Skocz do zawartości

dominek_f

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O dominek_f

 • Ranga
  Debiutant
 1. Kolumny do ok. 2000

  Słuchałem w połączeniu z Onkio TX-8020 i myślę, że zagości za jakiś czas u mnie w domu.
 2. Kolumny do ok. 2000

  Więc tak: wygrały Pylon Audio Pearl 25. Wielu odsłuchów nie przeprowadziłem z braku możliwości i czasu. Z czym porównywałem - nie pytajcie, bo nie wiem . W każdym razie testy objęły tylko zestawy do 2000. Dzięki Wam wielkie za pomoc.
 3. Kolumny do ok. 2000

  HK3700 i HK3770 - za wysokie progi na moje nogi. Nawet w połowie nie wykorzystam ich funkcji. Szukam miejsca we Wrocławiu, Wałbrzychu i okolicach, gdzie będę mógł przesłuchać Pylon Audio Pearl 25 / Onkyo TX-8020. Znacie w tych okolicach salony, w których mógłbym o ten zestaw pytać? f1angel w innym temacie doradzał koleżance, gdzie w Kielcach można szukać sprzętu audio. Też skorzystam z tych miejscówek. Za kilka dni jadę na urlop w świetokrzyskie.
 4. Kolumny do ok. 2000

  Trochę za daleko mam do Ciebie na odsłuchy. Niemniej dzięki za propozycje, na pewno wybiorę się gdzieś w okolicy na sprawdzenie, jak grają Pylon Audio Pearl 25. Naczytałem się dużo pozytywnych opinii o nich. Nie bez znaczenia jest to, że to rodzimy produkt.
 5. Kolumny do ok. 2000

  Dlaczego amplituner? Ponieważ słucham często radia i wydawało mi się, że skoro dwa elementy są w jednej obudowie i zostały zaprojektowane do pracy razem, to lepiej. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że osobny tuner i wzmacniacz będą jakościowo lepszym wyborem. Ale skoro tak twierdzisz f1angel, to ok. W takim razie proszę o propozycje kolumny + wzmacniacz + tuner. Kenwood grał z dwiema kolumnami i teraz też myślę o zestawie stereo. Nie mam czasu na filmy, poza tym audio mniej angażuje moją uwagę i nie przeszkadza w pracy. Dlaczego nowe głośniki a używany wzmacniacz i tuner (bo już nie amplituner )? Łatwiej jest chyba naprawić elektronikę. Boję się używanych kolumn, dlatego tylko nowe. Za długo ciułałem tą kasę, żeby kupić coś a później żałować. Co do ich napędu, to jeszce nie znam dokładnie budżetu jakim będę dysponował w momencie zakupu. To tylko przymiarki, które pozwolą zaplanować wydatki. Wiecie: żona, dziecko, dom i dopiero gdzieś na końcu audio. I jeszcze z zaskórniaków . Na pewno teraz chcę kupić głośniki, bo sprzedałem Altusy i w domu coś za cicho się zrobiło. Przyglądałem się Wharfedale Diamond 10.7. Czy będą dobrym wyborem do dźwięków, które będą musiały z siebie wydobyć? Dzięki f1angel za głos w temacie. Słucham więc dalej...
 6. Kolumny do ok. 2000

  Na wstępie chciałem się przywitać jako nowy użytkownik. Od jakiegoś czasu przeglądam to i inne fora związane z tematyką audio w poszukiwaniu kolumn stereo. Niestety, im dalej w las, tym ciemniej. Gdy już skłaniam się w kierunku jakiegoś zestawu, znajduje opinie o tym, że jest bee, a coś innego lepiej się sprawdzi. I zabawa w szukanie zaczyna się od nowa. Dlatego proszę Was o pomoc. Muzyka, której słucham, to w większości ciężkie brzmienia - Korn, Otep, Sepultura, Death, Illusion, Judas Priest, dużo też klasyki rocka/metalu jak Black Sabbath, Deep Purple, Dire Straits. Pomieszczenie to ok. 20 m2. Budżet - kolumny (nowe) ok. 2000. - amplituner używany, sam jeszcze nie wiem , ale coś przystającego jakościowo do kolumn. Póki co posiadam ampli Kenwood-a KRF-V5010, w perspektywie kilku miesięcy będę go zmieniał. Na co, to jeszcze nie wiem, ale mam nadzieję, że na ten temat też uzyskam tu pomoc. Do niedawna używałem Altusów 140 w połączeniu z Diorą 502, więc jak się domyślacie, nie mam ani doświadczenia, ani wymagającego ucha. Zbiorę kilka propozycji a póżniej na testy! Bardzo proszę o propozycje zestawów kolumn plus amplituner.
×