Skocz do zawartości

Damagus

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Damagus

 1. Stasiu, tylko na Ciebie mogę liczyć. Spróbuję jeszcze różnych kombinacji jak co to dam znać.Chcę powiedzieć, że nie jest to jakiś dźwięk , który rzuca się natrętnie na uszy ale tylko w przypadku bliskiego kontaktu ucha z kolumną. Więc może to trochę moje "pseudoaudiofilskie" podejście do tematu, ale jednak trochę to słychać. Pozdrawiam Ciebie.Pa.
 2. Witam. posiadam kino Onkyo TX SR 505 + DVD Onkyo DV SP 405 oraz kolumny Jamo S 606 HCS3 z subem 200. Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych (gdyż ja mam standardowe pojęcie) czy w tej konfiguracji jaką posiadam jest normalne, że podczas używania formatów DTS Neo czy też Prologic II do konwersji źródeł dwukanałowych słyszalny jest w kolumnach satelitarnych świst, szczególnie w trakcie dialogów - podobny do tarcia steropianem o szkło. Słychać go najbardziej z bliskiej odległości, gdy się przystawi ucho do satelitki. nadmieniam, że podczas odtwarzania prawdziwego sygnału Dolby Digital lub DTS nie ma tego efektu i dźwięk jest czysty. Mam więc dylemat czy reklamować amplituner czy też jest to normalne zjawisko, a może jeszcze wchodzi w grę inny powód. Nie wiem, może okablowanie lub inne interferencje i fale magnetyczne, a może jakość kolumn czy już sam nie wiem. proszę o radę. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
 3. Instrukcję takową TX SR 505 posiadam ale gorzej z jej przesłaniem, bo nie mam skanera. Nie wiem jak to zrobić, żeby Ci pomóc.
 4. Wszystko połączone zgodnie z instrukcją, przeprowadziłem autokalibrację głośników i podczas odtwarzania zarówno w muzyce jak i w filmach bardzo słabo słychać subwoofer. Można by rzec,że głosniki frontowe dają więcej basu niż sub. Czuć, że coś tam lekko działa, bo jego membrana drga, ale słabiutko. proszę o rady.
 5. Witam posiadam taki oto zestaw kina domowego: Amplituner: Onkyo TX-SR505E DVD: Onkyo DV-SP405 Głośniki: Jamo S606-HCS Subwoofer: Jamo SUB 200 Chciałbym prosić kogoś, aby pomógł mi skonfigurować subwoofer, gdyż go po prostu nie słychać. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
 6. Witam wszystkich forumowiczów i proszę o porady i sugestie dotyczące zakupu odpowiedniego zestawu kolumn. Moja decyzja o zakupie Onkyo TX SR 505 i odtwarzacza dvd tej samej firmy już niemalże zapadła, ale jeśli ktoś ma odmienne zdanie to chętnie posłucham, gdyż nie jestem typem "opornika" dla dobrych rad. Nie jestem również wybrednym osobnikiem, choć dobra jakość dźwięku i obrazu sprawia mi dużo zadowolenia i chciałbym dobrać coś optymalnego i dla ucha-oka i portfela (tak. max. 4,5 tys. zł wraz z subwooferem). Pokój odsłuchowy ma powierzchnię ok. 22 m2, a kino domowe przeznaczam dla muzyki, filmów i audycji radiowych - podział zrównoważony. Zastanawiałem się nad kolumnami Jamo S 606 HCS3 lub Quadral Quintas 500. Może jednak coś z Kody. Czekam niecierpliwie na komentarze od Was. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...