Skocz do zawartości

Podłączenie Yamaha RX-V775 pod subwoofer JBL ESC340


Recommended Posts

Witam wszystkich.
Mam padniętą elektronikę w Definitive Technology ProSub 1000. Wszystko na płycie jest z górką zalane klejem i nie sposób się do tego dobrać. Zrezygnowałem z próby odgruzowanie dostępu bo na pewno uszkodziłbym jakieś elementy. Zanim znajdę lepszego następcę chciałbym podłączyć zapomniany i leżany w kącie sprawny Subwoofer JBL ESC340. 

Problem jest taki że moja Yamaha nie ma wyjść cyfrowych - optycznego i coaxial - a subwoofer nie ma wejścia LFE, za to Yamaha ma aż 3 wyjścia. 
Pytanie brzmi czy mogę przerobić przewód 2x RCA żeby wziąć sygnał z wyjścia głośników i wpiąć wtyki do AUX w JBL?
Praktykuje się takie rozwiązanie? I czy to zadziała? Nie mam skąd wziąć sygnału do zasilenia AUX z Yamahy - każda kombinacja z preOUT nie działa. Z telefonu jestem w stanie wydobyć jakieś niewielkie dudnienie JBL przez kabel minijack 3.5 - 2xRCA więc chęci są tylko teraz jako to z Yamahy wyciągnąć. Czuć brak basów bez suba. Mam komplet Indiana Line.

Czeka mnie zakup subwoofera do 3-4 tyś ale zanim to się stanie nawet dla własnego doświadczenia chciałbym spróbować uruchomić tą parę żeby ze soba trochę pogadała. Ewentualnie będę używał JBL jako drugiego suba w pomieszczeniu. 

yamaha-rx-775v-back.jpg

ESC340-back.png

Edytowano przez R2-D2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...