Skocz do zawartości

grick

Uczestnik
  • Zawartość

    32
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez grick

  1. Byłem na odsłuchu tych monitorów i niestety nie jest to sprzęt dla mnie. Brakowało mi zupełnie dynamiki, dźwięk trochę jakby zakryty. Jedynie wokale zdecydowanie się wyróżniały i były super, ale warstwa muzyczna niestety nie dla mnie. Nie odnalazłem w tym frajdy (podobnie z Gold 300 było). Dla porównania mialem Focal Aria Evo N2 i większą frajdę mi sprawiało słuchanie tych głośników. Wokal gorszy, ale dynamika zdecydowanie bardziej na plus. Chyba potrzebuje jednak trochę bardziej efekciarskiego grania, niż strasznie analitycznego, no ale muszę przesłuchać trochę więcej i mam nadzieje, ze znajdę swój zloty środek.
  2. Ale nikt nie powiedział, ze będę czytał bez praktyki. Idę na odsłuchy tych sprzętów i będę podejmował dopiero wtedy ostateczną decyzję, ale muszę mieć jakiś punkt wyjścia, żeby wiedzieć w ogóle co z czym. W innym przypadku jak nie poczytam w ogóle czy nie dopytam na forum to efekt byłby taki, że kupię coś, co może i będzie fajne (a może nie), ale potem mogłoby się okazać, że w tych samych pieniądzach czy podobnych mogłem mieć coś zdecydowanie lepszego. Na to liczę, a przekonam się już niedługo na odsłuchu (choć wiadomo, że to zawsze coś innego niż warunki domowe, ale będę miał już właśnie ten punkt wyjścia czy mi to pasuje.
  3. Tak, znalazłem właśnie ten wątek i wynika z niego, ze Gold 100 do kina zdecydowanie lepiej niż Diamond. Nie wiem natomiast jak do audio wyjdzie takie zestawienie i eweneutalnie jak Gold 200 do kina i audio. Na pewno będę chciał przesłuchać, no ale do kina nie wiem czy mi się uda i jednocześnie nie wiem czy się uda w jednym miejscu i Gołdy i Pylony. Co do ceny, to zdaje sobie sprawę, ze są droższe natomiast jeżeli ta dopłata byłaby warta, to jestem w stanie to zrobić, bo chcę by to był sprzęt jednak na dłuższy czas.
  4. Huh tak czytam, czytam i trochę na tapetę weszły mi jeszcze Monitor Audio Gold 100 lub 200 wraz z centralnym do kina (pewnie C250). Będę pewnie chciał ich posłuchać razem z tym Arcamem AVR11 i najlepiej porównując do Diamondow Pylona, które myślałem, że docelowo też wjadą za Sapphire za jakiś czas. Ogólnie u mnie to wszystko będzie stało to w pomieszczeniu, ktore ma 26m2 (salon z aneksem kuchennym), z wyjściem na korytarz (około 10m2 łącznie), ale sama część odsłuchowa to 16m2. Ogólnie pewnie całość pójdzie około 30-40k, jeżeli bym jednak wszystko wymieniał, a około 20k czy 20 pare, jakbym póki co zostawił fronty od Sapphire. Dla przypomnienia sprzęt ma służyć zarówno do muzyki jak i filmów (serwisy streamingowe głownie, sporadycznie Blu-Ray 4K) a także gier. Sonos w tym przypadku poleci do sypialni. Co sądzicie o tych MA w porównaniu do Diamondów (pewnie by wjechały wersja MK2 25 lub 28 jeżeli bym w to poszedł)? Albo jakie sprzęty jeszcze warto wziąć na tapet i ewentualne odsłuchy?
  5. Dzięki za pomoc. Poszukam jakichś opcji, ale zakładam, że jakichś kolosalnych różnic nie będzie jak kupię takie za 2000 pare czy 3000 za pare, więc coś wybiorę. Dzięki za sugestie. Tak, jak chodzi o centralny, jeżeli pójdę w pylony - na co jest dużą szansa, ze względu na to, że mam już te Sapphire 25 - to wtedy wezmę ten od Diamondów. Natomiast jak chodzi o satelity, to z Pylona są właśnie Sapphire tylko lub monitory Diamonda, no ale chyba bezsensu takie monitory co za fronty by mogły robić dawać jako efektowe. Wydaje mi się, że wtedy dopłacanie 3-4 tysięcy nie da jakiegoś spektakularnego efektu w tym przypadku. Ogólnie myślę póki co zostawić Sapphire 25 (ewentualnie wymienić za jakiś czas na któreś Diamondy) + Centralny Diamond + Sapphire Sat i jakiś sub lub dwa + satelity 2 lub 4 do Atmosa i Arcam AVR11.
