Skocz do zawartości

Recommended Posts

co mam: icon_smile.gif
Posiadam przody ESK 165 Hertz (grają pod radiem).

i teraz tak albo wymienię przody na coś innego..(kompletnie nie wiem na co się zdecydować)

Opcje są np dwie:

pierwsza - kupić coś dobrego na przody - tzn zasilane np pod samym radiem.
(czyli coś kolo 50wat)
tu nasuwa się pytanie jakie są wzmacniacze w radiu.. posiadam podstawową jednostkę Alpine Cd/Mp3 9872..chyba) defacto z radia nie jestem zadowolony..za proste:)

Dalej kupić subwoofer - pod ew nowe głośniki

druga: zostawić obecne Hertze (pod radiem)
a kupić tylko subwoofer ze wzmacniaczem który da rade dość mocno i głośno grającym przodom.

Inna opcja Kupić ESK + 4 kanałówke + sub ..wszystko podpiąć najlepsza, najmądrzejsza..najdroższa..obawiam się, że mnie na to nie stac icon_smile.gif

Muzyka - z regóły spore dawki elektroniki, czasem coś metalowego, od czasu do czasu Tori Amos (dla przykładu..sporadycznie bo sporadycznie)
jakie lubie granie : głośne ekspresyjne i tu uwaga ..... nie szukam niuansów (głośność Rovera 200 skutecznie mi je potrafi stłamsić icon_smile.gif

PS.Hertze może takie są ale pod radiem ten sopran gra średnio...

no więc zaczynamy licytacje co tu kupic...jak to zgrać lub wybrać..

Aaaaa..icon_smile.gif uprzedzam - drzwi wygłuszone dystanse są kable też, ale nad kablami możemy się zastanowić//może jakieś DLS'y ?icon_smile.gif

Cennik:

ceny - przody ok 500max600zł
kable - tu głośnikowe ok 5-7 zł / metr
kable do podłączenia wzmacniacza w aucie : jakiś komplet z przedziału 100-200zł
Wzmacniacz - najtaniej najlepiej (pewnie 4 kanały) chyba,ze opcja tylko sub pod wzmacniacz..tu nie wiem coś koło 500-800zł
Sub - 30 w BR (lub jak kto woli 12') - cena głośnik ok 300-500zł


Sub wydajny.. oby tylko bas nie męczył...ale musi mieć porządny wykop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm icon_smile.gif

Przody jak wiadomo najważniejsze w aucie, jeśli Ci "w miarę" pasuje ESK grające pod samym radiem, to ja bym chyba to zrobił w taki sposób:

Masz dość ładną kwotę na wzmacniacz ale chyba idealnie nie będzie zasilał przodu i suba. Kupił bym na Twoim miejscu pierw 2 kanałówke (świetny za nieduża kase jest Audio Art 70.2XE) no czy też forumowe przeboje jak alpine icon_smile.gif to podłączyć pod te ESKi i sprawdzić czy Ci odpowiada, jednak bym wymienił na HSK i wtedy byłby już przód cacy. ESK nie słyszałem ale miałem okazje słuchać HSK fakt że dośc dawno ale pamiętam że ich właściciel mówiłże to niebo a ziemia w porównaniu do ESK. Najlepiej jak byś miał okazje porównać 3 zestawy: HSK, Dego PO 650 i DLS R6A i ocenić które brzmienie najbardziej by Ci odpowiadało.

"Inna opcja Kupić ESK + 4 kanałówke + sub .." tego trochę nie rozumiem, kupić ESK ? Czy może też Ci chodziło o HSK icon_smile.gif

jesli z Alpine 9872 nie jesteś zadowolony bo jest za proste to pewnie nie wchodzi w gre wymiana na jakiegoś starego decka jeszcze prostrzego ? A pewnie dźwięk by się poprawił (jak coś to wiadomo z Alpin seria 79.. : 7939, 7944, 7909 czy 7915 za minejsze pieniądze)

Zostaje około 500 zł na monoblock do napędzenia suba no i na sam Sub. Jak wolisz wzmacniacz to np. Signat RAM3 do napędzenia suba w sam raz się nadaje.

Co do subów to wsumie zbyt wielu nie słyszałem, polecić można JL Audio (np. 12WO), DLS (nie pamiętam niestety jaki to konkretny model). Ostatnio polecane są głośniki tej marki http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...237&kid=237
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odpisuję icon_smile.gif
więc tak możliwości odsłuchów nie mam zadnych nikt mi nie pożyczy, nie wypożyczy itp itd nie wspominajac, ze nowe musi się wygrzać itp itd..czaisz temat...

Dego są pioruńsko naturalne... z tego co czytałem a mi ta naturalność lekko przeszkadza.. icon_smile.gif szukam raczej ekpresyjnego mocnego grania icon_wink.gif
DLS ..kurde...900zł komplet...już się dużo zaczyna robić
HSK jeszcze bym przebolał...


