Skocz do zawartości

Pawel_8

Uczestnik
  • Zawartość

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Pawel_8

  1. W następny weekend podjadę do sklepu ze sprzętem hifi i zobaczę jak grają dobre monitory, wtedy ostatecznie będę mógł podjąć decyzję. Może mnie przekonają, choć podłogówki byłyby bardziej przyszłościowe. Co do budżetu, to chciałbym się w nim zmieścić, choć chyba lepiej dołożyć i kupić coś lepszego, powiedzmy tak do 1k. Zastanawiam się nad kilkoma modelami: - JBL E80 - Wharfedale Pro DLX-153 - Acustic Energy AE109 - Dali 505 lub 5005 - B&W DM 580 - Infiniti SM122 lub EL-40 lub RS5001 - lub ewentualnie Quadral QLX 210 Część z nich to aukcje i zastanawiam się czy warto brać udział, jak tak to ile można zapłacić. Czy któreś z tych byś szczególnie polecał lub odradzał? Jeśli mój amplituner będzie słabo grał to wtedy pomyślę nad wzmacniacz stereo, a to co mam albo zostawię do KD albo sprzedam i skompletuje ponownie za jakiś czas.
  2. Tak, tak -zdaję sobie sprawę, że to będzie 8 kolumn oraz trochę elektroniki, jednak jeśli się uda to chciałbym rozbić to na dwa pomieszczenia. Myślę, że za ok rok mógłbym przenieść kolumny stereo do większego lokum. Tak więc zastanawiam się czy kupić jednak podłogówki czy może monitory? Czy w monitorów uzyskałbym również zadowalający dźwięk u góry i na dole, tak aby bas był konkretny, ale nie dudniący?
  3. Dzięki serdeczne za zainteresowanie się tematem! f1angel, W przyszłości do tego lub innego amplitunera chciałbym skompletować KD, a do kolumn podłogowych dokupić oddzielny wzmacniacz stereo. Zamysł jest, aby złożyć dwa zestawy, ale póki co zrobić coś, aby choć trochę grało. W tej chwili słucham głównie muzyki, więc 5.1 nie jest potrzebne. Brzmienia nie potrafię się dokładnie określić, raczej cieplejszy dżwięk. Pomieszczenie w którym będzie stały kolumny nie jest duże, jednak docelowo będzie większe, dlatego pomyślałem o podłogówkach, aby za rok czy dwa znowu nie wymieniać. Co do oddalenia to w grę wchodzi odsunięcie ok 20-30cm od ściany. Czy może lepiej wziąć pod uwagę solidne monitory, jak zaproponowa Zieluwid? zieluwid, Jakie monitory polecasz?
  4. Witam wszystkich, Chciałbym zakupić kolumny podłogowe do Denona AVR1312, który nabyłem dość niedawno w rozsądnej cenie. Wiem, że amplituner jest 5.1, ale w tej chwili chciałbym zrobić z niego zestaw stereo z możliwością ewentualnej późniejszej rozbudowy. Co do przeznaczenia to trochę radio FM i muzyka z komputera po kablu hdmi. Gatunki muzyki dość różne, od klasycznej, polskie lata 90 do rocka. Pokój ma ok 19m2 (3,8m x 5m). Wstępnie myślałem nad kolumnami: - Quadral QLX 205 - Canton Fonum 600 lub 601 - Heco Victa 700 lub 701 - JBL LX 2004 lub MX1000 lub TLX420 - lub cokolwiek innego Rozbieżność jest dość duża, ponieważ na sprzęcie kompletnie się nie znam. Obserwuję to co pojawia się na allegro i olx. Kolumny chciałbym kupić raczej używane w przedziale cenowym 400-700zł. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...