szczegolowosc i z tym nie ma co dyskutować. Tryby filmowe Cinema/Digital cinema, które mają poprawić kolory nakładając dodatkowy filtr, również mocno 'obcinają' jasność (na innych forach czytałem że jest to ok. 30-40% i pokrywa się to z moimi obserwacjami). Przy odległości od ekranu 6-6.5m (135") powoduje to że nawet przy 100% zaciemnieniu obraz jest dla mnie zbyt ciemny i trzeba bawić się w rozjaśnianie (zmniejszając parametr HDR). Tak więc przeważnie korzystam z trybu Natural lub Bright Cinema (który spokojnie daje radę nawet w dzień przy zaciemnieniu 50%). Kolory, różnie. Wydaje mi się że to zależy od źródła i rodzaju filmu, bo jak na razie nie znalazłem złotego środka który pasowałby wszędzie. Da się zawsze wybrać i ustawić odpowiedni tryb, ale wolałbym żeby jednak ustawić to raz a dobrze, a nie poprawiać za każdym razem. Może w końcu kiedyś mi się uda (a może to jakieś moje zboczenie, bo żona mówi że jest ok i mam przestać bawić się pilotem tylko skupić na filmie😉) Ogólnie jednak wrażenia są zdecydowanie na plus, jest efekt wow. polecam.
-
@PanKlora czy do tego amplitunera mógłbyś polecić jakieś głośniki instalacyjne na atmosy? Lub ew. na jakie firmy warto patrzyć?
-
Cieszę się, że mogliście przyznać sobie rację i poklepać się po plecach. Stare jest cacy, nowe jest be i już. Można zamknąć temat. 😉 Nie każdy ma ochotę iść w kierunku sprzętu poprzedniej generacji, pozbawionego dalszego wsparcia technicznego. Pewnie macie rację, że w syntetycznych testach starszy sprzęt i hardware wypada lepiej. Tak jak napisałem wcześniej dla mnie to "8k" to gotowość sprzętu na pewne rozwiązania, które prędzej czy później będą powszechnie wykorzystywane i nie chodzi mi tu nawet o natywna rozdzielczość 7680x4320, tylko np. większy frame rate w 4k, czy aktualizacje softu który potrafi obecnie dużo poprawić. Szanuję dyskusje i różne opinie, ale będę wdzięczny jeśli wrócimy do tematu jakim był bezpośrednio wyboru sprzętu.
-
@maciek72zdaje sobie sprawę że w filmach pełne 8k to jeszcze nie teraz. Ale konsole (PS5 pro) zaczynają powoli wchodzić w ten segment i myślę, że tutaj nie jest to aż tak odległe. Poza tym w nowym AVR jest jeszcze kwestia przepustowości HDMI (dla np 4k120) czy zgodności HDCP. Kupując sprzęt teraz wole uniknąć potrzeby wymiany za np. 3 lata właśnie z tego powodu. A Dirac myślę, że z jakimś tutorialem będę w stanie ogarnąć😉
-
Dzięki wszystkim za pomoc. Myślę, że wiem już w jakim kierunku pójdę. Kwestia sufitu widzę, że jest praktycznie nie do obrony w obecnym układzie i tak czy inaczej muszę korygować pozycję kabli i głośników. A skoro tak to chyba wolę to zrobić to raz a dobrze, czyli przedłużyć obecne kable do odpowiedniego miejsca i przy okazji dociągnąć jeszcze 2 żeby uzyskać x.x.4. Bo miejsca nad kanapa jest tyle że aż się o to prosi. Mam nadzieję że efekt będzie tego warty. Upraszcza to też decyzję co do amplitunera, bo tak jak wspominal @Piotr Sonido A4A tego nie ogarnie. Onkyo rz50 z tego co zrozumiałem (może błędnie?) czytając różne wątki też nieco ogranicza potencjalną rozbudowę w kwestii subwooferow - drugie wyjście sub to jest jedynie split jednego kanału. Więc chyba zostanę tutaj przy x3800h (na korzyść również różnica w cenie). W starsze wersje bez 8k nie chce iść żeby nie zamykać opcji na przyszłość. Myślicie ze będzie to dobry kierunek? Polecilibyscie jakąś ciekawą opcje na głośniki atmos (4x) do takiego rozwiązania? Z względnie mała głębokością zabudowy w suficie. Melodika BLI5 ?
