Skocz do zawartości

lukelife

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O lukelife

 • Ranga
  Debiutant
 1. lukelife

  Kolumny podłogowe do Yamahy Rx a830

  Drodzy koledzy. Kupiłem Elacki 147 ze wzmacniaczem Onkyo. Jestem bardzo zadowolony. Zakup nastąpił w Q21.Dziękuję za porady i pozdrawiam. Temat zamknięty.
 2. lukelife

  Kolumny podłogowe do Yamahy Rx a830

  Super, dzięki
 3. lukelife

  Kolumny podłogowe do Yamahy Rx a830

  Dziękuję bardo za rzetelne info, przeczytałem z dużym zainteresowaniem. Wracam do odsłuchiwania różnych konfiguracji. Jacek, oboje jesteśmy z Łodzi. Umiałbyś polecić gdzie warto pójść?
 4. lukelife

  Kolumny podłogowe do Yamahy Rx a830

  Dzięki za bardzo trafne podpowiedzi. Również za zwrócenie uwagi na Elac fs 147, które faktycznie na nią zasługują. Staram się jeszcze zrozumieć różnicę pomiędzy układem wzmacniającym "samego wzmacniacza", a tym umieszczonym w równorzędnym amlitunerze, ale nie do kina domowego tylko z radiem, jak na przykład w podanych r-s700 i a-s700. Jest oczywiste, że nie jest mi potrzebny amplituner KD, i za potrzebne na niego środki (a pewnie nawet mniejsze) można nabyć lepiej grający wzmacniacz stereo, o co mi chodzi. Zatem czy należy liczyć się z tym, że konstrukcje z wbudowanym radiem również zagrają gorzej, niż nazwijmy je "czyste" bez dodatków i jeśi na radiu komuś zależy to lepiej kupić osobno tuner? Czy ktoś z Was umiałby zaproponować jakąś Yamahę, która w systemie stereo zabrzmi lepiej niż otwierający wątek amplituner KD rx a 830? Przytoczone przeze mnie powyżej 2 przykłady zbliżają się cenowo do rx a 830, odnoszę więc wrażenie (być może słuszne) że powinny do odsłuchu myzyki nadawać się lepiej. Czemu trzymam się Yamahy? w zasadzie dla tego, że podobało mi się jak zagrały z kilkoma Yamahami Elacki, które aktualnie są moim faworytem. Nie wykluczam jednak dalszego badania. A wracając jeszcze na moment do rzeczonych fs 147, czy ktoś może miał okazję porównać je z fs 68.2?
 5. lukelife

  Kolumny podłogowe do Yamahy Rx a830

  Dzięki f1angel. Czy możesz w takim razie rozwinąć nieco temat "dobrego wzmacniacza" i podać jakiś przykład? Czy wspomniana przeze mnie Yamaha a s 501, będzie zatem lepszym rozwiązaniem od omawianego ampli KD tego samego producenta? Jeśli tak to w jakim zakresie parametrów powinienem usłyszeć różnicę? Znalazłem jeszcze wersję z tunerem Yamaha R-S700 i bez -S700. Czy między nimi jest jakaś różnica w jakości?
 6. lukelife

  Kolumny podłogowe do Yamahy Rx a830

  A co sądzicie o tych wzmacniaczach Yamahy: A-S501 i A-S301? Porównując do amplitunera Rx A830.
 7. lukelife

  Kolumny podłogowe do Yamahy Rx a830

  A czym zasilasz swoje Elacki?
 8. lukelife

  Kolumny podłogowe do Yamahy Rx a830

  Rzeczywiście piszę o systemie stereo. Ma służyć do odsłuchu muzyki. Amplituner być może kiedyś wykorzystam w zestawie do kina domowego. Z tego co wiem, ta Yamaha technologicznie dorównuje dobrym wzmacniaczom, ale jeśli masz w głowie jakieś lepsze rozwiązanie w podobnej cenie to podaj proszę, chętnie rozważę, szczególnie jeśli uważasz że może być jeszcze lepszy. Jeszcze jej nie odebrałem więc mogę zmienić zdanie. Zależało mi również na radiu, a nie wiem czy są osobne boxowe radia do wzmacniaczy. Odpowiadam dalej. Będę słuchał różnej muzyki. Rock, Pop, klasyczna. Nie powiedziałem, że zabraknie niskich tonów. Istotnie nie wiem tego i nie dowiem się dopóki nie sprawdzę. Subwoofer po prostu już mam, niskobudżetowy głośnik Mivoc (proszę nie rzucać we mnie pomidorami), który współpracuje z aktualnie grającym niskobudżetowym zestawem JVC (któremu jest zdecydowanie potrzebny). Pewnie tak jest, że monitory sprawdziłyby się równie dobrze. Uznałem jednak, że ze wzgędów rozwojowych podłogówki będą lepsze, o ile uda mi się okiełznać bass. Pewnie kiedyś zagrają we większym pomieszczeniu, ale jeśli macie pomysł na konkurencyjne monitorki, proszę podsuńcie. Dzięki.
 9. Witam Kolegów. Posiadam amplituner Yamaha RX A 830, do którego chcę podłączyć głośniki w systemie 2.1. Subwoofer już mam. Budżet jakim dysponuję na 2 kolumny to 3-4 k. Aktualnie moim faworytem jest Elac FS 68.2. Odpowiada mi jego ciepłe, bliskie brzmienie, przesunięte lekko w dół, z wyraźnie zaznaczonym środkiem. Osobiście uważam, że kolumna mogłaby być troszkę bardziej wykonturowana, choć nie odbieram braku tego za wadę. Słuchałem również JBL Studio 280, tyle że z inną Yamahą. Dzwięk również mi się podoba. Sprzedawca zaznacza jednak że Elac jest lepszy technologicznie. System będzie nagłaśniał pokój 20m kw. i tu zastanawiam się czy Elac jest dobrym wyborem. Czytałem opinię, że wspomniane Studio 280 szczególnie dobrze sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Szczerze mówiąc nie wiem od czego zależy to czy głosnik nadaje się bardziej do małych lub dużych przestrzeni. Faktem jest to, że w tak małym pokoju nie będę ich słuchał głośno, chciałbym jednak wszystko ładnie słyszeć. Proszę o poradę, względnie edukację Pozdrawiam.
×