Skocz do zawartości

Złom

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Złom

 • Ranga
  Debiutant
 1. Nie, nie. Wycofałem się z tamtego wzmacniacza i teraz bezpośrednio łączę gramofon z radiem ("Bolero"), z którym mógł kiedyś lata 60' pracować, chciałem skompletować oryginalny komplet. Problem tkwi właśnie w tej konfiguracji, a raczej w warkocie płynącym z głośnika, zamiast dźwięku...
 2. Kontynuując temat tego gramofoniku. Udało mi się zorganizować radioodbiornik Bolero 3281, czyli sprzęt do kompletu z epoki. Oczywiście wewnątrz zrobiłem porządek, dzisiaj pierwszy raz podłączyłem do sieci. Działają wszystkie lampy, prócz tej pentodki z frontu (nie świeci się). Udało mi się wyszukać jedną stację (RMF Classic na UKF'ie). Wreszcie podłączam gramofon i właściwie albo głośniki mają zakłócenia, albo jest zupełna cisza. Na panelu tylnym Bolero przy złączu do gramofonu jest właściwie tylko oznaczenie "E" przy jednym z dwóch gniazd. Sprawdziłem który kabel odchodzi "od igły" w gramofonie i podłączałem go w różnych konfiguracjach, z tym samym marnym skutkiem. Nie wiem, czemu zestaw nie bryka, może ktoś odpowie na to pytanie, a nawet coś poradzi?
 3. Witam, mam pytanie... Jak podłączyć dwie złączki "banany" z gramofonu Fonica G-250 do jakiegokolwiek wzmacniacza, który posiada złącza tego typu: Podgląd... . Z góry dzięki, nie mam pojęcia jak to złożyć. Być może sporo mieszam. Z góry przepraszam za nieogarnięte pytanie.
×
×
 • Utwórz nowe...