  6. Dzięki. Mam jakiś punkt wyjścia i poczytam trochę o sprzętach. Muszę jeszcze cala resztę dobrać, bo raczej w tego arcama będę chciał iść, żeby mieć dobra jakość muzyk i kina, ale resta sprzętów to nadal niewiadoma - czy zostawiać pylona saphire 25 i dokładać do tego czy jednak całość od nowa.
  7. Wiesz nigdy nie celuje w najtańsze i budzetowe rzeczy, bo wiem, ze najczęściej powoduje to niezadowolenie lub potem zmianę i płacenie więcej niż jakby od początku się kupiło to lepsze rozwiazanie. Nie mam jednak dużego rozeznania i nie wiem jaka polka tutaj będzie dobra. Bo widzę Tagi, które za pare potrafią kosztować za pare od 1000 do 1700zł. Generalnie jeżeli za parę udałoby się zmieścić w 2000zł będzie fajnie, jeżeli jednak dowiem się, że tańsze tez będą ok, to super lub że warto dopłacić więcej do jakichś konkretnych to też jestem w stanie to zrobić. Kwestia jest taka, że ja budżet na całość mogę powiekszyć jak pisałem na początku, natomiast jest to kwestia zasadności tego czy po prostu da mi to coś więcej. No właśnie tez mi się wydaje, ze kable do samego kina nie będą miały aż takiego znaczenia, ewentualnie te pod stereo do frontów może maja sens by w jakieś trochę lepsze inwestować, no ale nie siedzę w tym, więc wole dopytać tez i o takie kwestie.
  8. Dzięki, poszukam zatem dzisiaj wieczorem lub jutro i podrzucę. Wiesz, jeżeli coś będzie znacząco lepiej grało to wole trochę dopłacić i być bardziej zadowolony, kwestia czy są tu jakieś znaczące różnice w tych instalacyjnych głośnikach. Co do samych kabli jeszcze, to tu warto w jakieś konkretne inwestować czy nie będzie to miało właściwie żadnego znaczenia jakie będą do wszystkich głośników? Nie wiem jak to z tym faktem "kable grają" jest
  9. Ok, dziękuję! No to jeszcze będę mierzył dokładnie i ustalał czy pójść w 2 czy 4 atmosy, ale przynajmniej już wiem na czym stoję. To jeszcze kwestia samych głośników instalacyjnych co będą w suficie podwieszanym i okablowania, które tam pójdzie. Macie jakieś konkretne do polecenia, bo to coś co będę musiał już ogarnąć na dniach (+ okablowanie na głośniki tylne), bo reszta będzie już łatwiejsza do uzupełnienia nawet potem.
  10. 40-50 stopni powinno się udać z jednej i drugiej strony. Odsuniecie kanapy od ściany z tyłu 1,5m nie wchodzi w grę, ale pomiędzy atmosami tylnymi i surroundem powinno być 1,5m. Trochę szkoda, ze pójście w 5.1/2.4 wiąże się z dokupieniem sprzętu, bo chciałem ich ilość ograniczyć, dlatego finalnie o tym arcamie myślę, no ale to tez do ogarnięcia. Muszę pomierzyć to dokładnie i zdecydować ostatecznie czy 2 czy 4 na górze. A jakby miały być dwa to powinny być centralnie nad kanapa czy tez z przodu/tylu trochę?
  11. wysokość 2,62, natomiast odsuniecie 1,6 od ściany nie wchodzi niestety w grę, jest to za dużo w przypadku tego pomieszczenia - kanapa by właściwie na ten stół wchodziła. 0,5m od ściany pewnie będzie odsunięte, może 0,6-0,7 max, ale więcej już raczej nie.
  12. A ile minimum powinienem odsunąć? To jeszcze kwestia czy mi się to zgra z zaplanowanym sufitem podwieszanym wtedy.
  13. Ok, tak założyłem, ale nie byłem pewny, więc wolałem dopytać. Właśnie ten fakt dobrej jakości tego sprzętu do kina domowego i muzyki mnie przekonuje. OK, dzięki za wyjaśnienia, jest już to dla mnie zrozumiałem teraz. A co sądzicie o pójściu przy takim układzie pomieszczenia jak załączyłem w 5.1/2.4? Zastanawiam się czy zyskam tutaj dużo robiąc 4 głośniki w górze, czy lepiej pozostać przy dwóch, bo nie uzyskam specjalnie lepszych odczuć.
