Skocz do zawartości

margot

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O margot

 • Ranga
  Debiutant
 1. margot

  Amplituner 5.1 Pioneer VSX-424 k

  Dziękuję za odpowiedzi, nowe propozycje kolumn dopisałam do listy. Amplituner na razie zostaje, w przyszłym roku rozejrzę się za czymś lepszym. Proszę o radę, który subwoofer jest wart uwagi? Wstępnie do posłuchania wybrałam takie: Magnat Monitor Supreme SUB-302A JBL ES 250 PW JAMO SUB 360 Jeszcze pytanie na temat kabli. Jak duży wpływ na dźwięk ma jakość kabla głośnikowego?
 2. margot

  Amplituner 5.1 Pioneer VSX-424 k

  Amplituner wykrywa ile i gdzie ma podłączone głośniki, gdy uruchomi się automatyczną kalibrację MCACC. Dziś wieczorem przeprowadziłam ten proces jeszcze raz, w miejscu pokoju, gdzie basu praktycznie nie słychać i o dziwo jest zauważalnie lepiej. Jednak jakość basu pozostawia sporo do życzenia, brakuje miękkości, jest za dużo huku. Ze zwykłymi wzmacniaczami Altusy lepiej się sprawowały. Co do ustawień odcięcia zmniejszyłam do 50 Hz (najniższe dostępne) ale różnicy chyba nie ma, może to faktycznie działa tylko na sub. Szkoda mi było sprzedawać Altusów, gdyż to taki pewnego rodzaju "zabytek" ale chyba nie ma wyjścia, raczej nie przejdę z powrotem na stereo. Chciałam mieć kino domowe z mocnymi frontami ewentualnie subem a reszta głośników o mniejszych gabarytach. Wybieram się posłuchać kilku różnych par podłogówek, na liście mam między innymi: JBL ES80 JBL ES90 HECO VICTA II 701 Magnat Monitor Supreme 1002 Jamo S 506 Czy któreś z nich są w stanie zagrać możliwie ładnie i donośnie na niskich częstotliwościach?
 3. margot

  Amplituner 5.1 Pioneer VSX-424 k

  Witam z instrukcji do amplitunera wynika, że w przypadku braku suba niższe częstotliwości są kierowane na głośniki przednie, jeżeli ustawi się je jako duże i ja tak właśnie zrobiłam. Być może w trybie stereo ta opcja w ogóle nie ma znaczenia. Słucham w stereo, na jednej parze Altusów, które mi zostały z poprzedniego zestawu stereo, ponieważ aktualnie nie mam jeszcze innych głośników. Według producenta pobór prądu amplitunera wynosi 415 W. Czy dokupienie subwofera poprawi brzmienie tonów niskich? A może zmienić fronty? Pozostałe głośniki dopiero w planach ale na pewno nie będą dużych gabarytów.
 4. Witam serdecznie, zaczynam kompletować przeciętne kino domowe, wczoraj odebrałam amplituner, po parogodzinnym odsłuchu mam trochę wątpliwości i pytań. Zastanawiam się trochę nad siłą basu... Amplituner według producenta ma mieć 100 W na kanał przy 8 Ohm, pobiera w trakcie pracy 415 W czyli nie najgorzej, pozwala to mieć nadzieję, że trochę tej mocy ma... Na razie mam go w stereo, skalibrowany przy użyciu MCACC, świetnie przytemperował krzykliwą górę w moich kolumnach, wrażenia dźwiękowe dotyczące basów są pozytywne lecz pozostawiają pewien niedosyt. Brakuje tzw. niższego uderzenia. Kolumny (Altus 300), które zostały mi z poprzedniego zestawu audio, są do niego na chwilę obecną podłączone, mają oporność 8 Ohm, dość dużą moc wyjściową (150 W), głośniki basowe o średnicy 30 cm, wydaje mi się, że amplituner w tym przypadku powinien podawać moc jakieś 70 W na kanał, chyba, że się mylę? Nie znam się na tych wszystkich wyliczeniach. Mam bas ustawiony na +4 (max to +6), treble na 0, oprócz tego włączone "Phase", "EQ", "Midnight" i F.S.S.Advance. W opcjach głośniki frontowe zaznaczone jako duże, odcięcie ustawione na 80 Hz - choć nie wiem czy to ma znaczenie gdy brak suba. Ogólnie wydaje mi się, że te Altusy po prostu potrzebują więcej prądu, myślę, że na kolumnach 6 Ohm ten sprzęt zagrałby lepiej i oczywiście wiem, że amplituner tej klasy nie zabrzmi w stereo jak wzmacniacz... ale może da się coś poprawić jeszcze? Czy można się spodziewać poprawy brzemienia niskich tonów podłączając zamiast Altusów, zestaw Magnat Monitor Supreme 1002 + Magnat Monitor Supreme SUB-302A? Ktoś ma taki zestaw lub choćby subwoofer? Jak się spisuje na większej głośności? Pomieszczenie, w którym ma pracować sprzęt ma 25 m kwadratowych. 60% to oglądanie filmów lub TV, pozostały czas muzyka, różne odmiany dance, disco, elektroniczna. Pozdrawiam
×