Skocz do zawartości

MAM PROBLEM CO DODAC MAŁYM KOSZTEM DO


Recommended Posts

Za tanio to nie jest..Chodziło mi raczej o to,że ja lecę teraz 28-go do polski a wracam 2-go grudnia..No i jak sam widzisz nie będę miał dużo czasu..A ten kolo co będę kupował od niego wzmacniacz ma właśnie te głośniki..Chciałem zaoszczędzić czas jak te głośniki były by miej więcej tej samej klasy..( no i kasę też,zawsze zostało by więcej funduszy na coś innego)Wiesz co kupię od niego ten wzmacniacz skoro jest jeszcze na gwarancji jak by nie było 700 stówek taniej..Kupię też te głośniki co podałeś (Helix H236),a jak będę miał problem z ich dostaniem to zawsze mogę je zamówić i poprosić żeby mi je wysłali do Irlandii..Będę musiał ruszyć też rezerwę funduszy żeby dokupić jakieś sensowne kable..Radio i subwoofer kupię w lutym jak będę jechał znowu do polski..Myślę,że radyjko jakieś do 800zł kupię sensowne,a sub z tego co się orientowałem to koszt 800-900zł.Czyli całość wyniesie mnie jakieś 500euro.Co da mi końcową cenę ok 1000euro.Najśmieszniejsze jest to,że auto kupiłem za 1500euro i na samym początku chciałem dodać coś do niego małym kosztem tak max za 500euro.Ale nie wiem jak to się stało,że zakupię sprzęt za 2/3 wartości samochodu..Po prostu nim się spostrzegłem byłem już zajarany lepszym sprzętem na max-a ..Kolego jak teraz wrócę z polski napiszę ci czy udało mi się kupić też te głośniki..A następnym razem jak będę leciał do polski to miał bym do ciebie prozbę żebyś pomógł mi wybrać do tego co już będę miał jakieś sensowne radyjko..Podaj namiary na priv to podeślę Ci dobra irlandzką whisky..Jak będę leciał to kupię na bezcłowym i ci wyślę..Myślę,że jak skompletuję tą opcje 4-tą..To mój mały peugeocik będzie super brzmiał i na te 2 lata co zamierzam jeszcze tu zostać nic nie będę musiał zmieniać...........A więc opcja 4 za tydzień pomału zacznie wchodzić w życie..Dziękuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest jeden kłopot często jak ktoś kompletuje audio do auta - wszyscy chcą szybko i na hura - a pozniej jeżdzą ze sprzętem i są średnio zadowoleni.
Kompletowanie etapowe jest tym lepsze,ze jak masz dobre przody.. to zaczynasz słuchać muzyki i zdajesz sobie sprawe, że gra to całkiem nieźle. Podam Tobie przykład i błąd jaki sam popełniłem - na początku w samochodzie miałem zestaw Hertz ESK + podstawowe radio alpine (CDE), no i jezdziłem tak, ale wystarczyło posłuchać głośniej i łep zaczoł momentalnie boleć (to to słynne podbicie 12db/oktawę) i okazało się, że przy cichym słuchaniu można owszem słuchać - ale sopran i bas zagłuszał środek. Wiec zaczołem poszukiwania i wybrałem zestaw El Comp 6 u-dimension - i zupełnie inne radio - a mianowicie serie Radia Alpine ale CDA.
No i po założeniu, wygrzaniu sprzętu - sam nie mogłem uwierzyć jaka jest różnica w przekazie muzyki, swierzość dokładność czystość lekkość grania..no i nie ma bulu głowy nawet od głośnego słuchania.
Powiem tak jak złożysz sprzęt do łupanki to ile możesz słuchać na maxa ? kwestia 20minut takiej rzeźni w aucie i ból głowy murowany icon_smile.gif
Się rozpisałem - głośniki w zasadzie możesz wybrać przednie albo jedne albo drugie - różnica będzie, ale skor pierwsze CA to uwierz mi.. mało kto jako pierwsze zestawy składa sobie taki zestaw.. na prawdę mało kto icon_smile.gif

