Skocz do zawartości

dawdi17

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez dawdi17

 1. dawdi17

  Universum Alpha 550

  Dzięki za rady, będą bardzo pomocne
 2. dawdi17

  Universum Alpha 550

  Dzień dobry. Posiadam wieżę Universum Alpha 550. Chciałbym wiedzieć co mogę maksymalnie uzyskać na tym sprzęcie. Jakie kolumny najlepsze do niej będą itd. Nie jestem audiofilem. Mam podłączoną jedną kolumnę do niej, jakis "no name", ale już z nią podoba mi się brzmienie. Jednak chciałbym wiedzieć jak mogę ją maksymalnie wykorzystać. Proszę o rady i sugestie.
 3. dawdi17

  Universum Alpha 550

  No i o to mi własnie chodziło, o taką opinie Czyli rozumiem, że z tymi głosnikami, które podałes wczesniej osiągne maks tego co można wyciągnać z tej wieży, tak? Wiem kurcze, że mówię to delikatnie mówiąc na opak i taka rozmowa bardziej Cię męczy, ale to poprostu nie moja dziedzina stąd tak wiercę, bo każda sugestia jest dla mnie ważna. Rozbudowa, ewentualnie wymiana to na chwilę obecną dla mnie melodia przyszłosci. Chcę tylko dobre adekwatne, wykorzystujące tą wieżę głosniki, nic więcej. A powiedz mi jeszcze (to pytanie będzie pewnie gwoździem do mojej trumny) czy na tej wieży własnie jechać w stronę stereo czy serround? Możliwosc jest, tylko nie wiem czy warta uwagi. Chyba takie skondensowane stereo do takiej Metallici bardziej pasuje, prawda?
 4. dawdi17

  Universum Alpha 550

  Raczej myslałem o 300 zł za jedną kolumnę A tak wogóle da radę wyrwać jedną kolumnę czy raczej pakiet dwóch? I powiedz mi czy do tej wieży jest sens dokupić później dwa dodatkowe głosniki? Sorry, że tak grzebie, no ale jestem noobem pod tym względem. A powiedz mi ile Ty sam, jako ekspert wyłożyłbys pieniędzy by zmaksymalizować ten zestaw. Naprawdę bardzo mnie to interesuje. Najwyżej zaczekam trochę by dozbierać brakującą sumę. Nie jestem typem niecierpliwym jesli wyłożenie większej kasy warte będzie efektu
 5. dawdi17

  Universum Alpha 550

  Dobrze więc przyjmijmy 300 zł (+ 100 zł jesli cos naprawdego wartego ceny). Tak, podstawkowe mogą być.
 6. dawdi17

  Universum Alpha 550

  Kurcze... nie wiem...chcę tylko jak najlepsze do dokładnie tej wieży. Nie chcę wydać kupy forsy na kolumny, których nie będę mógł wykorzystać. Sam piszesz, że ta wieża to raczej wąskie gardło, ale ja mam do niej ogromny senstyment i chcę poprostu jąaksymalnie wykorzystać Powiem tak - nie chcę kolumn, z których będę mógł wykorzystać np 30% mocy. Ale też nie chcę takich, które wykorzystają więże w 80%. Dobrze byłoby 100 na 100 Zaproponuj proszę co sam bys do niej dokupił
 7. dawdi17

  Universum Alpha 550

  Pokój 4x3m. Głównie słucham Rocka, Metalu, trochę orkiestry, ale nic wyszukanego, raczej ograniczam siędo soundtracków z filmów i gier. Przy głośnikach napisane jest 8 ohmów. Są cztery "wejscia: lewy prawy main, lewey prawy surround. Power in 230V/50Hz~ ale zgaduję, że to nieistotne. Mam również VU meter, służy od własciwie do czegos prócz mierzenia tymi wskazówkami? Instrukcji nie posiadam, bo to "prezent" od wujka, który sprzątał garaż. edycja Słucham głównie zespołów pokroju Comy, Metallici, System of a Down. Do wieży mam również podpięte ps3 (często gram) i tuner cyfrowy ferguson 3018. W zasadzie obecny głosnik mi wystarcza, problem polega na tym, że jest tylko jeden. Dlatego na dzień dzisiejszy potrzebny mi jeszcze jeden. Ten pierwszy jest dla mnie na tyle dobry, że nie myslę o żadnym subwooferze itp. Chcę przyjąć tą wieżę jako centrum dźwięku. Mówisz, że ten sprzęt nie jest audiofilski. I dobrze, jak widzisz moje potrzebny nie są aż tak bardzo wygórowane. Przyjmuję raczej taktykę paroetapową, tzn. dokupywanie podzespołów co jakis czas. Niestety sytuacja finansowa nie pozwala mi na jakiekolwiek szalenstwa. Zależy mi więc na dobrym stosunku ceny do jakosci. Bardzo proszę o rady i sugestie. Aha, wieża zwykle jest ode mnie oddalona o max 2metry więc i z glosnoscią nie mam co szaleć. Potrzebne są jeszcze jakieś informacje?
×