Skocz do zawartości

code

Uczestnik
 • Zawartość

  28
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Miałem okazję posłuchać wstępnie Tannoye z dosyć podłym wzmacniaczem JVC 2x40W, i zdecydowanie szukam wzmacniacza z dobrym basem, bo to IMO najsłabsza cecha DC6T. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że może to być wynikiem słabego wzmacniacza i beznadziejnego ustawienia - obecnie stoją prawie że na środku pokoju, gdzie nie mam nawet miejsca na kolumny, docelowo będą grały w pomieszczeniu gdzie będę mógł pobawić się z ustawieniem. Tak czy siak jakiś pogląd ich grania już mam i chude lub jasne wzmacniacze to nie jest dobry kierunek. Czy słaba moc tego wzmacniacza może się objawiać anemicznym basem, chociaż pod względem ogólnej głośności nie brakowało "pary".
 2. Nie mam, idą do mnie z UK. Później wezmę sobie z salonu jakiś wzmacniacz na test, ale muszę mieć też swój wzmak jako punkt wyjściowy.
 3. Nie wiem, Tannoye kupowałem w ciemno. Staxy to raczej dobra, bliska średnica, bardzo szczegółowa ale nie męcząca góra, napowietrzony przekaz i duża dawka realizmu, którego brak w innych słuchawkach. Bas jest raczej dopełnieniem.
 4. Mam wątpliwości czy to dobry kierunek dla kogoś, kto lubi staxy.
 5. http://allegro.pl/myryad-mxi2080-2x80w-gwa...5313076124.html ?
 6. Nie ma zamulonej góry? Nie chcę przesadzić też w drugą stronę, nie lubię ciemnego i ciepłego dźwięku.
 7. To nie jest mój pierwszy post. Myślałem, że podałem najważniejsze informacje, ale zgodnie z życzeniem (chyba o to chodziło?): 1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt? 1500 - 2000 zł 2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany. raczej używany 3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu. stereo 4) Jaki jest sprzęt towarzyszący Tannoy DC6T HD-DAC1 5) Jaka jest powierzchnia pokoju? Można też uzupełnić to o wymiary i rysunek tego, co znajduje się w pokoju 22m2 6) Jakiej muzyki słuchamy rock, akustyka, jazz, klasyka, folk, bez cięższych brzmień 7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw? na 2-3 lata? 8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony ma napędzać kolumny... tylko albo aż Myślałem o Marantz PM6005 ale nie potrzebny mi DAC w nim wbudowany. Wolałbym cały budżet przeznaczyć tylko na "sekcje wzmacniania". To może 7004?
 8. Czołem, szukam wzmacniacza do Tannoy DC6T. Pełny dźwięk z dobrym basem bez zbytniego kolorowania. Używany, srebrny, 1500-2000zł. Najlepiej nic bardzo starego. Pomieszczenie 22m.
 9. Właśnie o to chodzi. Dodatkowo mając wzmacniacz mogę do siebie zamówić kolumny, żeby posłuchać ich u siebie. Krótkie odsłuchy w zaadaptowanym pomieszczeniu niewiele mi dają szerze mówiac. Nie wiem, 1000-1500zł? Żadnych konkretnych funkcji, ma możliwie neutralnie wzmacniać jak najmniej dodając od siebie, a więc być w miarę uniwersalny i dosyć mocny, a końcowe brzmienie dobiorę sobie kolumnami. Może jedynie pilot do regulacji głośności. Dobrze żeby był w miarę nowszy (nie chcę starszych klocków, które mogą wymagać renowacji - takie zostawiam dla zapaleńców z umiejętnościami...) i łatwo dostępny, żebym nie musiał pół roku czatować aż akurat jakaś oferta się pojawi.
 10. No właśnie bardziej skłaniałbym się ku Chrono 508.2 jeśli idzie o Cantona. A czy jesteście w stanie polecić mi jakiś wzmacniacz o możliwie neutralnej charakterystyce? Chyba zrobię tak, że zamówię sobie wzmacniacz najpierw, a później jeden komplet z polecanych mi kolumn (jakie się trafią) żeby wiedzieć na czym stoję. Jak nie podejdzie to sprzedam i zamówię inne kolumny, ale ciężko to ogarnąć jak się nie ma do czego ich podłączyć, tak jak ja w tej chwili. W słuchawkach ten system się sprawdzał. Jak znajdę kolumny, które mi podpasują to wtedy ewentualnie wymienię wzmacniacz na bardziej do nich dopasowany, co by doszlifować dźwięk.
 11. Szczerze, to w ogóle nie brałem ich pod uwagę. Czy generalnie "szkoła grania" Cantona wpisuje się w dźwięk, którego szukam? Szeroko, pełnym pasmem z dobrą średnicą?
 12. A co z obecnie produkowanymi modelami? Też świetne?
 13. Już któryś raz z kolei polecają mi Cantony do ściągnięcia z ebaya, na różnych forach. O co chodzi?
 14. I znowu hop. Aktualnie na mojej liście są: kef q700/500 castle knight 4 - znam 2, fajne ale mogłoby być więcej góry tannoy dc6t - atrakcyjna cena 2600/nowe monitor audio rx6 dali zensor 7 kef r500 Czy czymś jeszcze warto się zainteresować w okolicach 3000zł/używane?
 15. Ale Hegel HD11 jest mocny w tym zakresie, więc liczyłem, że się to wyrówna. Ale dzięki, celna uwaga.
×
×
 • Utwórz nowe...