AUDIO

Fora

 1. Kino Domowe

  Obraz i dźwięk (telewizory, projektory, amplitunery i wzmacniacze wielokanałowe, odtwarzacze DVD i BR, wielokanałowe zestawy kolumn, soundbary i projektory dźwięku, "naleśniki" - zestawy zintegrowane wszystko w jednym).

  24600
  postów
 2. Stereo

  Wzmacniacze, przedwzmacniacze, końcówki mocy, amplitunery, odtwarzacze CD i plików, przetworniki, kolumny.

  74284
  postów
 3. Technika lampowa i analogowa

  Vintage audio, wzmacniacze lampowe, gramofony i przedwzmacniacze gramofonowe, magnetofony, tunery.

  5717
  postów
 4. Kluby - Sprzęt znanych marek

  Love, love, love, czyli Wasze ulubione marki i ich produkty.

  7770
  postów
 5. 1973
  postów
 6. Słuchawki

  Stereofoniczne i wielokanałowe.

  2648
  postów
 7. Akustyka

  Pomieszczenie odsłuchowe, ustawianie kolumn, aranżacja akustyczna, problemy z dźwiękiem.

  1591
  postów
 8. PC-Audio / iPhone / iPod

  Muzyka oraz filmy z komputera, MP3, DiVX, słuchawki i inne.

  5121
  postów
 9. Od radio do audio w samochodzie

  O wszystkim co gra w samochodzie.

  690
  postów
 10. DIY

  Własne projekty, modyfikacje fabrycznych urządzeń.
  1901
  postów
 11. Audiofile dyskutują

  Strefa rozmów tematycznych, wymiany poglądów, rozważań i audiofilskich refleksji  :)

  3020
  postów
 • Posty

  • Prawdopodobieństwo, że to wszystko się razem zgrało jest pewnie mniejsze niż szansa na trafienie "szóstki" w loterii Moc przetworników nie ma tu istotnego znaczenia. Zwrotnica jest pewnie jakaś uniwersalna z filtrami pierwszego albo drugiego rzędu. A gdzie tu dopasowanie efektywności i faz przetworników, dobór częstotliwości podziału, stromości filtrów, etc.? Równie dobrze można zrobić tak jak pisał @Angel i wytłumić obudowę workiem ziemniaków   Wrzuć chociaż zdjęcie tych kolumn ITT, zobaczymy co to takiego. Może uda się do nich coś nam wspólnie dobrać. Napisz też z czego słuchasz muzyki- komputer, cd?
  • Dzień dobry. Tak naprawdę to dwie podobne opcje ustawienia, na plus na pewno dla wersji 1, gdyż nie ma zaraz przy kolumnach wyjścia. Biorąc pod uwagę wielkość salonu oraz uniwersalność systemu, zaproponowałbym zestaw może trochę droższy, ale moim zdaniem w naszej sytuacji bezkompromisowy - proszę spojrzeć na Denon AVR-X1300W / Dali Zensor 7/1/V. Mamy dobry, nowoczesny amplituner, połączony z mocnymi, dynamicznie grającymi kolumnami. To moja rekomendacja. Drugą opcją jest zestaw, oparty na amplitunerze Onkyo i polskim zestawie kolumn STX, tym razem już w wersji 5.1 z aktywnym subwooferem - Onkyo TX-NR656 + STX Electrino 250 Set 5.1. To bardziej efektowne granie z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. To zestaw bardziej do kina domowego. Na koniec spójrz proszę na następujące zestawy kolumn - Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 oraz Dali Spektor 6 Set 5.0 do których możemy dobrać odpowiedni amplituner. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz indywidualnej oferty dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednaknserdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszcegolnych konfiguracji. W naszym salonie możesz wszystko porównać, posłuchać w komfortowych warunkach.
  • Czegoś lepszego. A czego do 500 zł? W jakim sensie ma to być lepsze, skoro nie odpowiadają Ci propozycje @dona?
   Może Cambridge Audio A 5 lub A 500. Bardzo dobre wzmacniacze ze starszej serii. Może "na papierze" nie mają dużej mocy. Ale są dynamiczne, grają energetycznie, mają ciekawe, dość naturalne barwy dźwięku.
   Te nowe Azury (azory), to już moim zdaniem kiszka.
   Może 8xx to jeszcze jakoś gra i dzielone konstrukcje. Ale to już inne pieniądze.
  • Kolego, to wszystko brzmi jak dobry żart. Ale podejrzewam, że nie jest niestety żartem.  Można do jakiejś tam skrzyni wsypać worek ziemniaków i jakoś to będzie. Ale obudowa, głośniki i zwrotnica, wszystko z innej parafii? To nie może poprawnie grać. Absurd. Konstruktorzy kolumn, inżynierowie, mają aparaturę pomiarową i robią wiele obliczeń. A później są odsłuchy. I tak nie zawsze kolumny się udają. Tu trzeba mieć sporo wiedzy i doświadczenia oraz tzw. czuja. Jak można Ci do takich kolumn a'la Pinokio polecić jakiś wzmacniacz? Kolumn ITT też nie znam. Nie wiem jak grają. Czy "analogowo" jak chcesz? A Ty na jakiej zasadzie je wybrałeś?  Pomieszczenie powinno być choć z grubsza przygotowane akustycznie. Puste pomieszczenie, bez mebli, dywanu, czyli dużo wielkich, twardych, jednorodnych, płaskich powierzchni, to na ogół wróg dobrej jakości dźwięku. Poczytaj o akustyce pomieszczenia odsłuchowego. Można znaleźć w internecie. Wzmacniacz Marantz PM 7000 jest dobrym urządzeniem. Ale wzmacniacz na ogół dobiera się do konkretnych kolumn. By pasowały do siebie brzmieniowo. A razem do Twojego gustu oraz pomieszczenia (kolumny).  Jakie masz źródło dźwięku?
  • Jeśli chcesz zredukować wysokie tony, to na pewno nie z klasycznym wzmacniaczem Yamaha. 
  • 20 watów to minimalna moc. Ale śmiało możesz podpiąć mocniejszy wzmacniacz.  Co do sprawności kolumn, jest mniej więcej tak, jak piszesz. Ze wzmacniaczy z linków zwróciłbym uwagę na TEACa, Luxmana i Kenwooda 7090. Ale może lepiej napisz ile Ci pieniędzy zostało na wzmacniacz? Bo być może warto kupić inny? Standy warto kupić inne. Nie spotkałem się jeszcze z dobrymi. Które są ze szkła. Jak do tej pory najlepsze robi się że stali, żeliwa, czasem łączy się te materiały z drewnem, sklejką lub sandwichem z kilku materiałów.  Pamiętam, jak kiedyś zrobiono kolumny ze szkła (obudowy), ale konstrukcje nie znalazły specjalnego uznania. Nie stały się popularne. Choć miały szansę, bo ciekawie wyglądały. Można nawet stwierdzić, że ładnie. Nazywały się Waterfall. Widzę, że nawet do dziś można je kupić, nowsze wersje.
 • Tematy