Skocz do zawartości

puchat

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez puchat

 1. Udało sie . Tak więc jaki wzmacniacz i kolumny byście polecili? I czy może są jakieś kolumny które można by powiesić na ścianie w pokoju bez telewiozra?
 2. Cóż niestety to sprzęt do mieszkania rodziców i Mama chciała takie rozlokowanie . Ja swoje, ona swoje. A pomijając rozlokowanie jakie sprzęt byś polecił?
 3. Ok. To zmienia postać rzeczy. Dzięki wielkie. Cóż jeśli nie był by to amplituner to do tego jeszcze tuner radiowy. No i odtwarzacz Cd/DVD/BlueRay ale to wtedy może przekroczyć 6000. Tylko nie dam rady ustawić kolumn tak żeby wyszedł ten trójkąt. Muszą stać z tyłu. miejsce w którym siedzę znajduje się pod samą ścianą na przeciwko telewizora. Czy jeśli będę dostawał dźwięk z boku to nadal jest to nieciekawe? (Wiem, że z gdy były przed mną było by najlepiej ,sam też gram koncerty ,ale jest to niewykonalne z powodu stojącego tam kominka, przejścia i schodów). I w takim razie jakie kolumny wiszące nadawały by się do drugiego pokoju bez telewizora?
 4. Co do kolumn nie mam takich ale mój stary zestaw pracuje na Technicsie z innymi Jamo już bez szwanku 17 lat . Stąd mój wybór. Co do muzyki słucham hard rocka oraz heavy/power metalu ale czasem trafi się też coś innego. W sprawie rozmieszczenia kolumny. Chciałem powiesić je na ścianie tak by głośniki były ustawione w kierunku środka pomieszczenia. Dekoder ,odtwarzacz oraz wzmacniacz stoją tam gdzie na rysunku jest prostokąt "AMP". Kable nie są problemem ponieważ jeden będzie szedł po kanapą ,drugi za szafką a do drugiego pokoju przeprowadzę je pod sufitem. Ale czy takie rozstawienie nie spowoduje jakiejś "pustki" w dźwięku podczas oglądania filmów? Kwota którą chciałem przeznaczyć to około 6000 zł.
 5. Witam! W najbliższym czasie chciałbym złożyć u zestaw nagłaśniający. Lecz jest on niestety mocno zagmatwany. Chciałbym w niego wpiąć dekoder oraz odtwarzacz filmów i płyt CD. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem było by kino domowe lecz niestety zmusiło by mnie to do skucia ścian w całym pokoju . Poszukuje amplitunera do którego mógłbym podłączyć dwa zestawy takich kolumn Jamo S 718. Dwa ponieważ chciałbym żeby w pokoju z telewizorem jak i w pokoju obok były kolumny, a także bym mógł wybierać na amplitunerze który zestaw w danej chwili działa (dodałem schematyczny rysunek rozlokowania wszystkiego w pomieszczeniach). Myślałem żeby podłączenia wyglądały tak: Dekoder-Amplituner (audio) Dekoder-Telewizor (wideo) Odtwarzacz-Amplituner Zestaw ma głównie służyć do słuchania muzyki. (dlatego też chciałem mieć kolumny w obydwu pokojach), a rzadziej do oglądania filmów. Co możecie mi doradzić, polecić i co w moim pomyśle należy skorygować? Pozdrawiam Bartek [attachment=4087:Schemat.pdf] Schemat.pdf
×
×
 • Utwórz nowe...