Z radiem damy rade icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak się dobrze zastanowiłem i pomyślałem,że jak mam wydać od razu 2 tyś zł na sprzęt i nie być z niego zadowolony..(I zaraz go sprzedawać za grosze i szukać czegoś innego)To wolę wydać 4-5 tyś w dwóch ratach i niech nawet potrwa to 3-mc zanim skompletuję całość,albo pół roku..Ale wiem,że będzie to coś dobrego i na dłuższy okres..Wiesz lubię czasem posłuchać rąbanki,ale większość czasu będą ze mną jezdziły dzieći więc chciałbym cieszyć się cichym,ale dobrym brzmieniem..No a jak będę jechał sam żebym czuł piękne sykanie jak dam Up volume. No i żeby głowa nie bolała jak piszesz..Ps..o co chodzi z tym wygrzaniem sprzętu???Dodam też,że dzieći oglądają bajki na przenośnym dvd i chciał bym puzniej podłączyć im to dvd pod zestaw..Bo to dvd jest takie niefirmowe medion za 60euro i cicho gra..Za bardzo jeszcze nie wiem jak to zrobię,ale to akurat na razie nie jest mi potrzebne i nie jest w temacie..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzanie głośników to takie określenie które w praktyce oznacza kilkansćie godzin grania max na 50% - bo każde nowe głośniki grają kwadratowo, czyli sucho i mocno. Im dłużej słuchasz to dzwięk z nich staje się troszkę cichszy z większą ilością i dokładnością przekazu muzycznego, zaczynają grać tak jak powinny.
Nie rób czasem tak, że zakładasz sprzęt i od razu granie na 100% - to istotna sprawa - no i kolejna sprawa wygłuszenie drzwi + dystanse i prawidłowe podlączenia i niespartolenie podczas podłączania czegoś icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że mi mówisz o tym 50% bo ja bym od razu testował na max-a na co je stać he he..A tak dam im parę dni luzu i będę słuchał spokojnie podczas jazdy z dziećmi.A po jakimś czasie zrobię sobie samemu rundkę i zobaczę na co je stać..Boję się czy właśnie nic nie spartolę podczas podłączenia tego sprzętu..Powiedz mi czy mam od razu dokupić też kondensator 1f czy dopiero jak będę miał suba???Jest takie forum peugeot206 i tam koleś pokazuje obrazowo jak zrobić wygłuszenie i zamontować dystanse..Z tym pewnie nie będę miał problemu.,Gdybym miał jakiś problem z podłączeniem wzmaka i tego wszystkiego to najzwyczajniej podrzucę fotki co mi wystają za kable od samochodu i jakie mam wejścia w wzmacniaczu..Myślę,że dam radę..Zresztą podpowiesz mi pewnie w ciemno nawet nie będziesz musiał patrzeć na fotki..Jak podłączę tego wzmaka i głośniki pod te radio Jvc co akurat mam,pewnie dla mnie(kompletnego amatora) będzie grało niezle..A przez ten czas 3-6mcy zanim kupię porządne radio moje uszy zdążą się już dobrze osłuchać i wymiana samego radia będzie wielka zmianą i poprawą brzmienia..Dopiero po paru tygodniach zamontuje suba,bo będę czekał,aż przyślą mi z polski..Także będę stopniował sobie przyjemność he he..Nie wierzę zaczynam mieć jakieś jazdy.. Muszę w poniedziałek iść do sklepu i oddać te głośniki fusion i odzyskać 70euro.I za tą kase kupie maty myślę że za ok 300zł no może 400 mi styknie na takie małe dzrzwi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany odpuść sobie kondensator icon_smile.gif serio - jak ja widze instalacje w subach mniej niż 600-700 w to mija się z celem - zamiast kondensatora to już z góry poleca kupić nowy akumulator, bo jak padnie to zaden kondensator do niczego sie nie przyda, znam gościa który przy 1,5kw w bagażniku nie miał kondensatora - uwierz mi jego bagażnik raczej to co w nim było (mono + sub) to kosz jakieś 4tyś - no ale on to typowy dB drag uwielbiał i uwielbia do dziś. W zasadzie e jego samochodzie po 10 minutach trzeba wychodzić bo się żołądek o to uprasza - ale to już trzeba to lubić icon_smile.gif
Wracając do temtu - maty w zasadzie mozna kupić Dynamat ale są dość drogi - zreszta jak wejdziesz na forum samochodowe to na 100% są przykłady.
Takiej spokojnego grania ..to polecam ładnych kilka godzin, PS nie stosuj żadnych mega podbić basu, loudnes itp, owszem możesz go sobie lekko podkręcić na radio bas na +3 sopran dostosujesz tak aby się podobało i zgrywało - wiesz dużo trzeba na logikę i spokój.
Jak kupisz wzmacniacz bedziesz miał pewnie papiery wiec bedziesz wszystko narysowane na obrazku
Dobrze by było gdby ktoś kto się zna na początku wstępnie ustawił wzmacniacz
Czeka Ciebie długa droga icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...