Skocz do zawartości

babeo

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Ostatecznie wybór padł na: Denon PMA-520AE + Denon DCD-520AE + Wharfedale Diamond 10.6 i jest pięknie. Zestaw kosztował mnie 3200zł i jestem bardzo szczęśliwy, że nie uległem i nie poszedłem w używany sprzęt.
 2. Czy przysżłościowym odtwarzaczam ma być Pioneer PD-10? Jeżeli tak, to czy zamierzyasz odtwarzacz na nim plik mp3 (z cd lub pendrive). Jeżeli na powyższe pytania udzieliłeś dwa razy odpowiedzi "tak" to radzę Ci odpuścić go sobie, gdyż odtwarzacz ten (choć może się to wydawać dziwne w 2013 roku) nie widzi siatki katalogów jeżeli masz tak ponagrywane płyty/dysk.
 3. Po długich poszukiwaniach wyselekcjonowałem wzmacniacz + odtwarzacz CD: Pioneer A-20 + PD-10 i do nich kolumny podłogowe Pylon Pearl. Zestaw za +/- 3000pln. Moje pytanie jest takie, czy zwiększając kwotę do 4000pln, wymiana wzmacniacza i cd na komplet A-30+PD-30 da znaczącą zmianę? Lub ewentualnie pozostawić A-20+P-10, ale wymienić kolumny na inne do 2000zł? Kolumny mają być podłogowe i najlepiej wenge (proszę się nie śmiać, dla kobiet to ważny aspekt).
 4. Dobra, trzeba się decydować proszę Was o poradę, przed wyborem na odsłuchy pomóżcie zmniejszyć trochę ilość kandydatów. Założenie jest takie, by w budżecie do 3000zł zakupić nowy wzmacniacz, odtwarzacz cd i kolumny podłogowe. Pokój ok. 20m2, muzyka głównie poski oraz klasyka światowego rocka. Wstępnie wyselekcjonowałem takie 3 pary: Yamaha A-S300 + Yamaha CD-S300 Denon PMA-520AE + Denon DCD-520AE (nie ma USB i to jest bardzo duży minus, bo jakość jakością, a czasem jakieś mp3 się chętnie wrzuci) Pioneer A-20-K + Pioneer PD-10-K Kolumny Pylon Audio Pearl 20 lub JAMO S 506. Skłaniam się ku zestawowi Pioneer + Pylon. Co Wy na to? Da się w tej cenie skompletować coś lepszego?
 5. Głównie muzyka (The Beatles, Pink Floyd, Kult, T.Love takie klimaty) oraz telewizja. Filmy też, ale znacznie mniej niż muzyka. Rozważam teraz: Denon RCD-M39 + SC-M39 (lub z innymi kolumnami) lub Denon DRA-F109 + DCD-F109 + głośniki SC-F109 lub wzmacniacz stereo np. Denon PMA-520AE lub Pioneer A-20-K plus wtedy jako żródło CD wziąłbym DVD Samsung C550 (którego mam) + do tego jakieś kolumny. Sam już nie wiem co będzie najlepszym rozwiązaniem.
 6. No ok. To jeżeli dobrze rozumiem, to tak: 1. Kupuję wzmacniacz stereo np. taki Denon PMA-520AE 2. Dzwięk z dekodera TV wezmę po cinch 3. Dzwięk z DVD też wezmę po cinch (czy to dobry pomysł by taką konfigurację wykorzystac do odsłychu płyty CD?) 4. A co zrobię z dzwiękiem z Xboxa? CZy np tak coś jak FiiO D3 to dobry pomysł? 5. A jakie kolumny polecicie? takie do 1000zł, mogą być takie do 1 metra wysokości (tyle utargowałem z żoną ) czy może takie rozwiązanie: Denon RCD-M39 + głośniki CS-M39 lub Denon DRA-F109 + DCD-F109 + głośniki SC-F109 Czy słychać różnicę w cenie (ponad 1000zł) Czy ewentualnie do jednego i drugiego zestawu lepiej dobrać inne głośniki?
 7. Muzyka: klaska rocka (The Beatles, Pink Floyd, Led Zeppelin) ogólnie muzka gitarowa Pokój: ok 20m2 (raczej pusty - tv, kanapa fotele, ława) Brzmienie: takie gitaroowo/rockowe z czasem fajnym basikiem
 8. Poszukuję pomocy w ogarnięciu tematu. Jako, że będę się przeprowadzał i pojawiały się możliwości lokalowe, pomyślałem że w końcu kupię sobie lepszy sprzęt. Pierwszą myślą było: kino 5.0 (5.1) bo wszyscy takie mają. Ja jednak słucham bardzo dużo muzyki z CD. Zacząłem drążyć temat i okazało się, że kino średnio nadaje się do słuchania stereo. Mam więc do Was prośbę, pomóżcie skompletować wzmacniacz stereo + kolumny w cenie do 2000zł, no max 2500. Ogólnie chciałbym mieć możliwość przepuszczenia przez wzmacniacz dźwięku z z dekodera telewizji, DVD i konsoli. Dekoder ma wyjście normalne L R cinch, coaxial i optyczne) Jako źródło dla CD chciałem podłączyć DVD Samsunga, które również ma L R cinch i coaxial. To tego Xbox - ma optyczne. Teraz moje pytanie czy w założonym budżecie znajdę coś sensownego? Czy jest sens łączyć wszystko optycznymi? Czy to co się da po cinch? Jaka jest różnica? Czy np.konsolę i dvd mogę połączyć przez hdmi do TV i dźwięk na wzmacniacz wziąć z wyjśca optycznego audio z TV? Będzie to np. działać przy wyłączonym TV (słuchanie CD z odtwarzacza DVD)? Proszę o porady i z góry przepraszam, jeżeli gdzieś napisałem jakąś mega herezję PS zapomniałem dodoać, żę w grę wchodzi tylko nowy sprzęt.
×
×
 • Utwórz nowe...