"Inna opcja Kupić ESK + 4 kanałówke + sub .." tego trochę nie rozumiem, kupić ESK ? Czy może też Ci chodziło o HSK icon_smile.gif
tak chodziło tak jak napisałeś icon_wink.gif

Alpine...hmmm...dobra temat radia zostawmy chyba na pozniej....

teraz dalej...

wzmacniacz tu jest temat szeroki...jak dla mnie i patrząc na wszystko to piruńsko rośnie koszt...

Jeżeli zasilę chodźby ESK wzmacniaczem - to obawiam się, że się przody tak rozpędzą, ze sub na pozomie 200wat może im nie dorównać.. tego się obawiam

Dwa wzmacniacze...hmm kurcze dwa razy więcej gartów..dwa razy więcej roboty..dwa razy więcej kasy...

o Re-Audio też czytałem... i odnoszę wrażenie ze grają spokojnie zrównoważenie ...

A hertze jak przywalą przodem...too....trza szukać czegoś mocniejszego....


teraz jeszce o samochodzie to Rover 200 ale hmm sportowe zawiesznei sztywne/twarde, kola 17 cali profil opon 50 , auto z natury jest głośne więc mui być dość mocno i głośno w aucie..a auto służy do szaleństw i odreagowania..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie do ekspresyjnego brzmienia to HSK będzie ok.

Hmm no to jeśli szaleństwo w aucie to z subów może z Cerwin Vega, Rockford Fosgate HX2 RFD-2210 albo VIBE BLACK AIR 12. Hertza o ile pamiętam próbowałeś, nie sprawdzał się ?

Co do wzmaków (alpina, audio art na przód cena ok 300 zł, a na tył taki RAM3 można dostać za 400 zł). Co do zagracenia nie masz co się martwić (mi 70.2XE mieścił się w schowku tapicerki:)

Ewentualnie może wstaw HSKi pod radio, kup sub plus wzmak. Jak sie HSKi wygrzeją pod radiem to ocenisz czy potrzebujesz dokupić do nich wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...hmm co do HSK
to zastanawiam się czasem czy zapodając im (wersje którą posiadam czyli ESK)wzmocnienie nie będzie już dobrze i dużo lepiej.. wygrzały się znakomicie pod radiem - nigdy nie przesterowane...

Zastanawia mnie trochę temat tych ESK kontra HSK czy nie bedzie to u mnie przerost formy nad treścią..

Co do suba tak miałem suba jak pisałem w którymś wątku ..
o subach myślałem właśnie tak
DLS, JL, Earthquake, może któryś JBL by się zdał rozsądny..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło Ci chyba że ESKi wygrzały się pod radiem, a nie HSKi ? icon_smile.gif

HSK widze że cenią się cały czas dość wysoko, może faktycznie pierw wstaw suba ze wzmacniaczem i ocenisz jak to współgra. Może wymiana radia poprawi sopran w ESK, może coś z pioneera by Ci podpasowało one maja takie ekscentryczne brzmienie icon_smile.gif

Co do subów to zgadzam się co do marek, chyba nawet w takiej kolejności w jakiej je wymieniłeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już post poprawiłem trochę chaotycznie piszę..icon_smile.gif

dalsza część przemyśleń...
Kurcze ładując się w mocne przody widzę, że cięzko będzie im znależć kompana...
inaczej ..znaleźć można bez problemu ale kasa idzie ostro w górę...

Chyba,ze rozsądniejszym rozwiązaniem będzie kupno HSK + wzmacniacz tylko na przody..dajmy na to Junior lub jakis JL..i pozostać na tym...

bo widomo im mocniejsze lepsze przody...tym jeszce leszy jakościowo sub i koljny wzmacniacz.. chyba dobrze myślę

Względnie zastanowić się sie nad przodami które zagrają mocno głośno ekpresyjnie z niezłym wykopem... tak...do 800zł za same przody dało by rady..czy więcej nie kombinować ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego wykopa to właśnie mają głośniczki od R6A, co ciekawe mi sie trafił ten zestaw za wcale nie taką wielką kase po jakiej ciągle jest sprzedawany (płaciłem za nówki 650 o ile dobrze pamiętam). Ty już masz drzwi wygłuszone, odpowiednio przygotowane, aż się prosi o jakieś porzadne przody podłączone pod wzmacniacz icon_smile.gif No i taka wsumie jest właściwa droga, zacząć od przodu.

Ale czy sam przód Ci będzie wystarczał ? mi w hatchbaku wystarczał ale jak kupie kombiaka w niedługim czasie, to jednak z samymi 16 cm będzie brakowało dołu. W sumie nie pali Ci się, to co kupisz zawsze będziesz mógl przełożyć do następnego auta więc chyba dobrze kupować coś porządnego od początku a nie wszystko na raz.

Fakt faktem kwota jaka chcesz wydać jest już spora i chyba lepiej wydać na coś konkretnego, niż nakupować wszystkiego i to bez odsłuchu. Ale to już Ty musisz wybrać czy zadowoli Cie na początek sam przód.

Na pewno będzie o niebo lepiej choćby taki HSK, czy DLS pod wzmakiem niż obecne ESK pod radiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...