Skocz do zawartości

saintpetrex

Uczestnik
 • Zawartość

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez saintpetrex


 1. Cześć Wszystkim!

  Proszę o pomoc w doborze DACa do mojego systemu audio. Mnogość opinii i ocen trochę mnie przeraziła, więc postanowiłem postawić na konkrety i poprosić o konkretne propozycjemojego sprzętu.
  Kilka danych technicznych:
  - pokój 3x3,5m,
  - kolumny RLS Callisto III,
  - wzmak Baltlab Epoca 1v3,
  - komp (o ile to ważne) dell e6430.

  Generalnie chodzi mi dobranie DACa "ciepło" grającego. Baltlab to dość specyficzny zwierz, przede wszystkim czuły i wrażliwy na resztę swojego grającego stadka. Po prostu nie chce z BB Kinga czy Dżemu zrobić Sepultury (czy czegoś w tych okolicach).

  Jeżeli chodzi o oprogramowanie kompa to jestem w trakcie badania tematu, aczkolwiek docelowo pewnie zajmę się tym mająć już całość sprzętu.

  Fajne opinie mają Hegel hd11, Cambridge Audio DacMagic Plus i Audiolab Q-DAC, a może wprost Cambridge Audio Stream Magic 6.

  Finansowo do 4 tyś.

  Z góry dzięki!

 2. Forum Baltlaba faktycznie dało wiele nowych wiadomości, ale nie wiem czy nie zbyt dużo... Myślą przewodnią stał się fakt, że epica powinna grać i najlepiej będzie się czuła ze źródłem klasy (i technicznej i finansowej) znacznie przekraczjącej mój budżet: gamut cd1, meridian 508.20 itd itp... Szczególnie często pojawiały się pozytywne opinie, tak jak Twoja belfer54, o współpracy z Docet Lectorem, ale tutaj też cena dość zaporowa. Póki co moją uwagę zwrócił arcam cd17, uscher cd7 oraz nad s500 - nie wiem co Wy na to ? Co do kabli to sieciówkę dostałem w zestawie z epicą po tiuningu właściciela, zapewniał, że daje radę. A reszta to w swoim czasie...
  Miałem wrażenie, że po zakupie kolumn i wzmacniacza będzie już tylko łatwiej, a tutaj nic z tych rzeczy, tym bardziej, że nie mam też zbytnio czasu na testowanie - odsłuchiwanie, chciałoby się przyjść wieczorem i słuchać.

  Ale dosyć narzekania, coś będę jeszcze szukał jak również czekał na Wasze propozycje, może im dłużej się wyczekam, tym satysfakcja (nie tylko dla ucha)będzie większa.

 3. Więc baltlab już na półce sympatycznie się uśmiecha. Zdaje się, że teraz nadszedł czas na kabelki, a skoro jesteśmy już ponad budżetem, to CD w następym miesiącu - na spokojnie. Prawie remont w pokoju się zakończy:)

  Jeżeli chodzi o kable to nie mam pojęcia za czym się rozglądać, tym bardziej, że rozbieżność cenowa zmierza do nieskończoności...ponad to, fajnie byłoby też dodać do kompletu kabel do komputera, w końcu filmy i chwilowo radio trzeba jakoś "słuchać".
  Co do CD to myślę, że do 1tyś zł i już z myślą o tunerze, może coś do kompletu by się udało później doskładać.

 4. Tak jak f1angel pisał zaopatrzyłem sie w RLS Callisto III i teraz myślimy co dalej...
  Co gra w Baltlabie czytałem, ale tak się na tym znam, że jakby to był reaktor atomowy to może by mi to coś powiedziało icon_smile.gif Od tego mam Was ^^
  Standów jeszcze nie kupiłem, czeka mnie mały remont w pokoju więc mi nie śpieszno, ale podejżewam, że nie pytasz bezcelowo a jestem otwarty na wszelkie propozycje.
  Wieczorem będe coś wiedział więcej na temat wzmacniacza to dam znać jak sprawa wygląda. Chyba, że jeszcze coś od Was wyskoczy ciekawego icon_smile.gif

 5. Spokojnie jak na wojnie, więc czasu pod dostatkiem i można walczyć dalej.
  Poczytałem sporo na temat NADa i powiem szczerze, że zdecydowana większość osoób poleca go do ostrej - metalopodobnej muzyki, więc nie wiem czy byłby to dobry kierunek. Ponoć blusowego ciepełka niema w nim zbyt wiele.
  Jeżeli chodzi o Baltlaba to już pewne wici rozsiałem i zobaczymy jakie będą efekty. Zdaje się tylko, że sprzęt dość wiekowy ale może da radę. W końcu do kolumn made in Polnad miło byłoby dodać patriotyczny wzmacniacz ;]

 6. Jeżeli chodzi o NAIMa to tylko to znalazłem w ostatnim czasie: allegro.pl/naim-nait-5i-i3429465159.html orazz innej beczki allegro.pl/audiolab-8200a-okazja-i3296249670.html

  Generalnie przeszukując różne stronki czuję się jak buszujący w zbożu, bo o każdym produkcie wiele jest skrajnych opinii. Ciężko o jakiś punkt zaczepienia...

