Skocz do zawartości

logi

Uczestnik
 • Zawartość

  17
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Nikt więcej nic nie zaproponuje ?
 2. O to mnie trochę po Twoich słowach odrzuciło od Focali. To powiedzmy, że miałbym już jeden typ czyli te Indiany 255 a z jakim wzmacniaczem byś proponował abym tego posłuchał ? Jeszcze jedno jeśli chodzi o brzmienie do końca nie wiem jakiego bym chciał, ale wiem na pewno jakiego nie chcę, czyli takiego jak mam obecnie, mianowicie mówiąc swoimi słowami jest ono ostre, jasne i po paru utworach męczące uszy a wcale nie słucham głośno, raczej poniżej średniego poziomu głośności. Muzyka metalowa wcale nie musi rozsadzać ścian jeśli o mnie chodzi, to nie koncert na żywo Ale oczywiście musi być dynamika i jednak poczucie, że słucham muzyki dynamicznej i szybkich rytmów. No właśnie sprzedawcy to sprzedawcy wiadomo musi zarobić na chleb jak każdy, dlatego właśnie wolę mieć parę propozycji od was, które warto sprawdzić niż pójść do sklepu i zdać się tylko i wyłącznie na propozycje sprzedawcy, owszem mogę trafić na takiego, który będzie chciał pomóc lecz zabezpieczenie zawsze warto mieć i porównać chociażby to co oni chcą sprzedać a to co wy proponujecie.
 3. Po tych wszystkich postach zdecyduję się jednak na podstawkowe, znalazłem takie oto standy http://www.rogoz-audio.com/pl/oferta-2/sta...udio-1sb60.html i jeżeli znajdę kolumny, które będą zasługiwać na to to jestem w stanie przeznaczyć te 800 zł. Pierwotnie miały być podłogówki na krótszej ścianie i odległość do nich jakieś 4 metry ale żeby dobrze brzmiało to trzeba gałkę odkręcić głośniej, a to jest jednak blok i sąsiedzi wokoło, zatem będą monitory w odległości ode mnie jakieś 2 metry z kawałkiem na ścianie dłuższej a pomiędzy nimi stolik ze sprzętem i telewizor. Zatem jeśli dobrze rozumuję potrzebuję monitorów, które mają dobrą dynamikę w skali mikro, czy tak ? Co do tych Focali to myślałem o połączeniu ich z tym NADem, skoro nad gra ciepło a Focale ostrzej to powinna wyjść z tego całkiem dobra kompozycja. Ktoś zapyta czemu kombinuję jak koń pod górę, ponieważ jeżeli mam jechać na odsłuchy to chciałbym mieć chociaż jakieś wstępne kompozycje, które miałyby szanse się sprawdzić. I jeszcze podstawowe pytanie co do odsłuchów w salonach, jest to jakoś płatne i ile można tak normalnie licząc spędzić czasu jednorazowo oraz jak bardzo można pogrymasić ze sprzętem, wiadomo różni są sprzedawcy jednemu zależy a drugi chce sprzedać i mieć spokój. Co do terminu zakupu to nie jest to na już raczej tak około miesiąca może dwóch dlatego też założyłem ten watek aby się spokojnie doinformować.
 4. Nie nie mieszkam w głuchej puszczy ani na dalekiej pustyni mieszkam w Łańcucie jeśli o to chodzi. Owszem zgadzam się z wami, że brak mi podstawowego osłuchania a co się z tym wiąże to to iż propozycje sprzętu, które tutaj daję opierają się tylko i wyłącznie na podstawie recenzji w czasopismach oraz z forów internetowych. I na tej właśnie podstawie próbuję skompletować zestaw dla siebie, ale widzę, że nie jest to chyba dobrym pomysłem. W ostatecznym rozrachunku jestem w stanie dołożyć jakiś tysiąc złotych tak aby zestaw sprawiał mi przyjemność ze słuchania przez wiele lat.
 5. A co myślicie o Focal Chorus 705v bądź 706v lub też Indiana Line Diva 255.
 6. Oki to do kolumn dalej nic nie wiem, mętlik w głowie jeszcze większy niż miałem mam, a jaki wzmacniacz byś proponował do ewentualnego odsłuchu.
 7. Co znaczy wypróbować ? mam kupić trochę pograć i oddać do sklepu czy jak ? Nie to, że mi nie zależy ale nie dam prawie 4 tys za używaną kolumnę bo ile z tego budżetu, który mam na ten cel zostanie na resztę, czyli wzmacniacz, odtwarzacz nie mówiąc już o kablach. Ten ATC, który proponujesz przecież tyle kosztuje. I owszem zależy mi na brzmieniu ale nie jestem audiofilem po prostu chcę czerpać przyjemność ze słuchania.
