Skocz do zawartości

ichbla

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez ichbla

 1. Już zaczynam zbierać na coś zdecydowanie lepszego do dużego pokoju (30 m2), lecz to raczej odległe plany. Niestety lecz nie miałem możliwości odsłuch w swoim pokoju lecz odsłuch miał miejsce w pomieszczeniu o zblożonym umeblowaniu oraz powierzchni (12 m2). Kolumy przyszły do mnie wczoraj od razu je rozstawiłem w pokoju i grały jak dla mnie naprawdę dobrze więc wydaje mi się że nie wiele odbiegała jakość dźwięku w porównaniu do odsłuchu.
 2. f1angel, dzięki za pomoc i sugestię. Jestem już po odsłuchach i po zakupie. Zdecydowałem się na Taga TAV-606. Słuchałem ze swoim amplitunerem następujących zestawów: - Taga TAV-606 - nowe, - Pylon Pearl 20 - nowe, - Jamo s506,- nowe, - Mission M33i - używane, - Quadral Quintas 5000 - nowe, Z tych wszystkich zestawów najbardziej przypasowała mi Taga. Grała delikatnym, miękkim basem i nie gubiła się przy utworach bardziej dynamicznych lub z większą ilością instrumentów. Pylony delikatnie się rozjeżdżały, a czasem miałem wrażenie braku niektórych instrumentów. Mission znów nie ogarniały wyższych tonów, miałem wrażenie że delikatnie szumi zamiast grać właściwym dźwiękiem, a przy Jamo zbyt uwypuklony był bas co zdecydowanie mi nie odpowiadało. Quadral Quintas 5000 natomiast były odnośnikiem który grał bardzo fajnie lecz zdecydowanie przekraczał mój budżet i posłuchałem ich tylko i wyłącznie z czystej ciekawości.
 3. Amplituner zostaje i przechodzimy do mniejszego pokoju, czyli powierzchnia pomieszczenia odsłuchowego nieco ponizej 12 m2. Pokój jest słabo umeblowany- fotel biurko i jeden regal z papierami, zachodzi on w lekki kwadrat, dokladny wymiar 3,4x3,5.
 4. Nikt, nic nie podpowie/doradzi?
 5. Bardzo się cieszę że Cię rozbawiłem, natomiast piszę na forum aby uzyskać pomoc. Wybacz moją nieznajomość tematu i próbę "wzięcia wszystkiego na chłopski rozum" natomiast akustykiem czy też fizykiem nie jestem, osobiście mogę Ci pomóc w zupełnie innych kwestiach stąd też mogę nieco błądzić między wieloma błędnymi teoriami. Skoro twierdzisz że lepiej jest zakupić jakiś zestaw z drugiej ręki to proszę zaproponuj coś . Jak wspomniałem znawcą tematu nie jestem w związku z czym pozwoliłem sobie zadać pytanie do osób bardziej obeznanych z tematem. Co do odczuć muzycznych to jakoś specjalnie wybrednym słuchaczem nie jestem jak i również specjalnie osłuchany nie jestem stąd też zestaw średniej niskiej klasy będzie wydawał mi się jak najbardziej poprawny.
 6. Dzięki za odpowiedz i wzbogacenie mnie o nie mały zapas nowych wiadomości. Rozumiem w tym momencie istotę sprawy natomiast co do poziomu głośności to jestem zdecydowanie fanem słuchania muzyki cicho, nienawidzę dudnienia, łomotania i wyciągania ze sprzętu 200% jego możliwości, mieszkam w kamienicy i przypuszczam iż sąsiedzi podzielają moje zdanie a sprawność rzędu 90dB oferują fronty od Taga TAV-606. Ponadto, co do nagłośnienia pomieszczenia to nie jest konieczne nagłośnienie całego pokoju w sposób równomierny, wystarczy nagłośnić jego połowę, czyli część w której znajduje się wypoczynek. W ostateczności mogę zgodzić się na przeniesienie sprzętu do drugiego pokoju który w tym momencie robi za biuro. Pokój ma powierzchnię około 12 m2. Co do kolumn sorround to zestaw ma być w miarę uniwersalny czyli poza muzyką filmy. Natomiast jak rozumiem przy tym amplitunerze nie ma to najmniejszego sensu. Wystarczy sam zestaw 2.0.
 7. Witam, Poszukuję dwóch kolumn podłogowych plus ewentualnie surround do amplitunera Pioneer SX-550 ( pełna specyfikacja http://www.hifiengine.com/library/pioneer/sx-550.shtml ). Słucham przede wszystkim utworów gitarowych (rock ,punk, metal, rapcore), a w chwilach relaksu utworów bardziej "klasycznych"- skrzypce, fortepian. Mój budżet to 900 zł. Powierzchnia pomieszczenia odsłuchowego około 30m2. Co możecie polecić? Osobiście zastanawiam się nad TAGA HARMONY TAV-606 V.3- zestaw 4.0 (TAV-606F V.3 + TAV-606S V.3)- nowe lecz pod uwagę biorę również następujące zestawy używane: Wharfedale Crystal2-30 + Wharfedale Crystal 10 Wharfedale Crystal 40 + Wharfedale Crystal 10 KODA AV702F Czy ktoś z was ma doświadczenie z wyżej wymienionymi zestawami lub może polecić coś innego w ramach wskazanego budżetu? Za wszystkie sugestię i opinie z góry dziękuję.
×
×
 • Utwórz nowe...