Skocz do zawartości

aneczka_33

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O aneczka_33

 • Ranga
  Debiutant
 1. Póki co tv obrcne mi wystarcza, a co do kablówki cyfrowej to się dowiem w jakim systemie to jest. Wilelkie dzięki za okazaną pomoc przy podłączaniu.
 2. I tak też zrobiłam. Działa, teraz tylko manewruję pilotami. Na DVD mam piękny przestrzenny dźwięk na 5.1. Przy oglądaniu tv tak jak wcześniej pisałam działają tylko 2 główne kolumny i sub. Czy jest szansa oglądania na 5.1 kolumnach tv? Co muszę zrobić, kupić nowy telewizor, czy też podpisać umowę z kablówką na telewizję cyfrową (Poznań - inea)?
 3. Mam jeszcze jeden pomysł. Mam stary kabel od dvd którego używałam do tej pory z dwiema końcówkami w kształcie trapeza. Czy mogę go podłączyć do AV2 telewizora i do DVD. Kabel który zakupiłam podłączyć do gniazda AV1 telewizora z nastawianiem przełącznika na OUT (AV1 w thomsonie podobno jest tylko od dźwięku- tak słyszałam, ale nie mam instrukcji) i do ampli w gniazda DTV/CBL. I potem tylko przełączać pilotem od ampli. Nie wiem jednak czy tak można, czy nie spowoduje to zwarcia zakłóceń itd.
 4. Działa, dokładnie tak jak kazałes, ale dźwięk jest tylko przez suba i 2 kolumny główne(przednie). Euro włożyłam i w AV2 i AV1 i działa z nastawieniem na out. Teraz mój problem jest taki: DVD działa tylko na gniazdku AV2 telewizora z ustawieniem IN, a na ampli wtyczki muszą być na CD. Co zrobić, żeby wiecznie nie przestawiać wtyczek i tej na euro in-out i z tyłu czinczy, żeby nie przełączać z DTV/CBL na CD, żeby móc oglądać dvd. No i czy jest możliwość słuchania tv na 5 kolumnach nawet kosztem tego, że wszystko pojdzie przez dvd.
 5. Zrobiłam jak kazałes ale nic z tego. Zresztą te dziurki z przodu to chyba wejścia bo jak wcześniej miałam kolumienki zwykłe to nie działało. Działały tylko poprzez wyjście słuchawkowe. Wydaje mi się ze euro z czinczami potrzebne to co mam. Tylko nie wiem czy w av1 czy w av2 i jak nastawić przełącznik czy in czy out. Co tyłu ampli i prostokąta audio to mam zestawy te biało czerwone: DVD, DTV/CBL, DVR-in, DVR-out, CD oraz MD/CD-R i tu jest podział na in(play) i out(rec). Czyli razem 7 par biało czerwonych audio.
 6. Wiem, ze juz wielokrotnie pisano na ten temat ale ja nie do końca rozumiem to co piszecie. Mam telewizor thomson model 21DX175 S. Ma on z tylu wyjścia AV1 i AV2 (euro w ksztalcie trapeza) no i antenowe (kablówka). Z przodu ma wejścia biale, czerwone i zólte no i na słuchawki. Ostatnio zakupiłam kino domowe Yamaha virgo 220 w sklad którego min. wchodzi Amplitiner RX-V361 i dvd S661. Do tego dokupiłam kabel który ma z jednej strony złącze euro (w kształcie trapeza) z przełącznikiem in-out, a z drugiej końcówki zółta, biała i czerwona (na pudelku był napis, że te czincze są męskie). Problem jest taki: obraz i dźwiek z dvd działa jako kino (przestrzennie). Muzyka odtwarzana z dvd działa również. Ale nie umiem wyprowadzić dzwieku z tv, ak aby odtwarzac go przez system kina. Proszę o pomoc bo naprawde jestem laikiem.
×
×
 • Utwórz nowe...