  14. OK, to odległość ponad metra powinna być, być może te 1,5 więc nie powinno być tak złe. Argument o braku pozycji auro 3d mnie przekonuje, bo Atmos faktycznie ma coraz więcej treści. Nie sprawdzałem własne jak się to ma w przypadku auro 3d, ale jeżeli nie rokuje to dobrze, to raczej sens pójścia w ten system ma mały sens. VOG? Czyli jak kupię AVR11 i będę chciał zrobić nawet 5.1.2 to i tak będę zmuszony do dokupienia końcówki mocy czy tylko w przypadku 5.1.2 lub 5.2.2?
  15. Wybaczcie, za brak odzewu przez jakiś czas, ale poza kwestiami związanymi z mieszkaniem doszło kilka innych i dopiero teraz wracam ponownie do tematu audio. Udało się jednak w tym czasie rozwiązać kwestie układu i jednak będzie on inny (taki jak miał być w pierwotnym zamyśle), gdzie miejsce odsłuchu będzie większe na przestrzeni 4,3x3,7 (przesyłam załącznik). I mam tutaj do Was pytanie ile kanapa minimalnie powinna być odsunięta od ściany, do której zapewne bedą przymocowane głośniki efektowe (ewentualnie na stojakach), żeby to miało sens? Dodatkowo powiem szczerze, ze czytając to wszystko sam już nie wiem czy lepiej iść w atmosa (przy takim układzie pewnie mógłbym się pokusić o 5.1.4 lub 5.2.4) czy może jednak auro 3D, a jestem na takim etapie, że jak coś muszę w ciągu najbliższego tygodnia przygotować kable i otwory, ponieważ będzie robiony podwieszany sufit i cała reszta. Zastanawiam się też jak najlepiej puścić kable na tylne głośniki, aby nie straszyły, a jednak w razie konieczności był do nich dostęp. Będę wdzięczy za każdą wskazówkę i pomoc, bo niestety mam aktualnie już mało czasu na podjęcie decyzji w co finalnie pójdę - a konkretnie przygotowanie miejsca pod to. Wracając jeszcze też do Arcama AVR11, było tutaj wspomniane, że jakbym chciał iść w 5.1.4 to będę musiał dokupić końcówkę mocy, a co jakbym chciał iść np. w 5.2.2?
  16. Dzięki. Myślę, że jeżeli Arcam zagra lepiej tak czy tak niż jakiś ampli + końcówka mocy za około 10k, to lepiej iść w tego arcama. Szkoda, ze różnica cenowa miedzy 5, a 11 jest aż tak dużą, skoro zagrają tak samo, no ale widzę, ze 5 nie ma kilku opcji i chyba lepiej celować jednak już w tego 11, bo jednak jest bardziej przyszłościowy i nawet jakbym chciał rozwinąć do auro to da mi taka możliwość, a zakup na chwile, a potem wymiana tez jest rozwiązaniem, ale finalnie cenowo wychodzi jeszcze drożej. Rozumiem, ze trudno będzie znaleźć coś lepszego w podobnych pieniądzach niż ten arcam lub połączenie amplitunera z końcówka? Patrzyłem też właśnie nad tym frontem z Diamonda, będzie on zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż front z sapphira? Jak oceniacie w ogóle front i satelity z sapphira by całość była w zestawie? Tak naprawdę do tygodnia się rozstrzygnie jeszcze czy uda mi się uzyskać kompromis na paru rzeczach i przestawić układ mieszkania, to wtedy część odsluchowa bylayb na 16m2 (na tej calej długości lewej strony salonu), więc wtedy mógłbym pokusić się nawet o 4 głośniki na suficie i z tylu za kanapa tez bylbyo więcej miejsca na głośniki, no ale to dopiero się okaże. A przy tej opcji co mam teraz, to pewnie głośniki z tylu dobrze by było, by były nie jakieś ogromne, bo jednak ilość miejsca będzie zdecydowanie mniejsza.
