Skocz do zawartości

piotrus

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O piotrus

 • Ranga
  Debiutant
 1. Co słychać nowego u VANGELISA ?

  Tu się kolega myli. Wystarczy spojrzeć na Allegro i na płytę "Dark Side of The Moon" 30Aniv.SACD.Jest tego w cholerę za trzydzieści parę złotych, więc na pewno wytwórnia obniżyła cenę.A kiedyś trzeba było za to dać kosmiczne pieniądze.
 2. Muzyka na DVD-Audio i jej tworzenie

  A ja się pytam gdzie sens i logika robienia kopi słabo nagranych płyt z lat osiemdziesiątych i konwertowanie ich na DVD Audio? To tak samo jakby z mp3 z bitrate`m 64kB/s nagrywać CD Audio.Przecież dzwięk się od tego nie polepszy.Chyba,że znasz się na profesjonalnym masteringu płyt
 3. Wystarczy chcieć poszukać na forum. http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=647
 4. Słyszałem,czytałem,kolega kolegi mówił ot wiedza w internecie wszelakich audiofilów,gurów,masterów czy innych haj fidelitów. Owszem stacje typu Xtra music które są zapętlone i nadają w kółko ten sam materiał z danego gatunku możliwe że lecą jako mp3 lub jakimś innym formacie ale tych kanałów nie można nazwać stacjami radiowymi z prawdziwego zdarzenia. Porównaj chociażby Trójkę z satelity i z tunera naziemnego i wtedy się wypowiadaj.Co prawda polskie radio nie nadaje w jakiejś super hiper jakości w porównaniu do zagranicznych stacji ale i tak jest niebo a ziemia,zero jakiegokolwiek szumu. Nie pamiętam już w tej chwili dokładnie ale gdy pierwszy raz usłyszałem z satelity rozgłośnie typu Swiss Cllassic,Jazz lub któryś z kanałow hr to miałem wrażenie że jakość dorównuje CD. W tej chwili z powodu innych zajęć wypadłem z tematu i trudno mi polecić jakieś stacje niedowiarkom do ewentualnych odsłuchów,ale jak już wcześniej pisałem jest tego tyle,że gdyby ktoś miał czas to bez problemu znajdzie coś dla siebie.
 5. Polecam zaopatrzyć się w jakiś cyfrowy tuner satelitarny ponieważ jest zatrzęsienie stacji radiowych nadawanych z satelity.Jest bardzo dużo stacji specjalizujących się w danym rodzaju muzyki od poważnej,jazz,rock czy pop.Jakość transmisji bije na głowę wszelkie naziemne przekazy.Jednak ten ogrom wszelakich stacji radiowych ma wadę bo nie idzie tego wszystkiego ogarnąć szczególnie jak ktoś ma więcej konwerterów bądz obrotnicę antenową.Teraz już nie słucham wogóle radia ale kiedyś lubiłem np.brytyjskie XFM,Kerrang czy Planet Rock.
×