Skocz do zawartości

Rzucamrybami

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Rzucamrybami

 • Ranga
  Debiutant
 1. Hmm, zgadza się. W nowym tv przy scart są napisy RGB i Video, bez audio - za nie odpowiada digitial audio out. Zakładam, że w takim razie muszę jakoś połączyć amplituner z tym gniazdem (chyba kablem optycznym)?
 2. Rozumiem. A jakie mam w takim razie możliwości? Dlaczego aktualnie zestaw nie działa? W zasadzie nic się przecież nie zmieniło. Do starego tv dvd i amplituner były podłączone przez scart i wszystko był ok, a przy takim samym połączeniu nowego telewizora, kolumny już nie grają. Tak szczerze mówiąc to jak się do nich przyłoży ucho, słychać jakiegoś słabe, zdeformowane dźwięki (coś w stylu sytuacji kiedy słuchawki są nie do końca włożone do gniazda).
 3. Witam serdecznie! Mam następujący sprzęt: amplituner philips fr 996, dvd philips 772, subwoofer sony (modelu nie znam), tv Panasonic TX-L37E30E, dekoder popularnej enki i jakieś antyczne nieużywane video. Zanim zmieniłem telewizor na obecny, miałem jakiś stary kienspokowy model philipsa i wszystko było połaczony w taki oto sposób: dvd z amplitunerem kablem optycznym; dvd z telewizorem przez eurozłącze; do wspomnianego eurozłącza wychodzącego z dvd dołączały również jakieś kable z amplitunera i razem wszystko było podłączone do tv; dekoder do tv również przez eurozłącze. Aktualnie po zmianie telewizora nie mam pojęcia jak to podłączyć. Dekoder z tv połączyłem przed hdmi i działa. Nowy tv ma również wejście na eurozłącze, więc niczego nie zmieniałem, podłączyłem do niego kabel wychodzący z dvd i myślałem, że wszystko będzie ok, ale nie jest. Dźwięku na kolumnach kina domowego nie ma. Czy wystarczy kupić przejściówke scart-hdmi i w ten sposób połączyć dvd z tv?
×
×
 • Utwórz nowe...