Skocz do zawartości

atc_damian

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

O atc_damian

 • Ranga
  Debiutant
 1. atc_damian

  Wzmacniacz do 300 zł + kolumny do 500 zł

  Ostatecznie kupiłem Rotel RA-840 bardzo okazyjnie, bo za 250 zł. Wzmacniacz otrzymam jutro, a tymczasem kolumny właśnie dotarły wraz z podstawkami. Mam pytanie, czy można podstawki położyć na granitowe bloki? Wysokość była by wtedy optymalna.
 2. atc_damian

  Wzmacniacz do 300 zł + kolumny do 500 zł

  Była to przesyłka pobraniowa, także nawet za nie nie zapłaciłem, tylko spisałem protokół. W jakiś konkretny model Rotela celować?
 3. atc_damian

  Wzmacniacz do 300 zł + kolumny do 500 zł

  Głośniki niestety przyszły uszkodzone. Chwila szukania na Allegro i zakupiłem Tannoy M2 z porządnymi standami niewiele wykraczając poza budżet. Do wydania na wzmacniacz mam około 300 zł. Może być używany, Z marki Rotel jak na razie znalazłem RA 820B.
 4. atc_damian

  Wzmacniacz do 300 zł + kolumny do 500 zł

  Ostatecznie po odsłuchaniu Tannoy M2 i Pylon Pearl Audio Monitor zdecydowałem się na ... Tannoy M3. Pylony odpadły, gdyż M2 grały o wiele przyjemniej dla mnie. Po skalkulowaniu cen M2 i standów pod nie stwierdziłem, że rozsądniej będzie kupić M3 za cenę M2. Także kolumny już do mnie jadą, jaki wzmacniacz proponujecie?
 5. atc_damian

  Wzmacniacz do 300 zł + kolumny do 500 zł

  Też słyszałem o tych Tannoyach od wielu osób same pozytywne opinie. Nie będzie również problemu z ich ewentualną odsprzedażą. Zastanawiają mnie jednak te Piston Audio Pearl Monitor. Polska konstrukcja, opinie pozytywne. Będę musiał porównać gdzieś w Krakowie. Powiedzmy, że kolumny już wybrane (90% Tannoy M2). Jaki wzmacniacz do tego by się nadał?
 6. atc_damian

  Wzmacniacz do 300 zł + kolumny do 500 zł

  Nie rozpisałem się jakoś szczególnie, gdyż nie mam specjalnych preferencji odnośnie barwy. Gdybym już miał się określić to lubię ciepłą barwę lampowych wzmacniaczy (bez konkretnego modelu), nie lubię gdy dźwięk jest płaski, zlewa się w jedność. Ponadto zależy mi na wiernym odwzorowaniu sceny, ale to chyba zależy głównie od ustawienia głośników. Jeżeli można dobrać głośniki pod konkretną muzykę to najbliżej brzmieniowo mi do klimatów Dire Straits. Co do ustawienia głośników to z małą pomocą zrobię co w mojej mocy. Oczywiście sprzęt może być używany. Ponadto, czy jest sens kupowania karty muzycznej, bądź DAC?
 7. To mój pierwszy post na forum, także witam wszystkich. W najbliższym czasie planuje zakup wzmacniacza i kolumn. Na całość mam budżet 800 zł. Pokój ma 12 m^2, jest niestety wąski (2,3mx5,2m). Aktualnie używam zestawu Techincs EH-600, nie gra źle, ale wiele im brakuje. Muzyki słucham głównie z komputera (tylko i wyłącznie FLAC) na zintegrowanej karcie dźwiękowej oraz częściowo z odtwarzacza CD. Gatunki to jazz, blues, trochę rocka, filmowa i elektroniczna (The xx). Nie wydaje mi się bym potrzebował mocnego zestawu. Odwzorowanie ma o wiele większe znaczenie niż głośność. Jak rozumiem do takiego pokoju bardziej nadają się monitory niż podłogowe kolumny? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
×