  17. Tylko podkreślę kolejny raz, ze ten budżet jest wyjściowy i może być zwiększony jeżeli to będzie miało sens. Arcam AVR5 dla mnie odpada ze względu na brak chociażby qhdmi 2.1. Przy tych pieniądzach oczekiwałbym jednak już by było to w standardzie. I co do przełączania to tez jak napisałem, ze docelowo nie będę chciał się bawić w to, więc póki co mogę iść na kompromis przełączać, a dokupić końcówkę za jakiś czas, wymieniając Azura. To jeszcze pytanie, co zagra lepiej w audio Arcam AVR11 czy Taki Denon X3800 lub jego odpowiedniki + wzmacniacz jako końcówka mocy za około 4-5k? Bo ten pierwszy ma cenę wyjściową bez zniżek prawie 17k, a Denon to jakieś 5k i dokładając drugie 5k na końcówkę wyjdzie nadal sporo taniej, a obejdzie się bez przełączania. Albo nawet by być bliżej tego budżetu nie patrząc na brak HDMI 2.0 to jak w takim zestawieniu wypadł by ten wspomniany arcam avr5 w porównaniu do amplitunera + wzmacniacza za 10k?
  18. Raczej docelowo nie będę chciał się bawić w przełączanie, więc albo inwestycja właśnie w lepszej jakości amplituner albo jakiś pokroju tego denona + końcówka mocy, choć to jednak dodatkowy sprzęt, który zajmie więcej miejsca. Co do Arcama to rozumiem, ze daje on radę i do muzyki i kina tak? Wiesz, kwota jest do przyjęcia, bo jak mówiłem budżet jest wyjściowy i może być powiększony, to nie jest tak, ze muszę się zmieścić w 10-15k, natomiast pytanie jest czy do takiego pomieszczenia warto będzie dokładać, czy przełoży się to na zauważalnie lepsze doznania dźwiękowe. Ten AVR ma jednak kilka wad jak chociażby hdmi 2.0 tylko i trochę mniej systemów, które obsługuje. No i tutaj pojawia się ponownie pytanie, bo mówisz, ze nie skupiałbyś się za bardzo na efektowych, bo to jednak pomieszczenie mieszkalne. I właśnie zdaje sobie sprawę, ze to nie jest amatorska salka kinowa tylko salon z aneksem kuchennym, który ma 26m2, a więc bez jakiegoś szalu. Jeżeli nie ma sensu jakoś bardzo skupiać się na efektowych głośnikach, bo będzie efekt zbliżony to pewnie mógłbym iść w te pylony, bo czytałem, ze warto jednak celować w głośniki tej samej firmy, żeby się to wszystko nie rozjechało. Nie wiem na ile to prawda. Chodzi właśnie o to, ze obawiam się, ze przy takim pomieszczeniu przy pozbyciu się pylonów i kupieniu czegoś za podobne pieniądze, efekt będzie co najwyżej podobny, a wtedy to trochę mija się z celem. No chyba, ze rzeczywiście bym wiedział, ze kupno jakiegoś konkretnego zestawu (nie dokładając niewiadomo jakiej kwoty) da mi o wiele lepsze efekty, to chętnie to zrobię. A jakieś głośniki sufitowe masz do polecenia?
  19. Są dla mnie ok jak chodzi o muzykę w połączeniu z wzmacniaczem, ale nie wiem jak będzie to grało w kinie domowym w połączeniu z amplitunerem, stąd moje pytanie. Jeżeli efekt miałby być średni czy słaby to jak pisałem wole dołożyć i wymienić. Ale jeżeli nie zyskam jakoś specjalnie na samej wymianie tych frontów to mogą zostać. Ewentualnie masz jakieś propozycje na co warto byłoby zwrócić uwagę jak chodzi o zestaw 5.1.2? Lub jakby miały zostać te fronty to jakie satelity, centralny, sub i sufitowe instalacyjne oraz jaki amplituner mógłby zagrać dobrze w muzyce i być odpowiedni do takiego kina?
  20. Tu bym się zastanawiał co zyskam zmieniając na małe pudła względem zostawienia dużych, które już mam i jednak pozwoli to zaoszczędzić sporo kasy. Jeżeli nie byłoby gorzej zostawiając te Sapphire 25 ale rozbudowując je o central i satelity od pylona (lub jakieś inne) + instalacyjne w suficie zamiast inwestować w wszystkie nowe głośniki, to pewnie wolałbym zostawić je. Natomiast jakbym faktycznie miał zyskać sporo więcej na zmianie to ta opcja tez wchodzi w grę.
