Skocz do zawartości

Adarkar

Uczestnik
 • Zawartość

  31
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  LODZ

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. https://www.dolby.com/siteassets/about/support/guide/setup-guides/7.1-virtual-speakers-setup/7_1_virtual_speaker_setup.pdf
 2. Źle zrozumiałem twój poprzedni poprzedni post mówiący o impedancji głośników. W sieci można znaleźć prostą tabelę zależności moc/długość a wynikiem przekrój przewodu.
 3. A co ma impedancja kolumny/głośnika do przekroju przewodu?
 4. Denon AVC-X6700H Marantz SR8015 Onkyo TX-RZ3100 To przykładowe konstrukcje.
 5. Ma przy większych długościach i dużych mocach kolumn.
 6. Sub ma być. Mówi to użytkownik z wiekowym stażem w KD i próbą życia bez suba w KD. Jeśli chodzi o łączenie kina przewodowego i bezprzewodowego to trudny temat. Są systemy, które mają zaimplementowaną współpracę z dedykowanymi kolumnami aktywnymi (Yamaha), są specjalne adaptery RX-TX bt (np. Monitor Audio tyle tylko że dla sygnału nisko prądowego). Z tego typu systemami musiałbyś poszukać kogoś kto ma doświadczenie (pewnie tanio i dobrze nie będzie). Nie komplikowałbym i zrobił system przewodowy z kablami w listwach podłogowych bądź w inny sposób ukrytymi.
 7. Nie będę zastępować Silverów tylko dołożę wzmacniacz stereo do ampli KD. A w tej chwili w stereo lepiej grają Szafiry 25 + Technics SAAX7 od Silver 8 + Denon 2400. Przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu.
 8. Chłop wywalił kilo kasy na x6500 zamiast na x4500 + wzmak stereo to musi jakoś wykorzystać te kanały.
 9. Czy Denon 1600 wysteruje 5.1.2 - TAK. A jeśli chodzi o kolumny to odpowiedzą koledzy z branży lub właściciele takowych. Polecam zerknąć: https://www.salonydenon.pl/amplitunery-kina-domowego/amplituner-z-alexa-airplay-i-heos-avr-x1600h.html?gclid=EAIaIQobChMIhuzVu5uz8AIVy513Ch1m-g3XEAQYASABEgLDFvD_BwE fajny schemat rozmieszczenia kolumn w różnych konfiguracjach.
 10. Dzięki za "pomoc". Moje pytanie było zadane celowo i miało za zadanie pomóc w doborze systemu. https://hifistore.pl/dolby-atmos-domu-kino-domowe-najwyzszym-poziomie/
 11. Ale czy jak o tym nie pisałem. Jeśli chodzi o jakość kolumn to kwestia tylko budżetu i gustu. Po prostu chciałem nadać dyskusji prostoty, bo większość z nas ma ograniczony budżet i nie ma sensu pakować kasy bez przyjrzenia się jaka jest rola (i wynikające z tego ustawienie) poszczególnych głośników w systemie dla kodowania Dolby ATMOS, Dolby Digital, Dolby Atmos TrueHD, DTS, czy DTS-HD. https://hifistore.pl/dolby-atmos-domu-kino-domowe-najwyzszym-poziomie/ a to ciekawy opis systemu Dolby ATMOS.
 12. Szkoda dyskutować. A co masz na myśli pisząc "Często poszerzają też scenę jak leci muzyka. "?
 13. Jest to moje subiektywne spostrzeżenie. Chętnie bym się doszolil ale nie wiem gdzie.
×
×
 • Utwórz nowe...