Reply to this topicStart new topic
> Mikrofon
Acetylen3
post 30.11.2016, 21:42
Post #1

DEBIUTANT
*

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 27 344

Chciał bym zrobić mikrofon z przedwzmacniaczem. Upatrzyłem sobie coś takiego https://sklep.avt.pl/avt2017.html i https://sklep.avt.pl/mikrofon-pojemnosciowy-4-5-2-2mm.html. I mam pytanie jak się za to zabrać potrzebuję jakąś przetwornicę żeby zasilać to z gniazda usb i jak to połączyć z góry dzięki.Jak czegoś nie napisałem proszę walić z mostu.
Go to the top of the page

+Quote Post
nightrunner
post 2.12.2016, 08:52
Post #2

STAŁY BYWALEC

Grupa: Użytkownicy
Miejscowość: Koszalin
Nr użytkownika: 15 199

AVT2017 to przyzwoita konstrukcja i nie powinieneś na nią narzekać.
Co do zasilania to źle do tego podchodzisz. Powinieneś zadbać o zasilanie nie generujące zakłóceń, czyli żaden port USB ani tym bardziej przetwornica.
Scalak w tym wzmacniaczu znosi do 24V tak więc najlepsze rozwiązanie to 2 baterie 9V połączone w szereg.
Sam korzystam z tego wzmacniacza i takie zasilanie sprawuje się najlepiej.
W zasadzie ten wzmacniacz dopiero przy napięciu 10-11V przestaje deformować szczyty sygnału (miałem okazję przetestować go z oscyloskopem)
Dodatkowo będziesz potrzebował napięcie stałe dostarczone do wejścia mikrofonu, bo wkładka mikrofonowa tego wymaga.
Możesz tego dokonać podpinając plus jednej z baterii 9V do wejścia mikrofonu (tej baterii której minus jest "masą" ).

Co do wkładki mikrofonowej to odpuść sobie takie tandetne wkładki.
Wkładki warte uwagi to Monacor MCE-4000 lub Panasonic WM-61a, jednak WM61 jest dużo lepsza od monacora, średnio o 10-12dB lepsza,
wiec jak finanse pozwalają to bierz panasonica puki można go jeszcze dostać. Widziałem go na aukcjach niedawno ...
Pamiętaj że przy lutowaniu wkładki trzeba bardzo uważać żeby jej nie przegrzać !!!
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 5.12.2016, 03:24
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!