Skocz do zawartości

cptgoldd

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O cptgoldd

 • Ranga
  Debiutant
 1. cptgoldd

  Jakie kolumny do Grundig Fine Arts A903?

  Wzmacniacz kupiony. Teraz tylko czekać aż przyjdzie. Wygląda beznadziejnie, ale mam nadzieje, że będzie za to pięknie grał. Miałem zwiększać budżet, a zamiast tego zaoszczędziłem. Będzie więcej pieniędzy na gramofon, który mam zamiar kupić w najbliższym czasie. Oprócz gramofonu pozostaną do kupienia kabelki bo teraz gra to na jakichś najtańszych z marketu. Głośnikowe to będą pewnie Alphard da vinci, a interkonekty zostawie na poźniej jako ostatni szlif. Póki nie skończę remontu i nie ustawię dobrze kolumn nie będę miał niestety zbyt wiele do powiedzenia o brzmieniu bo teraz stoją one zbyt blisko siebie i scena jest wąska i dosyć płaska. Jak już trochę osłucham sprzęt w odpowiednich warunkach pomyślimy nad interkonektami. Bardzo dziękuje za dotychczasową pomoc.
 2. cptgoldd

  Jakie kolumny do Grundig Fine Arts A903?

  Głośnik w Dali 850 udało się naprawić z czego oczywiście jestem bardzo zadowolony(obie kolumny grają tak samo, a myślę, że zauważyłbym różnicę w nagraniach, które bardzo dobrze znam). Na razie stoją one w mniejszym niż docelowy pokoju i nie są zbyt dobrze ustawione, a do tego napędza je stara wieża samsunga, a już bardzo cieszą nisko schodzącym basem. Reszta aspektów brzmienia też jest niczego sobie dlatego nie mogę się doczekać kiedy mój zestaw zostanie skompletowany. Remont docelowego pomieszczenia trwa i pewnie skończy się za jakieś 2 tygodnie. W tym czasie rozglądam się za Fine Artsem V3 i stąd małe pytanie: Czy rzeczywiście to Fine Arts V3 tylko w innej obudowie bo cena bardzo kusząca: Aukcja I jeszcze jedno pytanie do użytkownika f1angel: napisałeś w innym temacie, że masz CD3 Grundiga, jeśli mógłbyś napisać jak on gra w porównaniu z innymi CD tańszymi/droższymi byłbym bardzo wdzięczny ponieważ ja niestety nie mam jak go skonfrontować z innymi modelami, a jestem bardzo ciekawy takiego porównania.
 3. cptgoldd

  Jakie kolumny do Grundig Fine Arts A903?

  Przez jakiś czas nie pisałem bo miałem dużo na głowie. Kolumny(Dali 850) już u mnie są. Niestety coś było nie tak z jednym głośnikiem niskotonowym(jakby coś lekko ocierało się o wewnętrzną membranę z celulozy, najprawdopodobniej coś przesunęło się/obluzowało się w transporcie) dlatego poszedł do naprawy. W niedzielę wyjeżdżam na tydzień i mam nadzieję, że po tym czasie będę miał już w pełni sprawne kolumny. Co do wzmacniacza V3 nie pojawił się na razie na aukcji, ale nadal mam sporo czasu bo po wyjeździe czeka mnie jeszcze remont pokoju, w którym będzie stał zestaw. Na aukcji jest teraz V1 i w związku z tym mam pytanie czy mógłby ktoś z grubsza chociaż napisać czym różnią się między sobą modele V1, V2, V3 Grundiga? Jeśli nie uda mi się za jakiś czas kupić Fine Artsa to możliwe, że po prostu zwiększę budżet i poszukamy czegoś innego. Na koniec mała dygresja. W jednym z tematów f1angel napisał, że wyświetlacze w odtwarzaczu CD mogą powodować zakłócenia. Szczerze powiedziawszy byłem co do tego sceptyczny, ale słuchając muzyki na słuchawkach z Grundig Fine Arts CD3 wyłączyłem wyświetlacz i rzeczywiście odczułem poprawę. Na początku myślałem, że to tylko autosugestia, więc wykonałem mały eksperyment. Mianowicie, kiedy CD był włączony, ale muzyka nie grała na wzmacniaczu słuchawkowym podkręciłem potencjometr(przy tej głośności muzyki słuchać by się już nie dało) i oprócz zwykłych szumów,które słyszałem np: z iPoda było słychać dodatkowy hałas(dosyć piskliwy dźwięk). Po wyłączeniu wyświetlacza zakłócenie ustało. Pobawiłem się chwile włączając i wyłączając wyświetlacz i teraz już zawsze będę słuchał z wyłączonym.
 4. cptgoldd

  Jakie kolumny do Grundig Fine Arts A903?