  21. Nie myślałem o auro w ogóle, jakoś nie interesowałem się tym tematem - rozumiem, że warto? Ogólnie to na tak małej powierzchni nie wiem czy jest sens ładować aż tak dużo głośników. Tzn pewnie byłoby fajnie, ale niestety może zaburzyć tez to cala stylistykę pokoju, a tego tez bym nie chciał, bo przy tym układzie jest funkcjonalnie, no ale pod katem odsłuchu trochę gorzej niż jakby tv był na dole/górze, a kanapa naprzeciwko. Wtedy jednak niestety pojawia się trochę innych czynników, które utrudniałyby funkcjonowanie, ale do samego odsłuchu na pewno byłoby lepiej. Chętnie wpadłbym na odsłuch, ale z tego co widziałem to chyba Podlasie, tak? Z małopolski to jednak kawałek, a nie mam w planach póki co wizyty w tamte rejony Polski Co sądzicie o rozszerzenie tych pylonów Sapphire 25 o satelity + centralny? I ewentualnie czym to rozszerzyć do Atmosa jak coś? Czy raczej to zestaw nie wart uwagi do kina?
  22. Za kanapą będzie blat/wyspa, a pomiędzy przerwa, gdzie właśnie mogłyby stać głośniki na stojakach lub przyczepione do tego blatu, bądź ewentualnie na blacie czy przymocowany do ściany miedzy oknami. Będzie wtedy trochę z tyłu i po bokach, więc wydaje mi się, że powinno to dawać efekt. Jeżeli 5.1.2 to, głośniki powinny być lekko przed kanapą czy bezpośrednio nad? I rozstaw rozumiem na szerokość przednich głośników?
  23. Hej, planuje zakup nowego sprzętu do kina domowego i potrzebuje porady czy w mojej części salonowej jest sens iść w zestaw 5.1.2 (5.1.4?) czy jednak uderzać w klasyczne 5.1, ze względu na układ/wielkość/wysokość/stosunkowo małą część odsłuchową. Załączam rzut całego pomieszczenia (26m2), na którym widać, jak będzie to wyglądało (układ już raczej nie do zmiany, więc chciałbym się skupić na tym co jest). Wysokość pomieszczenia to 263cm, natomiast sufit będzie obniżony, więc głośniki w suficie byłyby na wysokości 250 (czytałem, że to raczej minimum, które ma sens). Dodatkowe pytanie jak ewentualnie miałyby być rozmieszczone głośniki sufitowe, ponieważ na stronie dolby, aktualnie wyglada to tak: https://www.dolby.com/siteassets/about/support/guide/setup-guides/5.1.2-overhead-speaker-placement/5_1_2_overhead_speakers_setup.pdf natomiast w innym dokumencie u nich wyglądało to już trochę inaczej, dlatego będę wdzięczny za pomoc także w tej materii. Na pewno w kolejnym etapie jak będę już wiedział, która opcja ostatecznie będzie wchodziła w grę, będę kierował swoje pytania o pomoc w doborze konkretnego zestawu. Aktualnie do muzyki mam Pylon Audio Sapphire 25 wraz z Cambridge Audio Azur 651a, a za kino domowe obecnie robi Sonos Arc + 2x One SL (aktualnie podpięte do TV 65 cali). Nowy sprzęt miałby być zarówno do filmów (głównie serwisy, sporadycznie Blu-Ray 4k), gier, ale także muzyki (odtwarzanie strumieniowe + gramofon, płyty CD już raczej sobie daruję), także mogę rozważyć też opcje wzmacniacza poza amplitunerem, jeżeli będzie to miało sens, a jeżeli jakiś amplituner będzie dawał wystarczająco dobry dźwięk do muzyki, to będę wolał zostać przy jednym sprzęcie ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Nie wiem czy przy takim układzie w ogóle będzie iść sens w podłogówki? Teoretycznie jest opcja rozszerzenia tego zestawu Pylona, który mam, ale nie wiem jak on sobie radzi w kinie domowym - może ktoś testował? Nie mam dokładnie sprecyzowanego budżetu, ponieważ jeżeli coś miałoby mi dać znacząca różnicę w jakości to będę wolał dołożyć/dozbierać, natomiast jeżeli całość zamknie się w 10-15tys to super. Jeżeli jednak zyskam znacząco coś dokładając, to jak wspomniałem, jest to możliwe. Z góry dzięki za pomoc.
