Skocz do zawartości

Kasper

Uczestnik
 • Zawartość

  57
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Witam, czekając na Neel'a, którego jak nie było tak nie ma zastanawiałem się nad wieloma innymi możliwościami dotyczącymi sieciówek. Brałem pod uwagę samoróbki na Linnie, Healukablu, Beldenie, Supra LoRad. Jednak opinie o tych kablach są raczej nie w pełni zadowalające. Szukałem też używanych oryginalnych kabli różnych producentów w budżecie do 350 i zasadniczo nie ma nic ciekawego. Na allegro czy giełdach można znaleźć przewody na Furutech'u FP-314Ag jednak najczęściej jest to model pierwszy tego kabla lub w gorszym wypadku chińska podróba za 14$ za metr. Do tego podrabiane wtyki Oyayde 004 lub 079 po 10$ za sztukę. Zdaje mi się, że nie warto inwestować w takie wynalazki, zwłaszcza że ich ceny wahają się w granicach 300 zł. Obecnie skłaniam się do zrobienia samoróbki na Furutech FP-314Ag II, gdzie dwie żyły są srebrzankami. Do tego wtyki złocone Audionova, które co prawda wyglądają "marnie", ale przecież we wtykach najważniejsze są 3 przewodzące blaszki, a nie cały niby audiofilski otaczający wtyczkę plastik. Bardziej wierzę, w prawdziwość złocenia w Audionovie niż w materiał w podróbkach Oyayde... Cena takiego kabla za 1,5 m będzie niższa niż 350 zł. Za tą cenę mam porządny, uznany kabel z gwarancją oryginalności z dwoma srebrzankami w środku, złocone wtyki i satysfakcje z ręcznej roboty. Co o tym myślicie i jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii? Pozdrawiam
 2. Dziękuję będę czekał aż się gdzieś pojawi.
 3. System zostaje. Jestem przekonany, że za 300 zł nie kupię lepszego wzmacniacza. Jeśli będę wymieniał wzmacniacz to na większy NVA, więc ogólna koncepcja będzie utrzymana. Kabel ma być do CD, a tego na pewno nie planuję zmieniać. Nad akustyką pracuję. Poszukiwałbym kabla dającego więcej przestrzeni i detaliczności. Jak żyć wobec tego... Czy za kwotę 300 zł można kupić sensowny kabel? I jaki przede wszystkim...
 4. Pytanie z innej beczki - czy opłaca się dokupić inny przewód sieciowy do CD? Podobno warto, jakie jest wasze zdanie...? Jeśli tak to mam tu parę opcji, proszę o poradę... http://allegro.pl/belden-83303-wattgate-1-...5046910435.html http://allegro.pl/audio-design-kobra-1-8-m...5050797694.html http://allegro.pl/audio-design-air-1-8-m-s...5050769180.html http://allegro.pl/1-75m-furutech-fp-314-ag...5045279540.html http://allegro.pl/kabel-zasilajacy-hifi-mo...5021093754.html http://www.audio-tube.pl/index.php/ogoszenia http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/06/183721.php http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/183555.php http://allegro.pl/kabel-zasilajacy-furutec...5027586815.html
 5. W sumie między wiszącym rowerem a podłogą też mogę wieszać koc, nie będzie problemu. To jednak wolna ściana przy samej kolumnie.