  V3 na razie nie ma na allegro, ale jest Philips FA 960, o którym f1angel pisał w innym temacie, że to klony. Czy rzeczywiście różnią się tylko obudową?
 5. cptgoldd

  Jakie kolumny do Grundig Fine Arts A903?

  Poczytałem trochę o tych kolumnach i rzeczywiście w tym przedziale cenowych i moich preferencjach mogłoby być cieżko. Dlatego jednak wymiana wzmacniacza chociaż może przed sprzedażą sprawdze czy rzeczywiście nie będzie dawał rady. Teraz czeka mnie polowanie na V3 chyba że macie jakieś lepsze propozycje do kolumn Dali 850 w budżecie do ok. 500zł.
 6. cptgoldd

  Jakie kolumny do Grundig Fine Arts A903?

  Kolumn jeszcze nie kupiłem. Wszystko jest do odkręcenia aczkolwiek teraz zastanawiam się czy je wziąć i wymienić wzmacniacz właśnie na Grundiga Fine Arts V3 czy jednak szukamy innych kolumn? Co o tym myślą bardziej doświadczeni koledzy? Chociaż raczej skłaniałbym się jednak ku innym kolumnom.
 7. cptgoldd

  Jakie kolumny do Grundig Fine Arts A903?

  Nie widziałem Twojej odpowiedzi i sugerując się znalezionymi w internecie informacjami odnośnie współpracy głośników 4 ohmowych ze wzmacniaczem 8 ohm(wzmacniacz może się bardziej grzać, ale przy niezbyt głośnym słuchaniu powinno być ok) i tym, że to mocny wzmacniacz i kolumny o dużej skuteczności skontaktowałem się ze sprzedającym i wstępnie jestem z nim dogadany. Teraz pytanie czy odkręcać wszystko czy zaryzykować? Muszę sprawdzić jakie w moim wzmacniaczu występują zabezpieczenia odnośnie przegrzewania czy innych niebezpiecznych sytuacji. W ostateczności można by wymienić wzmacniacz jeśli za bardzo by się grzał. Jakieś rady?
 8. cptgoldd

  Jakie kolumny do Grundig Fine Arts A903?

  Z tego co widzę w specyfikacjisą to kolumny 4 ohmowe, a Grundig Fine Arts A903 to wzmacniacz nominalnie 8 ohmowy. Czy to nie będzie problemem?
 9. Witam! Posiadam wzmacniacz Grundig Fine Arts A903 i odtwarzacz Grundig Fine Arts CD3. Chciałbym do nich dobrać kolumny niestety nie wiem, które modele mogłyby spełnić moje oczekiwania dlatego bardzo proszę o pomoc. Kolumny będą grać w pomieszczeniu o powierzchni 25m2, a budżet jaki mogę na nie przeznaczyć to ok. 1200zł(jeżeli będzie jakaś dobra okazja mogę go trochę naciągnąć). Sprzęt używany ze względu na lepszą od nowego w tym samym przedziale cenowym jakość dźwięku, a także mniejsze straty przy odsprzedaży(gdyby jednak nie trafił w moje gusta). Muzyka jakiej słucham: 90% Hip Hop, 10% inne gatunki. Dźwięk jakiego oczekuję: bas powinien schodzić nisko i być zróżnicowany w brzmieniu, a przy tym dobrze kontrolowany(nie może on zagłuszać reszty pasma). Wysokie tony nie mają kaleczyć ucha(bardzo nie lubię takiego męczącego na dłuższą metę dźwięku). Nie wymagam holograficznej sceny i analityczności zamiast tego wolałbym MUZYKALNOŚĆ, aby dźwięk nie męczył i nie nudził. Brzmienie lekko ocieplone bądź naturalne. Jakie modele kolumn mogą dać takie brzmienie razem z resztą mojego sprzętu? Niestety trudno mi dokładniej opisać dźwięk jakiego oczekuję. Obecnie muzyki słucham na słuchawkach KOSS Pro DJ100 ze wzmacniaczem PA2V2 z iPoda 4 bądź CD. W dźwięku z tego zestawu brakuję trochę niskiego basu i jest on dosyć analityczny, dlatego teraz szukam czegoś innego. Bardzo proszę o pomoc.
×