Skocz do zawartości

aneczka_33

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O aneczka_33

 • Ranga
  Debiutant
 1. aneczka_33

  pomocy-jak połączyc tv thomsona z kd yamaha

  Póki co tv obrcne mi wystarcza, a co do kablówki cyfrowej to się dowiem w jakim systemie to jest. Wilelkie dzięki za okazaną pomoc przy podłączaniu.
 2. aneczka_33

  pomocy-jak połączyc tv thomsona z kd yamaha

  I tak też zrobiłam. Działa, teraz tylko manewruję pilotami. Na DVD mam piękny przestrzenny dźwięk na 5.1. Przy oglądaniu tv tak jak wcześniej pisałam działają tylko 2 główne kolumny i sub. Czy jest szansa oglądania na 5.1 kolumnach tv? Co muszę zrobić, kupić nowy telewizor, czy też podpisać umowę z kablówką na telewizję cyfrową (Poznań - inea)?
 3. aneczka_33

  pomocy-jak połączyc tv thomsona z kd yamaha

  Mam jeszcze jeden pomysł. Mam stary kabel od dvd którego używałam do tej pory z dwiema końcówkami w kształcie trapeza. Czy mogę go podłączyć do AV2 telewizora i do DVD. Kabel który zakupiłam podłączyć do gniazda AV1 telewizora z nastawianiem przełącznika na OUT (AV1 w thomsonie podobno jest tylko od dźwięku- tak słyszałam, ale nie mam instrukcji) i do ampli w gniazda DTV/CBL. I potem tylko przełączać pilotem od ampli. Nie wiem jednak czy tak można, czy nie spowoduje to zwarcia zakłóceń itd.
 4. aneczka_33

  pomocy-jak połączyc tv thomsona z kd yamaha

  Działa, dokładnie tak jak kazałes, ale dźwięk jest tylko przez suba i 2 kolumny główne(przednie). Euro włożyłam i w AV2 i AV1 i działa z nastawieniem na out. Teraz mój problem jest taki: DVD działa tylko na gniazdku AV2 telewizora z ustawieniem IN, a na ampli wtyczki muszą być na CD. Co zrobić, żeby wiecznie nie przestawiać wtyczek i tej na euro in-out i z tyłu czinczy, żeby nie przełączać z DTV/CBL na CD, żeby móc oglądać dvd. No i czy jest możliwość słuchania tv na 5 kolumnach nawet kosztem tego, że wszystko pojdzie przez dvd.
 5. aneczka_33

  pomocy-jak połączyc tv thomsona z kd yamaha

  Zrobiłam jak kazałes ale nic z tego. Zresztą te dziurki z przodu to chyba wejścia bo jak wcześniej miałam kolumienki zwykłe to nie działało. Działały tylko poprzez wyjście słuchawkowe. Wydaje mi się ze euro z czinczami potrzebne to co mam. Tylko nie wiem czy w av1 czy w av2 i jak nastawić przełącznik czy in czy out. Co tyłu ampli i prostokąta audio to mam zestawy te biało czerwone: DVD, DTV/CBL, DVR-in, DVR-out, CD oraz MD/CD-R i tu jest podział na in(play) i out(rec). Czyli razem 7 par biało czerwonych audio.
 6. Wiem, ze juz wielokrotnie pisano na ten temat ale ja nie do końca rozumiem to co piszecie. Mam telewizor thomson model 21DX175 S. Ma on z tylu wyjścia AV1 i AV2 (euro w ksztalcie trapeza) no i antenowe (kablówka). Z przodu ma wejścia biale, czerwone i zólte no i na słuchawki. Ostatnio zakupiłam kino domowe Yamaha virgo 220 w sklad którego min. wchodzi Amplitiner RX-V361 i dvd S661. Do tego dokupiłam kabel który ma z jednej strony złącze euro (w kształcie trapeza) z przełącznikiem in-out, a z drugiej końcówki zółta, biała i czerwona (na pudelku był napis, że te czincze są męskie). Problem jest taki: obraz i dźwiek z dvd działa jako kino (przestrzennie). Muzyka odtwarzana z dvd działa również. Ale nie umiem wyprowadzić dzwieku z tv, ak aby odtwarzac go przez system kina. Proszę o pomoc bo naprawde jestem laikiem.
×