Skocz do zawartości

honorek

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez honorek

  1. Dzięki Lothan, NADa dośc wysokiego słuchałem u kumpla - ma je z AE komunami - ale do modeli się nie przyzwyczajałem, bo on w górną półkę poszedł, ma dość wysokie modele, poza moim zakresiem budżetowym. Dlatego też nie porównuję, bo to sprzę klika razy droższy. Słuchałem też 316BEE z komumnami Monitor Audio BX2 - było za dużo basu, i to brzydkiego, zagłuszającego. Z RX2 było ok, no ale kolumny za 2,5k. Słuchałem 326BEE z Pylon Pearl i grało przyjemnie, nie męcząco, takie do cichszego grania. Nie wiem na ile to kolumny, na ile wzmacniacz, ale do NAD pozytynie jestem nastawiony. chciałbym Maranza posłuchać, bo wizualnie mi się podoba. A masz jakieś preferencję dot, konkretnych modeli? AE, Dali? i Nad?
  2. Hej koledzy, nie wszyscy na raz a co myslicie o podstawkach - np. Infinity RS 3000 ? I jakiś wzmacniacz do niego do 700-800 pln? A z innej beczki - da się w wawie odsłuchać gdzieś używanego sprzętu?
  3. Witam serdecznie, ponieważ to mój pierwszy post tutaj, więc się przedstawię - Michał z Warszawy. Przechodząć do konkretów - I od razu przejdę do konkretów - przez kilka ostatnich dni przeglądałem dość uważnie wątki poświęcone tanim wzmacniaczom, kolumnom i zestawom. Wszystko to ma grać w pokoju 20 m^2, pokój kwadratowy. Słucham głównie klasycznego rocka, trochę instrumentalnej muzyki, czasem coś z muzyki klasycznej oraz radiowej trójki. Nie słucham muzyki głośno. Jeśli chodzi o to jak ma to grać - dość ciepło, ale tak żeby nie usypiało I bez szaleństwa w wysokich tonach. Dobrze żeby bas było słychać ale żeby nie zagłuszał - np. ostatnio słuchałem NAD316BEE i Monitor Audio BX2 i basu było za dużo. Słuchałem też gdzieniegdzie polecanych kolumn Pylon Pearl i było całkiem ok. Generalnie nie jestem muzycznym wyjadaczem -nie musi być szczegółowo i analitycznie - raczej chcę żeby sprzęt grał przyjemnie, tak żeby nie przeszkadzał, żeby np. radio, muziak mogło grać pół dnia i żebym nie czuł sie przytłoczony. Mam nadzieję, że to co napisałem jest zrozumiałe Pytanie: 1) od czego zacząć? kolumna czy wzmacniacz? 2) możecie podać koledzy dobrze grające pary? Nie mam ciśnienia na szybki zakup, mogę cierpliwie poszukać i dobrać dobry komplet 3) wdzięczny będę za inne propozycje zestawów wzmak+kolumna. Nie koniecznie muszą to być propozycje z tych dostępnych teraz na allegro Trochę wynotowałem sobie polecanych sprzętów, poniżej te co zanotowałem, ale jestem otwarty na nowe propozycje: Wzmacniacze: Marantz: PM7000, PM75, PM68, PM78, PM-80mkII Harman-Kardon HK690, HK680, NAD c340 Onkyo A8870, A8850, A9511 Denon PMA1560 Kolumny: Tannoy M4,F4, Dali 104, Mission m74 Acoustic energy 109
×
×
  • Utwórz nowe...