 8. Gdzieś jeszcze wyczytałem, że Monitor Audio BX5 radzą sobie nieźle z mocniejszą muzyką, prawda to? A co powiecie na temat polskich STX model 250 bądź 300. W jednym czasopiśmie model 250 został oceniony jako 98/100 czy coś koło tego. Jednak wolałbym podłogówki niż monitory, w przypadku monitorów dochodzi jeszcze koszt podstawek a te lepsze też niemało kosztują, zatem wolę już kolumnę podłogową. Proszę o to już po raz kolejny czy nikt tutaj nie słuchał podobnej muzyki na jakimś konkretnym zestawie i nie mógłby mi powiedzieć. Tak zaraz pewno znowu usłyszę, że idę na łatwiznę ale nie widzę niczego złego w tym iż chcę skorzystać z czyjegoś sprawdzonego systemu czyli, że wzmacniacz x z kolumnami y w cenie jaką podałem będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie mam się co oszukiwać i szukać na siłę sprzętu idealnego, takiego nie ma, na pewno w tym przedziale cenowym, po prostu proszę o propozycje zestawu którego da się słuchać z przyjemnością przez dłuższy czas, bez wnikania i analizowania poszczególnych zakresów muzyki bo nie o to mi chodzi i nie na tym mi zależy. Zresztą nie wiem do końca czy sprzęt typowo audiofilski jest w ogóle dobry do takiej muzyki, dlatego też proszę o porady aby nie wyrzucić ciężko zarobionych pieniędzy w błoto.
 9. Czyli co nie podłogówki w takim pokoju nie mają sensu? I jeszcze jedna porada od was jeśli można, na której ścianie lepiej umieścić głośniki na krótszej czy dłuższej. A na przykład Epos Epic 2 nadawałyby się do mojej muzyki?
 10. Nie chodzi mi o to aby ktoś za mnie szukał, tylko o propozycje za jakim sprzętem w ogóle mam się oglądać aby muzyka, której słucham dobrze na nim brzmiała.
 11. Kolega "f1angel" dosyć mocno dał mi do myślenia, a zatem załóżmy, że się przełamię i będzie to coś z używek. Jakie byłyby w takim razie Twoje propozycje, oraz jeśli można ładnie poprosić jakie ewentualnie propozycje ze sprzętu nowego. Do kolegi, który napisał cytuję "Oj ta dzisiejsza młodzież..." młodzieżą to byłem dawno dawno temu ale od razu poczułem się młodziej Nie chodzi o to, że nie chcę w ogóle nigdzie pojechać lecz jadąc też powinienem mieć jakieś propozycje sprzętu, przecież nie będę słuchał wszystkiego czego mają na stanie, bo zgłupiałbym do reszty jeszcze bardziej niż jestem
 12. Wiesz dla mnie 6 tysięcy to jest bardzo dużo pieniążków, dla Ciebie może jest inaczej, ja jednak nie chciałbym wywalić takiej kasy na używki, które nie wiadomo jak były katowane i ile pociągnął. Czyli co na jakieś konkretne propozycje sprzętowe nie mam co liczyć ?
 13. Okno z tyłu ale kolumny będą od niego jakiś 1 metr. Na całość systemu mam zamiar przeznaczyć około 5 - 6 tysięcy, ale stawiam tylko i wyłącznie na nowy sprzęt. Mówisz o lepszej elektronice czyli konkretnie co mógłbyś polecić ?
 14. Oki co do konkretów to sprawa wygląda następująco pokój 5x3 kolumny będą stać na ścianie 3 metrowej z tyłu za nimi jest okno czyli firanki i zasłony. Preferencji brzmieniowych jako takich specjalnie nie posiadam, ponieważ obecnie korzystam z mini wieży tak więc praktycznie jaki sprzęt bym nie kupił i tak będzie lepiej od tego co jest w tej chwili, przede wszystkim jednak nie może to być dźwięk ostry, w metalu jest dużo talerzy zatem coś co nie będzie za bardzo eksponować tych zakresów, oraz żeby po godzinie czasu okazało się że na dziś słuchania koniec bo uszy bolą. Nic nie jest jeszcze kupione zatem wszystkie furtki są otwarte. Czy po takim przedstawieniu sprawy mogę liczyć na waszą pomoc
 15. Z tym chodzeniem tu i tam jest gorzej, ponieważ mieszkam w małym miasteczku i sklepów ze sprzętem brak. Dlaczego NAD, gdzieś kiedyś wyczytałem, że właśnie do tego typu muzyki jest najlepszy. Sam rozważam oprócz NADa któryś z tańszych modeli Yamahy AS-500 bądź 700. Jakie zespoły np. Within Temptation, Nightwish tylko pierwsze płyty bo to co jest teraz to ;( , poza tym power metal np. Rhapsody oraz trochę death. A sprzęt chcę tylko nowy.
×
×
 • Utwórz nowe...