Skocz do zawartości

Yamaha HTR-5930 + DIY SUBWOOFER


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich,

jestem nowy, więc mam nadzieję, że trafiłem z tematem w dobry dział.

Jak w temacie, posiadam amplituner Yamaha HTR-5930, do tego Altusy 100. Muszę Wam przyznać, że zestaw naprawdę fajnie gra, mimo, że nie jest to wzmacniacz stereo tylko sprzęt do kina domowego. W tych tematach nie jestem profesjonalistą, ale cenię sobie dobry, czysty dźwięk. Na tym sprzęcie słucham muzyki. Brakuje mi trochę niskich tonów, dlatego postanowiłem pokombinować trochę z Subwooferem. Mam zdolności majsterkowania, więc chciałbym zrobić to samemu, żeby jeszcze bardziej mnie to satysfakcjonowało, i teraz pytanie

Czy jestem w stanie mając do dyspozycji głośnik Peiying PY-PA300F4 (tak wiem, głośnik do samochodu, ale dostałem to od dobrego znajomego i chcę to wykorzystać), oraz bass reflex. Chciałbym zrobić do tego skrzynię (akurat jestem w trakcie budowy domu i chcę zrobić skrzynię z tego samego materiału co meble w salonie). Ma to w ogóle jakiś sens? Jeśli tak, to jak ten Sub zasilić, wzmacniaczem samochodowym? Samochodowe sprzęty chodzą na 4Ohm, nie będzie tu żadnej kolizji z Yamahą?

Pozdrawiam serdecznie wszytskich forumowiczów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...