 6. Mój pokój jest dość mało ascetyczny, powiedzmy delikatnie. Dużo rzeczy tam stoi, bo musi, choć i tak staram się trzymać w miarę porządek, bo rozgardiasz na dłuższą metę mnie męczy... Patrząc na plan pokoju to lewa strona (od drzwi) jest zdecydowanie bardziej zapełniona niż prawa. Najpierw stoi drewniana szafa z raczej płaskim frontem (mogę zmniejszyć jego powierzchnię otwierając jedną parę drzwi i przykrywając je otwarte kocem tym co przykrywam ścianę przed głośnikami). Następnie dwa regały z książkami, Wszystko wysokie na ok 2 m. Później jest dość duże biurko, nad biurkiem dwukondygnacyjna półka z książkami, między biurkiem na półka na ścianie coś tam wisi. Także jak widać lewa strona jest konkretnie zawalona. Z prawej strony (patrząc od drzwi) najpierw stoi wersalka, nad nią jednokondygnacyjna półka, wyżej dwa małe obrazki. Później jest wolna przestrzeń nad którą wisi rower równolegle do ściany i za nim ten regał, na którym stoi kolumna. Także mamy wolną przestrzeń ponad półką która wisi nad łóżkiem i pod rowerem (od podłogi do roweru, który wisi od wysokości gdzieś 1,50 do sufitu). Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie jak miałbym zapchać te przestrzenie czymkolwiek, no bo jak...? Nie mam raczej wolnych rogów w pokoju, do tego te koce, umieszczone w miejscach które opisałem chyba powinny dawać wystarczająco radę... Mogę jeszcze otwierać tę jedną parę drzwi w szafie i kłaść jakiś chodnik w pierwszej części pokoju (podłoga drewniana). Więcej naprawdę nie da się zrobić. Powieszenie tych wszystkich koców to jest 5 minut, zdjęcie tak samo, więc to bezproblemowo można robić przed każdym dłuższym słuchaniem.
 7. Rzecz nie polega na tym, że nie wierzę tylko zastanawiam się na ile ten efekt osiągnąłem u siebie .
 8. Dzisiaj spróbowałem wytłumić trochę pokój, to znaczy rozwiesiłem koce na dwóch krótkich równoległych ścianach, tj na okiennej za głośnikami i drzwiowej przed głośnikami. Zakrywa to większą część ścian. Dodatkowo położyłem koc w miejscu gdzie jest największa powierzchnia odkrytej podłogi. Na kawałku wystającego regału przed lewą kolumną też powiesiłem koc. Mam wrażenie, że dźwięk stał się bardziej obecny, zwiększyła się scena i detaliczność. Czy wytłumienie może przynieść taki efekt, czy uległem sile sugestii...?
 9. Czy źródło stojące pod kolumną jest tak bardzo narażone na niekorzystny wpływ fali dźwiękowej?
 10. Umieszczenie wzmacniacza na regale obok kolumny to nie najlepszy wybór miejsca. Ustawienie razem z CD to duży błąd. W znaczącym stopniu może zwiększać ilość błędów odczytu. Przy odpowiednio dużym poziomie głośności dźwięk może przerywać. W ostateczności możemy mieć porysowane płyty laserem lub nawet ten może ulec uszkodzeniu. Jaki ma wpływ jedno urządzenie na drugie? Czy kamienna płyta nie zapewni odpowiedniej izolacji od kolumny?
 11. Półka na pewno wytrzyma, jest solidna. Mimo wysunięcia kolumny przed regał dzięki dłuższej granitowej podstawie należałoby wytłumić wewnętrzne ścianki półki?
 12. Jacek75, ten kawałek chodnika o którym pisałem jest granitowy, betonu nie brałem pod uwagę . Jaka grubość powinna mnie interesować?
 13. Jeszcze jedno pytanie. Dużym błędem będzie postawienie cd i wzmacniacza na tym samym regale co prawa kolumna? Blu tack i kamienna płyta pod cd rozwiązała by problem drgań?
 14. Zdecyduję się na płyty kamienne pod kolumny. Wymiary 30x40 pozwolą mi wysunąć kolumnę 10 cm przed półkę, chyba wystarczy. To musi być polerowana płyta, czy taka jak chodnikowa, trochę chropowata wystarczy? I tak planowałem podkleić płytę do półki Blu tackiem, więc chyba powierzchnia nie ma znaczenia... Chodnikowa w leroy Merlin wychodzi jakieś 30 zł, u kamieniarza pewnie drożej wyjdzie.
×
×
 • Utwórz nowe...