 7. Na wzmacniacz mamy +/- 2000 zł. Nie ukrywam, że miło byłoby coś w tym kierunku, aby jakiś kawałek czasu na tym wzmacniaczu się opierać i tylko grupować regularnie resztę elementów (fajnie coś kupować ze świadomością, że za chwilę nie trzeba wymieniać, tym bardziej, że człowiek tematu nie ogarnia na wysokim poziomie).
  Co do kabli to cóż...niecierpliwość, bo chciałoby się coś posłuchać w końcu na poziomie.

 8. Kolumny kupiłem, ale nie przez allegro i nie ukrywam, że coś udało się ponegocjować z miłym właścicielem icon_smile.gif Jeżeli chodzi o CD to pewnie zastosuję jakiś tymczasowy środek zastępczy. W każdym razie wszystko teraz rozgrywa się wokół wzmacniacza...więc czekam, aż nie będziesz miał zbytniego "ale". Dodatkowo mam jeszcze pytanie: za jakimi kablami się rozglądać i czy standy jakieś konkretne czy bardziej pod względem wizualnym szukać ?

 9. Muzyka spod znaku "wielko buuum i joł joł" jest mi w zasadzie obca i nic się raczej w tym kierunku nie zmieni, więc wydaje mi się, że na Callisto będę mógł polegać. Jeżeli chodzi o wzmacniacz, to tutaj liczę na Twoją pomoc, bo niestety wiedzy brak a na hybił trafił to wolałbym tego nie robić. Co do CD-ka to (pewnie powiesz "o zgrozo"), póki co mógłby zestaw pograć z kompa, do czasu jak się ogarnę z innymi elemntami. Kwesia kosztów...idąc na całość, raczej trudno dochować założonego budżetu icon_wink.gif

 10. To mi dałeś zagwostkę icon_wink.gif Coś poszukałem, coś poczytałem i generalnie stwierdziłem, że nie będę kozakował z podłogowymi kolumnami. Wydaje mi się, że najbardziej odpowiadające moim wymaganiom i mając pozytywne opinie sąRLS Callisto III. Na które bym się zdecydował.

 11. 1. Generalnie nastawiłem się na podłogowe, ale nie jest to konieczne. Jeżeli jakościowo standardowe będą "lepszejsze" to nie mam nic przeciwko.
  2. Preferuję komplet od jednego producenta.
  3. Zdaje sobie sprawę, że połączenie bluesa i rocka to dość ciężki do opisania motyw. Chciałbym połączyć ciepłą, melodyjną i technicznie dokładną muzykę bluesową, w której ważne są szczegóły i instrumentalizm (szczególnie w oparciu o gitarę elektryczną) z rockiem czyli dość szorstkim, metalicznym brzmieniem. Podsumowując miło byłoby uzyskać ciepłe brzmienie o dużej głębi z zachowaniem czystości gitarowych motywów przewodnich. Dodatkowo dla muzyki koncertowej uzyskanie równowagi pomiędzy przestrzennoścą i "krągłością".


 12. Sorki za zwłokę...

  1. Komponenty: wzmacniacz, cd, radio i kolumny.
  2. W związku z małą znajomoscią tematu wolałbym sprzęt nowy, ponieważ nie wiem czy potrafiłbym wyhaczyć obiecującą używkę (jeszcze "nieujchaną"). Chyba, że faktycznie Wasze argumenty wskażą coś konkretnego, godnego zaufania.
  3. Rozbudowa w moim rozumieniu mogłaby polegać na dokupieniu w przyszłości lub zastąpieniu elementu, który ze względu na ograniczony budżet byłby trochę słabszy jakościowo.
  4. Mile widziany secik jednego producenta ze względu na walory estetyczne.

  Pozdrawiam

 13. Dzień dobry wszystkim!

  Jak większość osób zwracam się z prośbą o pomoc w doborze sprzętu. Długi czas czytania forum nieco rozjasnił mi temat, ale ilość danych jest trudna do ogarnięcia, tym bardziej, że jestem w temacie laikiem...
  Więc w skrócie:
  - budżet: 3000-4000zł
  - sprzęt: nowy
  - pokój: 15m^2
  - rodzaj muzyki: blues-rock, sety akustyczne i symfoniczne (coś w stylu: dżem, perfect, gary moore, ten years after, led zeppelin, eric clapton)
  - miło widziana możliwość rozbudowy w przyszłości.

  Z góry dzięki za wszelkie propozycje i przepraszam jeżeli ta wiadomość to powielanie innych już tutaj zamieszczonych.
×
×
 • Utwórz nowe...