-
@Q21 W kinie Yamaha jest super ale do muzyki czasami wydawało mi się że grała zbyt płasko (korygowalem to nieco eq na salę koncertową). Ogólnie jednak cały zestaw lubię. I pewnie gdyby nie brak wyjść nic bym tu nie zmieniał. Rzeczywiście to Onkyo też mi się przewinęło podczas poszukiwań (na plus był tu Dirac) jednak nie miałem do czynienia z marką i wizualnie wydaje mi się strasznie toporny (wiem, że to ma najmniejsze znaczenie). Jak wygląda w Onkyo sprawa sterowania przez aplikację? MusicCast jest bardzo spoko, o Heosie też słyszałem pozytywne opinie, przy Onkyo jednak cisza w tej kwestii. @PanKlorwyglada na dużo rzeźbienia z tymi tasiemkami. Z kabli na tasiemki i potem znowu na kable żeby to połączyć z głośnikiem. Te złączki też na małe nie wyglądają.
-
No wlasnie troche tego sie obawialem, ze moze to byc za daleko. Dzieki za tip o tasmach, bo nie wiedzialem ze istnieje takie cos. To mniej wiecej o czyms takim mowa tasma ? Tu sie podpina odpwiedni fragment do kazdej zyly? Czy kable audio mozna ew. laczyc zeby przedluzyc o te dodatkowe 1-1.5m? Jesli tak to jakies zlaczki typu Wago, czy cos bardziej audiofilskiego?
-
Witam wszystkich w nowym roku i życzę najlepszego! Jestem obecnie na etapie modernizacji systemu KD (wykorzystanie film/muzyka/gra 50/30/20). Posiadam system 5.1 + TV(83’’), jednak ze względu na wymiary pomieszczenia (3.6x7m) i duza odległość do ekranu (ok. 5.3m) chce isc w kierunku projektora, przy okazji rozszerzając system audio do 5.1.2. Obecny system: - Ampli Yamaha V4A - Fronty Elac DFR52 - Srodek Elac DCR52 - Tyl Elac DBR62 - Sub REL HT1205MKII Do wymiany na pewno amplituner, z uwagi na tylko jedno wyjscie HDMI i brak obslugi atmos w obecnym układzie. Po lekturze miliona wpisów na różnych forach sklaniam sie najbardziej do Denona X3800H, ale w grze pozostaje tez Yamaha A4A. Teraz kwestie bardziej problematyczne. W suficie mam wyciagniete kable audio pod Atmosy (2x), jednak ich umiejscowienie jest dalekie od idealnego (po wykonczeniu domu okazalo sie, ze kanapa stanie jednak w innym miejscu i cala pierwotna koncepcja okablowania salonu poszla w ….). Otoz znajduja sie one ok. 2m przed kanapa i nie na szerokości calego pomieszczenia. Zapas kabli nie jest zbyt duzy I nie chce pruć od nowa calego sufitu wiec trzeba jakoś uratowac sytuacje. Mysle tu konkretnie o głośnikach instalacyjnych, kierunkowych zeby skierować gore bardziej w kierunku widza. Roboczo mysle o głośnikach Melodika BLI6A. Czy jest to dobry kierunek, czy takie rozwiązanie nie ma w ogóle sensu? Projektor i ekran. Chce uzyskać ok. 135-140’’. Projektor na polce pod sufitem, w rogu pomieszczenia (znowu cholerny brak wyprowadzonych odpowiednio wczesniej kabli). Z uwagi na dość duza odległość i przesuniecie względem osi pomieszczenia potrzebny mi model z odpowiednim parametrem shift lens. I tak w grze mam modele Epsona EH-TW7100 lub TW 9400 (tutaj chętnie poszedłbym w nizszy model ze względu na cene, ale możliwość korekcji jest znacznie większa w 9400). Ekran. Tutaj kompletnie nie mam doświadczenia i porównania jednak chyba (?) warto celować w model z napinaczami mimo, ze przy takiej wielkości wychodzi ok. 2x drożej. Fronty stana przed ekranem a głośnik centralny nie powinien będzie przysłonięty, wiec tutaj nie powinno być chyba problemów. Poglądowo załączam schemat pomieszczenia i planowe warunki. Z góry dzięki za wszelkie wartościowe sugestie! https://zapodaj.net/plik-ETkw1qPo5X /// schemat