  24. Sam się trochę zastanawiam teraz nad tym pierwszym odsłuchem, czy tam po prostu sala nie była bardzo dobrze zrobiona, bo tam każdy sprzęt brzmiał stosunkowo dobrze. Wiadomo, że amplituner brzmiał najgorzej, ale np X3100 w tej sali z cantonami czy dali ikon 6 mk2, można powiedzieć brzmiał "znośnie", natomiast w innej sali X2100 z pylon audio sapphire 25, to była tragedia. Nie dało się tego w ogóle słuchać. Będę w tej sali w przyszłym tygodniu, aby posłuchać troche lepsze wzmacniacze z tymi sprzetami i chciałbym sprawdzić też kolumny q acoustic 3050. A może to też było takie pierwsze wrażenie i w miare kolejnych odsłuchów, po prostu zacząlem wychwytywać coraz więcej. Sounddeco Alpha F2 w porównaniu do Pylonów, miały głębszy bas. Np w Undisclosed desire" Muse brzmiał zdecydowanie najlepiej z testowanych przeze mnie kolumn. Tak samo góra była klarowna i przejrzysta. Średnica chyba była najbardziej zachowawcza, ale też w moim odczuciu brzmiała fajnie. Wydaje mi się jedynie, że w połączeniu z AMC XIA było lekko metalicznie, jakby wzmacniacz troche przerysowywał. Pylony były jak dla mnie troche wycofane, bez głębi i wyrazistości. Generalnie zależy mi na tym, aby wokal był wyraźny i czysty. Może być lekko wysunięty do przodu względem reszty (nie na tyle jednak, żeby reszta zaczęła się gubić, albo była nieczytelna i detale zostały utracone). Przy mocniejszych kawałkach chciałbym, aby doł był mięsisty i dynamiczny. Tak samo chciałbym, aby góra była dość wyraźna, ale naturalna. Moze byc lekko zaznaczona, ale nie przerysowana. Wiadomo chciałbym też, aby przy bardziej ambitnej muzyce było jak najwięcej szczegółów, ale zdaję sobie też sprawę z tego, że wszystkiego mieć nie można. Listę plusów i minusów myślę warto zrobić, ale lepiej to przedsawić jak będę miał już troche więcej sprzętu odsłuchanego. Liczę na jakieś propozycje z Waszej strony, co mogłoby mnie zainteresować.
  25. Po ostatnich odsłuchach, trochę zmieniła mi się koncepcja i jednak zdecyduje się na początek na wzmacniacz + kolumny. Posłuchałem kilku kolumn na Yamaha RX-V777 i niższym Denonie X-2100 i stwierdziłem, że nie będę jednak katował się słuchaniem na ampie. Potem po prostu dokupie pozostałe głośniki i amplituner, a póki co skupie się na wzmacniaczu i kolumnach. Byłem na odsłuchu Pylon Audio Sapphire 25, na które dosć mocno nastawiałem się, jednak w połączeniu z wzmacniaczem AMC XIA oraz CA Azur 651, mocno mnie rozczarowały. Czy wersja 31 będzie lepsza, czy nie nastawiać się na nic specjalnego? W połaczeniu z tymi wzmacniaczami dużo bardziej spodobały mi się Soundeco Alpha F2 (jednak ich cena jest tez 2 krotnie wyższa), przy których pasowała mi dynamika i głębia (czego nie do końca w tym zestawieniu mogę powiedzieć o pylonach). Miałem też okazje posłuchać Monitor Audio Silver 6 wraz z Arcamem A19 i też CA Azur 651, ale też czegoś brakowało mi w tych zestawieniach. Trochę bardziej dynamicznie było z CA, ale mniej szczegołówo niż z Arcamem. Same głośniki jednak nie do końca mnie przekonały, a przynajmniej w tym zestawieniu. Moja prośba tutaj w oparciu o dane z pierwszego posta o sugestie jakichś zestawień wartych przesłuchania i wzięcia pod uwagę, jednak już w kontekście wzmacniacza i kolumn (+ jakiś odtwarzacz) w kwocie około 6500 - 7000 (może być za sam wzmacniacz i kolumny, a odtwarzacz na dodatkowy budżet). P.S. chyba lepiej będzie w zaistaniałem sytuacji przenieść wątek do działu stereo.
×
×
  • Utwórz nowe...