Skocz do zawartości

refox

Uczestnik
 • Zawartość

  21
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Witam! Ja właśnie kończe temat o stereo do takiej samej muzyki. http://forum.audio.com.pl/Szukam-stereo-do...nicznej-t33991.
 2. Nie. Ja miałem na myśli to całe grzanie i wygrzewanie. Szukanie CD cały czas w toku:) Jak wypadło by porównanie Dali 850 i Monitor Audio BR6 w przypadku muzyki elektronicznej i tej pozostałej o której wspominałem. Pisze o tym ponieważ pokusił mnie do tego opis brzmienia na tej stronie.
 3. Ten model polecany przez Was Nad C372 CD, nie mam pojęcia. Szukam czegoś, czytam opinie. Nie wiem czy dobrze uważam, ale dobrze jak odtwarzacz jest z dużą rozdzielczością- czy jakoś tak i w przypadku elementów stereo chyba lepszy nowy niż używany, bo w przeciwieńswtie do kolumn i wzmacniacza czas i użytkowanie nie poprawia jego jakości. nic nie mam, wszystkie skarby młodości po rozdawałem młodzieży po rodzince i teraz właśnie pomagacie mi kupować
 4. Witam! Ano to tak, dzięki waszym poradom zdecydowałem się na NAD i DALI- więc teraz szukam ogłoszeń, aby nie kupowac z pierwszego lepszego. W czasie czekania na ogłoszenia wybieram CD
 5. Nie. Inaczej sam bym się nie męczył i was przy okazji
 6. Jeżeli te cantony dostają rezonansów przy gitarach to strasznie źle. Sam osobiście rzadko słucham gitar, ale z żoną w wolne dni, słuchamy gary moora, santany i innych tego typu muzyków. Także chyba kompromisem- jakość i niskie pasmo przenoszenia będą kolumny te Dali 850. A wzmacniacz niech będzie też ten Nad polecany przez kolegów. Teraz przydałby się jakiś CD i kable do kolumn. Jakie minimalne ceny powinny mieć te kolumny dali i wzmacniacz nad aby było wiadomo, że ktoś nie opuszcza ceny z powodu ukrytych uszkodzeń i chce się pozbyć sprzętu?
 7. Myryad a konkretnie jaki? A drugi wzmacniacz? I jak opiszesz brzmienie swojego zestawu. Wyszło na to, że trudniej znaleść sprzęt do techno niż do muzyki na poziomie.
 8. Może się i kupy nie trzyma moje gadanie, ale co można ode mnie wymagać- jestem cymbałem jeżeli chodzi o sprzęt grający. Ale jak patrze co się dzieje na forum- kolega z ilością ponad 2 tysiące postów doradza wzmacniacz do techno który zaraz jest kojarzony z muzyką jazz. To się dopiero kupy nie trzyma, teraz pytanie komu wierzyć. Nie wiem czy dobrze myśle ale marka Dali też mi się kojarzy z bardziej ambitną muzyką niż klubowa. na max w prawo może nie, ale czasem jak się słucha ciszej można sobie dźwięk umocnić- kręcąc oba pokrętła kilka milimetrów na plus. Czytając co ludzie piszą o Nad C372 można odczuć wrażenie, że bardziej mu do techno niż tym innym polecanym wcześniej. W 2011 roku pisałeś, że masz cantony i słuchaz elektroniki. A jaki masz wzmacniacz?
 9. Aby przy dużych głośnościach wysokie nie jazgotały, a niskie nie charczały od zniekształceń. To denon odpada. Za niska? Sprzedaż wewnątrz rodzinna. Czy to oby najlepszy wybór do muzyki elektronicznej?
 10. rafal735r Stosuje zasady netykiety, co Ci nie pasuje. Powiedziałem, nie mam na paliwo żeby jeździć w miejsca gdzie można słuchać przed zakupem.
 11. Nie mówię, że pod zły adres. Nie jestem prymitywem, który chce tylko łup łup łup i wybiera coś z napisem: /demon bass/ Pokrętła wysokie-niskie - czy można mnie nazwać audiofilem? Ja bym się nie odważył! PS. Pomysł też, jakiej ja muzyki słucham Powiem szczerze, że cena tego wzmacniacza jest dla mnie kolosalna. Nie wiem czy mnie stać wydać tyle pieniędzy na wzmacniacz, jak nie samą muzyką człowiek żyje. Od początku zakładałem maksymalnie 1500zł na wzmacniacz. Da się coś wybrać do takiej kwoty? A czy warto do mojej muzyki i wybranych kolumn kupić Denon PMA-1510 AE bo mam okazje za 1800zł Drugie moje pytanie brzmi: czy wzmacniacz ma coś do pasma przenoszenia? Czy tylko głośniki są za to odpowiedzialne?
 12. A czy ten EXPOSURE 3010s ma ręczną regulacje tonów? Co oznacza określenie "gra ciemno", "gra jasno" ?
 13. Jaki wybrać wzmacniacz do kolumn: Dali 850 Canton Ergo Tak, aby dobrze wykorzystać niski poziom przenoszenia. Chciałbym, aby wzmacniacz miał duży zapas przesycenia tonów niskich i wysokich. I oczywiście bardzo niski poziom zniekształceń przy bardzo dużych głośnościach. Chciałbym, aby w efekcie końcowym przy słuchaniu w domu zestaw nie okazywał tego, że się męczy i gra na skraju możliwości. Żeby podczas podgłaszania niskie tony nie słabły tylko schodziły w dół i się robiły głośniejsze, a wysokie nadążały nad tym proporcjonalnie i nie stwarzały jazgotu pisków, które psułyby wszystko. Jestem mocno za: Dali 850 i Canton Ergo RC-L
 14. To były sklepy bez warunków do słuchania. Na stanie mieli kilka tanich modeli, reszte pokazywali mi na komputerze i pytali które zamówić. Taki sklep. Nie mam pieniędzy ani czasu na wycieczki po porządnych sklepach.
×
×
 • Utwórz nowe...